Astra J 1.6 Turbo 180 HP otomatik LPG önerisi

rebel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım. 2011 Astra J 1.6 turbo otomatik aracıma LPG taktırmayı düşünüyorum, ama kafamda bir sürü soru var. Forumda 1.6 T için doğru düzgün bilgi bulamadım, hangi LPG kitini taktırmalıyım, Ankara da usta önerilerinizi ve bugüne kadar yaşadığınız tecrübeleri burada paylaşırmısınız.

rebel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç yaklaşık 6 aydır bende, 35 bin km de aldım şu an 40.180 km de. yakıt konusunda çok değişken, onun için adamakıllı bir test yapayım dedim satacakmıyım binecekmiyim karar veririm. Ankara çevre yoluna çıktım, hız sabitleyiciyi ayarladım, tam bir tur yapıp başladığım yere geri döndüm.

klima kapalı ve araçta sadece şöför var, 112 km yol yaptım, ortalama hızım 97 km/saat, ortalama yakıt:7.3 lt/100km

buna göre lpg taktırıp bineyim diyorum, mantıklı mı

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıt haricinde aracınızdan memnun sanız, LPG takıp binin bence

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 1.4 astra j düşünüyorum, onun için araştırmıştım BAFRA da prins tavsiye etti ustam . turbo kit 2600 dedi

güzel montaj ve düzgün ayarla prins varlığını unutturan cinsten bi sistem...
enjektörler keihin tercih edilmeli. sanırım farklı enjektörlerde takılıyor artık

rebel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biraz interneti karıştırdım, yağlamalı sistem felan varmış, bazısı işe yarar bazısı yaramaz diyor, çok fazla bilgi kirliliği var. en iyisi lpg taktırıp sübaplar yanınca çelik sübapla devam etmek, peki lpg taktıranlar yakıt nasıl paylaşabilirlermi

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım. 2011 Astra J 1.6 turbo otomatik aracıma LPG taktırmayı düşünüyorum, ama kafamda bir sürü soru var. Forumda 1.6 T için doğru düzgün bilgi bulamadım, hangi LPG kitini taktırmalıyım, Ankara da usta önerilerinizi ve bugüne kadar yaşadığınız tecrübeleri burada paylaşırmısınız.

2010 Astra J 1,6 Turbo Manuel Flexride aracım var. Lovato LPG takılı. Araca 80.000Km.de takılmış. Şu an 120.000Km.deyim. Hiçbir sıkıntısını görmedim. Zamanı geldiğinde bakımlarını yaptırdım.

Depo ile denemedim ama yol bilgisayarında 7-9 litre arası şehir dışı yakıyor. LPG'ye geçince yine aynı değerler var. Sadece +-1 litre ekranda oynuyor. Sabit değil yani.

Adana-Tekirdağ arası uzun yolda sabit 110 ile kullandım. 400km.de bir gaz doldurdum. Her seferinde de 27-28 litre aldı. Bagajda stepne yuvasında atiker simit tüp var. En fazla 30 litre sığmıştı.

Lovato Easy Fast OBD II sistem. Ürün şu:

http://www.lovatogaz.com/product/easy-fast-obd-ii-sirali

LPG'de çekişte problem yok. Sadece ani yüklenmelerde benzin gibi olmuyor. Ama normal kullanımda LPG'de olduğun hiç anlaşılmıyor.
Yağlama ise bi işe yaramıyor diyebilirim. Silindirlere bir kaç damla yağ atacak da paşam yağlı çalışacak. Boş iş bence. Ama bu kitte yağlama özelliği var.

Hiç arıza lambası yakmadı. Kendi ayarını yaptığı için kurcalamaya da gerek kalmıyor. Kafanıza takılan başka şeyler varsa yardımcı olabilirim.

rebel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok güzel rakam, acaba flexride özelliğindenmi yakıt bu kadar az yoksa lpg ile ayar yapılınca araba daha farklı mı oluyor. uzun yolda 6-7 lt lpg süper. belki düz vites olduğundandır. atmosferik 1.6 gibi sizin rakamlar

acaba lpg denemeden önce chiptuningle felan yakıt azaltılabilirmi, bilgisi olan varmı

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
çok güzel rakam, acaba flexride özelliğindenmi yakıt bu kadar az yoksa lpg ile ayar yapılınca araba daha farklı mı oluyor. uzun yolda 6-7 lt lpg süper. belki düz vites olduğundandır. atmosferik 1.6 gibi sizin rakamlar

acaba lpg denemeden önce chiptuningle felan yakıt azaltılabilirmi, bilgisi olan varmı

LPG bakımına gittiğimde Lovato servisine ayarlarına da baktırıyorum.

Flexride özelliğinin etkisi olduğunu sanmam. Çünkü amortisörleri sertleştirip gaz tepkimesini arttırıyor. Hız sabitleyici aktifken sport'a alınca hız,devir değişimi olmuyor. Pedala basınca hassasiyeti yükseliyor.

Şehir içinde bir depo LPG (27-28LT civarı) 250km, şehir dışındaysa 350km götürüyor. Daha önceki mesajımda yazdığım ise hiç durmadan tek seferde sabit hızla yaptığım tüketim.

Ama kitapçığında da otomatik 1LT fazla yakar diyor. Bir de önceki sahibi yazılım attırdığını söylemişti. Yakıt tasarrufu da sağlıyormuş. Ne kadar doğru söyledi bilmiyorum. Serviste kontrol ettirmedim.

Geçen gün baskı balata değişimi yaptırdım. O esnada önceden kat iptali yapılmış olduğunu söylediler. Doğrusu aracı birkaç kere lifte kaldırmıştım ama hiç dikkat etmemişim. Düz boru takmışlar. Bi de muayene için bu zımbırtı çıktı.