astra j 1.6 dizel motor yağı miktarı

SLCK22

Kayıtlı Kullanıcı
22-Edirne
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, astra j 1.6 ctdi aracın periyodik bakımını yaptıracam. Ustalar 5,5 litre yağ koymakta ısrar ediyor. Bu aracın motoruna 5 litre yağ doldurmak yeterli olmuyor mu? Bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

Maddalyn

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
Filtre değişimi yapılacak ise 5 litre yeterli oluyormuş. Kitaba göre bu şekilde istersen 5.5 ta koyabilirsin çok büyük bir fark olmaz. Fazla yağ göz çıkarmaz. :)

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et

Ustanız yarım litre fazla yağ koyuyor tüm diğer ustalar, yetkili ve özel servisler gibi... Vardır bir bildikleri demek isterdim fakat, sorduğum hiç bir kişi bilgi sahibi değil. Filtre dahil yarım litre fazla konur diyorlar. Ama kitapçıklar öyle demiyor...

Ben son iki bakımdır 5lt yağ ile devam ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: goktasoktay

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kitapçık filtre dahil 5 litre yazıyor. O zaman fazla yağ koyulmaz. Fazla yağ zararlıdır, koydurmamakta yarar var. Ben tam bu işi opel almanyaya soracaktım, arabayı değiştirdim. Bence almanyaya sormak lazım. Motorla, turboyla ilgili bir sorun olunca kullanıcı hatası demeyi biliyor servisler. Fazla yağ, motorda ve turboda fazla basınç demek değil mi? Ben opel mühendisinin (bu motoru geliştiren mühendisler) kitapçığa yazdığı değeri baz alırdım yerinizde olsam..

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

umuthoca

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Kaç tane aracım oldu hepsi aynı ? Yağcısına gidersin fazla koyar. Ustasına gidersin fazla koyar. Kapasitesini söylersin burun kıvırır inanmaz gibi bakar, küçümser gibi bakar. Hepisinin elinde akıllı telefon var. Her akşam yarım saat çalışsalar, forumları, youtube sayfalarını takip etseler bir şey öğrenecekler ama yok. Hava da o biçim .

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Kaç tane aracım oldu hepsi aynı ? Yağcısına gidersin fazla koyar. Ustasına gidersin fazla koyar. Kapasitesini söylersin burun kıvırır inanmaz gibi bakar, küçümser gibi bakar. Hepisinin elinde akıllı telefon var. Her akşam yarım saat çalışsalar, forumları, youtube sayfalarını takip etseler bir şey öğrenecekler ama yok. Hava da o biçim .
Doğru yere değindin üstad ve artık bizim kendi milletimiz hu konularda bilinç lenmeye başladı oda güzel

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Kitapçıkta yazandan fazlasını koyarsanız karter iç basıncı yükselir en basiti ya krank keçesini yırtar yada emmeden nornalden daha fazla yağ buharı çekmesine neden olur. Yarım litre az değil. 1.3lerde 3.2 litre alır 4 litreyi boşaltılar hep ondan sonra sağdan soldan terleme emme kısmında kirlenme başgösteriyor.

anidem

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
1.6 dizel için 5lt yeterli çubukta çok az eksik gösterir isterseniz 1lt yedekte bulunsun 200ml civarı daha ekleyip kullanın ben öyle yaptım. Fazlası zarar 5.5 fazla geliyor.