Astra j 1.6 115 bg kullanıcı yorumları

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Benim tercihim ister benzinli ister dizel olsun Castrol Magnatec'den yana. Benzinli-Lpg li araçlarda sık sık motor yağı kontrolü yapmanızı tavsiye ederim. Bence aracı her 1000km de 100km benzinle (yani %10) kullanmak motor ömrünü çok fazla uzatır diye düşünüyorum ve bir kez daha Lpg li araç kullanirsam ben böyle yaparım :)

• Beğen
Tepkiler: Ergun U.

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Benim tercihim ister benzinli ister dizel olsun Castrol Magnatec'den yana. Benzinli-Lpg li araçlarda sık sık motor yağı kontrolü yapmanızı tavsiye ederim. Bence aracı her 1000km de 100km benzinle (yani %10) kullanmak motor ömrünü çok fazla uzatır diye düşünüyorum ve bir kez daha Lpg li araç kullanirsam ben böyle yaparım :)
Motor yağı yazmışım kusura bakma :) motor katkısı diyecektim şu borlu bilmem ne piyasada çok görüyorum kastın onlar ise

Son düzenleme:

euphrates3535

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba ,

2012 astra j kasa 1.4 T Sport modelini almayı düşünüyorum ama lpg uyumu konusunda bir uzlaşma yok. Bazıları sıkıntı yaşamadığını söylerken bazıları subapların yandığını ve verim almakta zorlandığını söylüyor.

Bu konuda bana tecrübeli arkadaşların fikirleriyle yardımcı olmasına çok sevinirim
Şimdiden çok teşekkürler

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba ,

2012 astra j kasa 1.4 T Sport modelini almayı düşünüyorum ama lpg uyumu konusunda bir uzlaşma yok. Bazıları sıkıntı yaşamadığını söylerken bazıları subapların yandığını ve verim almakta zorlandığını söylüyor.

Bu konuda bana tecrübeli arkadaşların fikirleriyle yardımcı olmasına çok sevinirim
Şimdiden çok teşekkürler
Lpg'de subap yakma, katalizör bozma, performans düşüklüğü, motor arıza lambası gibi konular yanlış ürün, yanlış montaj, yanlış kalibrasyon kaynaklı oluyor.

Eğer doğru ürün, doğru montaj ve en zor olani doğru yol ayarı bir araya gelirse sorunsuz binersiniz. Bu konuda candan mühendislikle ve lpgayari.com ekibiyle görüşmenizi tavsiye ederim.

Enjektör seçimi, enjektör hortum uzunlukları, nozul seçimi gibi konularda doğru montaj yapılsa bile... Rolantide değil de yolda 1-2 saatte yapılan afr ayarı olmadan sorun yaşamanız muhtemel.

Dediğim gibi lpgayari.com ekibiyle ve candan mühendislikle bir görüşün, videolarını izleyin.

Astra 1.4 turbo lpg candan mühendislik şeklinde bir youtube araması size çok fikir verecektir

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: mskirca

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Valla bu aralar tüplü araçlar ile ilgili okadar şikayet duyuyor ve görüyorum ki,acaba diyorum tüpün yarattığı masrafları benzinle gaz arasındaki kar karşılıyormu?

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG her şeyden önce psikolojik olarak insanı (mesela beni) irite ediyor. Arkamda bir bomba taşıyormuşum gibi. Biri arkadan kuvvetli çarpsa ne olacak? Günümüzde benzinli veya dizel kullanmak bence en iyisi., elektrikli araçlar geliştirilene kadar. (tabii geliştirilebilir ve tutulursa )

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Valla bu aralar tüplü araçlar ile ilgili okadar şikayet duyuyor ve görüyorum ki,acaba diyorum tüpün yarattığı masrafları benzinle gaz arasındaki kar karşılıyormu?
Maalesef düzgün lpg montajı olmadığından çıkıyor sorunlar.

• Beğen
Tepkiler: omeroz

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
LPG her şeyden önce psikolojik olarak insanı (mesela beni) irite ediyor. Arkamda bir bomba taşıyormuşum gibi. Biri arkadan kuvvetli çarpsa ne olacak? Günümüzde benzinli veya dizel kullanmak bence en iyisi., elektrikli araçlar geliştirilene kadar. (tabii geliştirilebilir ve tutulursa )
Belki uçakla düşerek ölme riskiniz tank patlamasıyla ölme riskinizden fazladır [emoji4]

• Beğen
Tepkiler: omeroz

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Belki uçakla düşerek ölme riskiniz tank patlamasıyla ölme riskinizden fazladır [emoji4]

Onu bilmemde ben yine de sıcak bakmıyorum. Çünkü arabanın içerden ön cam girişinde unutulan (değil bagajda litrelerce tüp) 20 gramlık bir sigara çakmağının bile yazın sıcaktan patlayarak aracı yaktığına şahit oldum.

emin05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2018 Astra Edition Plus aldım, haftaya teslim edecekler. Liste fiyatı 85 bin dediler, 80 bine indiler. Hurda indirimi kampanyası var, hurda aracınız varsa 10 bin daha inelim 70 bine verelim, eğer hurda aracınız yoksa biz bulalım ve size 5 bin tl indirim yapalım 75 bine verelim dediler. Kabul ettim ve 75 bin tl artı 4200 tl de Landirenzo lpg, 79.200 tl ye aracı aldım. Ekstra olarak cartel koruma ve arka park sensörünü hediye ettiler. 2006 Hyundai Accent Admire dizel aracımı da takasla aldılar. (22 Haziran 2018, aracı aldığım tarih. Teslimat haftaya) Bu arada bayii Samsun Demir Opel.