Astra j 1.6 CDTI yuksek devirde vites atarken anlik tutukluk yapmasi

sLaLoMcU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anlattıklarınız kadarıyla ortada bir problem yok, yukarıda da açıkladım.
Aynı motor ve şanzımanlı başka araçta da deneyin, 1. ve 2. viteslerde aynı durumu yaşayacaksınız.
Öncelikle değerli fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim dediğiniz üzere başka bir araç üzerinde bulup denemek gerekecek.
Syg .

sLaLoMcU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sitede aynı araç illa vardır ama tecrübelerini paylaşacak birisini bulmamız lazım

sLaLoMcU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sitede aynı araç illa vardır ama tecrübelerini paylaşacak birisini bulmamız lazım
Arkadaşlar kocaman forumda 1.6 CDTI manuel Astra j yokmu
Sadece yüksek devirde vites atan benmiyim

Tito34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. Ben forumda yeniyim.
Bende 1.3 cdtı corsa var 2012 model. Dediğin gibi bende de üst devirlerde vites attığımda tutukluk yapıyor ama hep değil bazen. Bunu sollamaya cıktığımda yapınca korkuyorum. Tamirciye götürdüm egr dedi. Emme monifoltu boğaz kelebeği egr yi temizledi. Arabanın cekişi falan baya artı fakat bu tutukluk yapması tam cözülmedi ara ara yapıyor yine. Tekrar götürdüm Tamirciye 30 dakika geztik otobana cıktık asılda baya vites değişti yüksek devirlerde yok tamirci direksiyondayken yapmadı. O yüzden de müdahale etmedi. Problem olsa arıza ışığı kodu verir dedi. Bende bişey diyemedim geldim eve. ne güzel 1 haftadır yapmıyordu ama şimdi sabah arabaya bindim Bi işim vardı 1den 2 sırayla hepsinde yaptı. Bende anlam veremedim. Hele hava soğuk olsun o vites gecişlerindeki tutukluluğu daha cok yapıyor.
Bir yerde okumuştum. 1.3 linea da Egr ve bişey valfini değişmişler düzelmiş. Anlam veremedim.
Egr benim bozuk olsa araba hep yapar. Bu ara sıra yapıyor ve soğuk havalarda motor sıcakda olsa soğuksa daha sık yapıyor cözemedik kaldı ☹️

sLaLoMcU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Benim kalkışta stop etme ve arıza ışığı yandığı içinEgr valfini degistirdim arabayı alır almaz.Tabi araba kendine gelince daha fazla gazlamaya bendeki tekleme son devirlere doğru vites atarken oluyor heralde koruma amaçlı diyorum,neden 3 üncü vitesden 4 e veya daha üst viteslerde böyle sorun olmuyor.1 den 2 ve 2 den 3 atarken devir çok çıkarsa anlık tutukluk oluyor.Egr değişti başka sebepden bu sorun devam ediyor.Eski egr de tutukluk çok daha sert oluyordu.
Benim kânatim EGR sistemini komple temizletmek.