Astra J 1.4t otomatik yazılım sonrası vites geçişleri

AliDrmz

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Ayni sorunu bende yasiyorum araci 6 ay once aldim sanziman yagini degistirdim kalibrasyonda yaptirdim bunlari ozel serviste yaptirdim yag olarak motul defilde castrol kullandilar sanirim ama kesinlikle hicbir degisme rahatlama olmadi vites gecisleri sarsilma yapiyor acaba yetkili serviste tekrar kalibrasyon yaptirsam duzelirmi acaba kalibrasyonumu beceremediler

cagrı34

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ayni sorunu bende yasiyorum araci 6 ay once aldim sanziman yagini degistirdim kalibrasyonda yaptirdim bunlari ozel serviste yaptirdim yag olarak motul defilde castrol kullandilar sanirim ama kesinlikle hicbir degisme rahatlama olmadi vites gecisleri sarsilma yapiyor acaba yetkili serviste tekrar kalibrasyon yaptirsam duzelirmi acaba kalibrasyonumu beceremediler
Yetkili servis bazı konularda daha iyi bence(kalibrasyon bilgisayara bağlama vs gibi), bende yeni aldım aracı ilk defa otomatik kullandığım için çok dikkat ediyorum vites geçişlerine belki de normaldir ama D ye aldıktan bir kaç sn sonra bi ileri atıyo kendini , daha sonra sürekli olmamakla birlikte özellikle 3ten4 e geçişlerde ufak bi itme yapıyo, şanzımanda sorun olsa sürekli yapar diye düşünüyorum

omer7461

Kayıtlı Kullanıcı
74-Bartın
Siteyi ziyaret et
Nerede yaptırdınız hocam, bende vites geçişlerinde devamlı olmamakla birlikte inceden bi ileri itme problemi yaşıyorum özellikle 3ten 4 e geçişte
Sorunu cozduniz mu?

omer7461

Kayıtlı Kullanıcı
74-Bartın
Siteyi ziyaret et
Sorunu cozdunuz mu?

omer7461

Kayıtlı Kullanıcı
74-Bartın
Siteyi ziyaret et
Konuya hiçbir cevap yok ama günün birinde birisi araştırırsa bilgi olarak karşısına çıksın diye yazıyorum.
Yetkili serviste şanzıman kalibrasyon işlemi yapıldı. Vites geçişleri harika oldu. Neredeyse hiç hissedilmiyor, bahsettiğim sorun da kalmadı.
Otomatik vites arabanız vites geçişinde devir yükseltirse önce şanzıman kalibrasyon işlemi yaptırın.
Merhabalar nerede yaptirdiniz? Zongulak Ereglide servise bu sorunu anlattim guncel yazilim diyerek gectiler.