Astra J akü kablosunun suluğa değmesi hk.

Epic

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
merhaba,

akü değişimi sonrası kontrolümde aküden çıkan kablonun su kabına(genleşme kabına) değdiğini gözlemledim. Ve açıkçası önceki halini hatırlamadığım için bu kablonun bu kaba değmesinin sorun yaratıp yaratmayacağını merak ediyorum yardım ve görüşlerinizi rica ederim. Foto ekledim.WhatsApp Image 2021-02-21 at 21.50.36.jpeg

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
merhaba,

akü değişimi sonrası kontrolümde aküden çıkan kablonun su kabına(genleşme kabına) değdiğini gözlemledim. Ve açıkçası önceki halini hatırlamadığım için bu kablonun bu kaba değmesinin sorun yaratıp yaratmayacağını merak ediyorum yardım ve görüşlerinizi rica ederim. Foto ekledim.Ekli dosyayı görüntüle 29884
Üzerine antifriz gelmediği sürece sorun olmaz gelirse belki üzerindeki yalıtımı eritebilir akünün birazdahadiğer tarafa gitme payı yok mu?

Epic

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Üzerine antifriz gelmediği sürece sorun olmaz gelirse belki üzerindeki yalıtımı eritebilir akünün birazdahadiğer tarafa gitme payı yok mu?
üst demirini sökerek çekmeye çalıştım ama olmadı bende tekrar aküyü sabitleyerek uzun bir tornavida ile kabloları aküye doğru kastırdım. şu an değmese de çok yakın hala ama alanda dar bir alan tekrar sallantı sorası vs kablolar suluğa değebilir ama azda olsa küçük bir mesafe yaratabildim gibi ama akü gr kımıldamıyor :) aslında merak ettiğim diğer j kullanıcılarında da durum aynı mı ve yorumlar ? ayrıca antfriz den önce su kabının sıcaklığını düşünmüştüm zarar verebilir mi diye...

Son düzenleme:

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
üst demirini sökerek çekmeye çalıştım ama olmadı bende tekrar aküyü sabitleyerek uzun bir tornavida ile kabloları aküye doğru kastırdım. şu an değmese de çok yakın hala ama alanda dar bir alan tekrar sallantı sorası vs kablolar suluğa değebilir ama azda olsa küçük bir mesafe yaratabildim gibi ama akü gr kımıldamıyor :) aslında merak ettiğim diğer j kullanıcılarında da durum aynı mı ve yorumlar ? ayrıca antfriz den önce su kabının sıcaklığını düşünmüştüm zarar verebilir mi diye...

Eğer zarar vereceğinden endişenz varsa sanayide reziztans işi yapan şu fırın kattle vs. gbi aletlerin içindeki ısıtıcı elemanı satan yerlerrde ısıya dayanıklı daralmayan makaronlar vardır kabloyu söküp ondan geçirebilirsiniz.

Epic

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Eğer zarar vereceğinden endişenz varsa sanayide reziztans işi yapan şu fırın kattle vs. gbi aletlerin içindeki ısıtıcı elemanı satan yerlerrde ısıya dayanıklı daralmayan makaronlar vardır kabloyu söküp ondan geçirebilirsiniz.siz olsanız

Eğer zarar vereceğinden endişenz varsa sanayide reziztans işi yapan şu fırın kattle vs. gbi aletlerin içindeki ısıtıcı elemanı satan yerlerrde ısıya dayanıklı daralmayan makaronlar vardır kabloyu söküp ondan geçirebilirsiniz.
siz olsaydınız bir işlem yapar mıydınız yoksa bu şekilde bırakır mıydınız ?

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Birşey olmaz..Ne kablo ısınır kaba zarar verir..Nede Kabtaki su ısınır kabloya zarar verir...Bence birşey yapmana gerek yok...

• Beğen
Tepkiler: Epic

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
siz olsaydınız bir işlem yapar mıydınız yoksa bu şekilde bırakır mıydınız ?
Risk almak yerine yapardım çok pahallı bir parça değil çünkü ben kendi aracımındaki şarj kblolarını renkli makaron geçirip üzerine kablo çorabı geçirip iki ucunuda yine kutbuna göre renkli makaronladım ve fazladan kalın kablo çektim. Youtubeda big 3 upgrade diye geçen olayı yaptım.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Üstad o kabloyu ister kapla ister kaplama üzerindeki yalıtım zaten hem ısıya hem kopmaya dayanıklı malzeme ısınıp erimez erimesi için o kablonun kızarması lazım vaktin varsa makarona geçir 3 4 kat oraya için rahat etsin ama değermi değmez akü yu çıkar kırmızı kablo nereye gidiyor bak gitti yöne kabloyu yerdir aşağı doğru sonra tak amkutup başına tamamdır değmez

Epic

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Üstad o kabloyu ister kapla ister kaplama üzerindeki yalıtım zaten hem ısıya hem kopmaya dayanıklı malzeme ısınıp erimez erimesi için o kablonun kızarması lazım vaktin varsa makarona geçir 3 4 kat oraya için rahat etsin ama değermi değmez akü yu çıkar kırmızı kablo nereye gidiyor bak gitti yöne kabloyu yerdir aşağı doğru sonra tak amkutup başına tamamdır değmez
tamamdır, destek için teşekkürler...

Epic

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Risk almak yerine yapardım çok pahallı bir parça değil çünkü ben kendi aracımındaki şarj kblolarını renkli makaron geçirip üzerine kablo çorabı geçirip iki ucunuda yine kutbuna göre renkli makaronladım ve fazladan kalın kablo çektim. Youtubeda big 3 upgrade diye geçen olayı yaptım.
teşekkür ettim...