Astra J ama hangisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

turkeril

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J ama hangisi

Kolay alan biriyim ama astrada zorlanıyorum, yorumlarınız faydalı oluyor.

Bahsettiğim 5000 hasar kayıtlı araç:

www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-opel-tumar-dan-2011-model-opel-astra-eco-flex-cosmo-sifir-gibi-186938511/detay

Bunun 2 değişenine ait fotoğraf geldi, çok önemsiz bir kaza, ama tramerde 2 tane 2 bin küsürlük kaza var. Birsi bu ise diğeri nedir belli değil. Onu öğrenmeye çalışıyorum. Fiyat olarak 52'ye indik, sabah bakmaya gideceğim araba bulabilirsem.

Km konusu da benim için önemli, şöyle ki, 2-3 sene binmeliyim en az, ve senede 30 bin km yaparım. 3 senede 90+16=106 bin km olur kabaca. O zaman da 5 bin tl hasar kaydı çok önemli olmayabilir gerçekten.

Bi yandan da 55'e hatasız 2013 makyajlı sport almak da mantıklı aslında...

Yarın gidebilirsem gelişme olur bakalım...

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

52 bin güzel fiyat hocam eğer bilgileri doğruysa . Ama hatasız 55sport var ise 2013 kacırmayın derim. Afl haric ve bluetooth hariç cosmo ile aynı.

turkeril

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Son 55'e hatasız mı bilmiyorum da işte istanbulda, insan güvenip gidemiyor.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu araç opel servisinden yani aracı 3-4bin ucuza almışlardır. Ben güvenemedim pek. Ama zonguldak yakın gidilip bakılabilir hasar ağır gözükmüyor.

Istanbul konusu şans işi biraz plaka açık ise aracın tramer kaydı yok ise gidilip ekspertiz ile alınır bence hocam.

huseyin06671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ereğlide doğmuş büyümüş biri olarak oradaki araçların pek temiz olduğunu söyliyemem, ayrıca bildiğim kadarıyla nüfusa oranla en çok trafik kazası olan yer ereğli. Serviste tümar, pek iyi bir servis denemez.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sport araç HB se öneririm ama sedansa önermem daha önce de yazdığım gibi garantisi olan araç herzaman benim ilk tercihim olur. Istanbul için Avrupa yakasında yardımcı olabileceğim bir konu olursa çekinmeden yazabilirsiniz

turkeril

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bahsettiğim cosmo araca bakıp anlaştım arkadaşlar, tüm servis kayıtlarına, yapılan işlemlere baktım. 16 bin km'de ama 2 defa yıldan dolayı bakıma girmiş km dolmadan. Yine km dolmamış ama yıl geçtiği için bakım yapılabilir dediler.

2500, 2000 ve 250 gibi 3 hasar kaydı var, tamamı serviste yapılmış inceledim ve fiyat itibariyle hasarlar çok önemli gelmedi. Neticede 51,5'a bitti ve anlaştık fakat hafta ortası gibi almaya gidebileceğim.

Araç sıfır gibi. Direksiyonu, koltukları, kapı içleri, bagajı ve bagaj eşiği, jantları falan bayiden sıfır araç çıkarıyor gibi hissettim açıkçası. Sadece cam filminin bi yerinde çizik gördüm :) Cosmo olması da cezbetti doğrusu, her taraftan donanım akıyor.

Aracı 4 kişi binerek kullandım. Cerato dizelden sonra tabi ki ataklık anlamında daha geride olsa da bi çekiş zaafı da hissetmedim doğrusu. H kasaya göre hem motor tork bandı homojen, hem de şanzıman daha iyi ayarlanmış geldi. Yol tutuşu ise kısa denemede bile hissettirdi kendini. Aracı az bi sağa sola silkeleyince hemen toparlama eğilimi, şasinin rijidliği, özellikle arka aksın "ben burdayım abi daha fazlasını deneyebilirsin" tarzı güven verişi özlediğim şeylermiş anladım. Aracın kullanım pozisyonu ve ergonomisi çok hoşuma gitti. Firmanın sorumlusu da ayrıca güven verdi, her zaman aracın arkasındayız dedi. Zaten bu aracı bırakan kişi yine makyajlı beyaz cosmo almış. Bayide çalışan bi eski mezun öğrencim de vardı, muhabbet ettik...

Hülasa tamam demek zor olmadı, fiyatta da 51e zorladık ama olmadı. 51,5 da tatmin etti beni. Uzun süre binebilmek için 16 bin kmde olması önemliydi çünkü senede yaklaşık 30 bin km yapıyorum yaklaşık. Ha bir de yakıt ortalaması 5.7'de idi. Devirli kullandım ama değişmedi. Muhtemelen uzun dönem ortalaması bu şekilde.

Hafta ortası gibi aracı alınca 150 km'lik virajlı ve inişli çıkışlı yol ardından daha detaylı paylaşım yapabilirim, şimdilik bu kadar :)

VIII

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayirli olsun , kazasiz belasiz guzel gunlerde kullanin aracinizi greatt

turkeril

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sağolun, inşallah memnun oluruz da uzun süre kullanırız. Araç değiştirmekten yoruldum  002tuhaff

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...