ASTRA J ARKA KAPI HOPARLÖR

ardakya99

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Opel Astra 2016 sedan edition plus aracımda arka tarafta hoparlör yok ne almamı önerirsiniz ? Aynı zamanda necvow ekran takılı.

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba markasını unuttum ama cumartesi günü taktırdım, Tizli Midrange Hoparlör iyi bir markadan alıp taktırmanı tavsiye ederim. Ses kalitesi artıyor, Bende Tesla Ekran var volumü de gayet yerinde . Ortalama montaj kapla çekimi dahil 700tlye hallettim.
Aşağıdaki gibi buna benzer bişey taktırdım.

1606746678743.png

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Ben ön arka jblin üst serilerinin componentlerini kullanıyorum şu adan mdeli aklımda yok. Jbl yada alpine tavsiye ederim. Arka hoperlör deliğinin çapını ölçerek alın öndekilerden farklı olabilir bizim corsalardaki gibi.

İşin komiği 2000li yılların renaultları gibi arkada hoperlör olmaması anlaşılır bişey değil. Tesisatı var mı bari yada ana ünite 4 çıkışlı mı?

• Beğen
Tepkiler: smihci

onrgcgl

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
5 sene önce corsa d aracımda 4 hoparlörüde pioneer larla değiştirdim. Ses olarak güzeller ama bass konusunda baya bi zayıf kaldı. Bence bu konuda iyi bi dükkana gidip yalıtımla birlikte güzel bi hoparlör taktırmanızı tavsiye ederim.

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Rms çıkış gücüne göre kolon alınmalı.
50 w rms civarı iki yollu koaksiyel hoparlör alman yeterli olur fazla para bayılma.

On numara kolon alırsın besleyemezsen seste alamazsın. Bass hiç alamayabilirsin bile

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ben ön arka jblin üst serilerinin componentlerini kullanıyorum şu adan mdeli aklımda yok. Jbl yada alpine tavsiye ederim. Arka hoperlör deliğinin çapını ölçerek alın öndekilerden farklı olabilir bizim corsalardaki gibi.

İşin komiği 2000li yılların renaultları gibi arkada hoperlör olmaması anlaşılır bişey değil. Tesisatı var mı bari yada ana ünite 4 çıkışlı mı?
Tesisattı falan yok kablo çektirmek zorunda kalacak malesef çok değişil bir durum ya hoparlör koysan ne olur koymasan ne olur bari onu yapsalardı ama ... Opelin bu tarz oyunları dışında maşallahı var ama malesef herkesin bir kusuru oluyor mutlaka

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Tesisattı falan yok kablo çektirmek zorunda kalacak malesef çok değişil bir durum ya hoparlör koysan ne olur koymasan ne olur bari onu yapsalardı ama ... Opelin bu tarz oyunları dışında maşallahı var ama malesef herkesin bir kusuru oluyor mutlaka
Bence bu olay opel türkiye kaynaklı olabilir. Çünkü içinden çıkan hoperlörler birkaç euroyu geçmez. Tesisat olmayıp ana ünitede çıkış olabilir belki üzerindeki etiketi dikkatlice incelemek gerek. Gerçi tesisat olsa ne olacak 0.50 kablo kullanıyorlar 2.5 mm2 bakır hoperlör kablosuyla değişim çok fark ediyor.

Parça fiyatları konusunda da çok acımasızlar :)

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
1991 model Vectra'da bile 4 adet hoparlör varken dünyanın parasına satılan Opelin yeni nesil araçlarının arka kapılarına bırak hoparlör takmayı bir kenara, hoparlör için kablo dahi çekilmemesi çok büyük bir ayıptır.

batatay

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
2007 model 207 de bile kötü de olsa 4 hoparlör vardı benim. 2017 astra j edition plus da hoparlor yok anladim da kabloda mı yok gercekten? Yuuh.

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
2007 model 207 de bile kötü de olsa 4 hoparlör vardı benim. 2017 astra j edition plus da hoparlor yok anladim da kabloda mı yok gercekten? Yuuh.
Malesef yok 😁 benimde inanasım gelmedi ama açtırıp bastırdığımda şaşırmıştım