Astra J Akü Önerisi

Bozkurt

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba. Aracımın aküsünün eli kulağında. Bir ara beni yenile diyor. Hangi aküyü önerirsiniz? Start-stop özelliği olan akü diye bir şey var mı? Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim. İyi forumlar dilerim.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Mahmut bey aracınız start stop özelliğine sahipse aküsü farklı oluyor. Fiyatıda yüksek oluyor. Bilinen markaları tercih etmekte fayda var. Ben kendi aracımda (start-stop yok) varta kullanıyorum, 4 yılına girecek herhangi bir problem yaşamadım çok şükür.

Bozkurt

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Yanıtınız için teşekkür ederim Hasip Bey. Tam olarak hangi model peki yazabilir misiniz? Aracınız Astra J değil mi?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Varta 60 amperlik taktırdım hocam. Üzerinden çıkan değerdeki akünün aynısını taktırmıştım. Genelde 72 amper taktırmak lazım diyenler var ancak bütçe sebebiyle 60 taktırmıştım.

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

Bozkurt

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Yuvaya sığmada herhangi bir sorun oldu mu peki? Orjinal gibi oturuyor mu hocam?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Üzerinden çıkan ile aynı boyutlarda hocam. Herhangi bir sorun olmadı.

denizzined

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Astra H 2010 Model aracıma Varta 74 Amper taktırmıştım geçen yıl Kasım ayında 480 TL civarında Varta 74 Amper öneririm.

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba. Aracımın aküsünün eli kulağında. Bir ara beni yenile diyor. Hangi aküyü önerirsiniz? Start-stop özelliği olan akü diye bir şey var mı? Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim. İyi forumlar dilerim.
Aşağıdaki linkte start/stop özellikli akü ile ilgili bilgiler bulabilirsiniz.

Start/Stop özellikli akülerden agm olanın fiyatı markaya göre değişmekle birlikte efb olanın iki katına ulaşabilmektedir. Aracınızda fabrikasyon olarak efb özellikli akü varsa akücülerin, çevredekilerin söylemleri ile boşuna fazla para ödeyerek agm akü taktırmayınız. Aracınızda start/stop özelliği yoksa standart bir akü alabilirsiniz. Ben en son rastgele platin diye bir marka taktırdım. Bir sorun yaşamadım çok şükür. Zaten hepsi 2 yıl garantili.

700tl'ye varta alır 4 yıl kullanırsınız, 350tl'ye platin alır 2 yıl kullanırsınız. Varta'yı garanti bitiminden sonra 2 yıl garantisiz olarak kullanırken ucuz akü aldığınızda en kötü ihtimalle 2 yılda değiştireceğiniz için hemen hemen aynı fiyata akünüz hep garantili olmuş olur🙂

Beni bu yöntemi bulmaya iten yetkili serviste takılıp iki yılda biten gm markalı varta aküye teşekkürler. Artık aküm hep garantili😊 Bitmese de atar yenisini alırım çünkü aynı hesaba geliyor.

Gunnikres

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
En iyi aku varta. Araciniz start- stoplu ise mecburen o ozellikte aku takacaksiniz. Aracinizdan çikan fabrikasyon volt ve amper degerlerinde aku alin.