Astra j 1.4t otomatik yakıt tüketimi

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra j 1.4t otomatik yakıt tüketimi

Otomatik düşünüyorsan ve sürekli sıkışık trafikte debelenecek isen dci den sonra gerçekten neler olduğuna inanmakta zorlanabilir, akıl tutulması yaşayabilirsin. Bence kesinlikle test sürüşü yapıp karar ver.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bir arkadaşımız benzinli Focus dan sonra Megane II Dci aldı ilk gün İstanbul dan Kayseri ye 5 litre ortalamayla geldi, kışın kısa mesafede trafikte 10litreyi zorluyordu ama bu normal bir durumdu şuan 6.4litre ortalaması var.

Aracın ciddi tek eksisi arka diz mesafesi ve Focus Astra gibi yol hakimiyeti sunamaması , onun dışında yumuşaklığıyla, ekonomisiyle çekişi ve frenleriyle bence güzel araç Megane lar, keşke Fransız üretimi olsaydı ve arka diz mesafesi biraz daha rahat olsaydı diyorum.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben de renault un ön arka takım denilen süspansiyon yapısından nefret etmesem g.scenic 1.6dci ye çok sıcak bakacağım ama hangi renaulta bindiysem gördüysem o süspansiyon yapısıyla başımız belada kaldı.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Ben de renault un ön arka takım denilen süspansiyon yapısından nefret etmesem g.scenic 1.6dci ye çok sıcak bakacağım ama hangi renaulta bindiysem gördüysem o süspansiyon yapısıyla başımız belada kaldı.

Scenic bana da çok sempatik geliyor.

Opelci bir abime Scenic aldırmıştım  011zaa tüketim ve genişlikte aradığını buldu ama "Bundaki yol hakimiyeti işçilik Opel den sonra köt yahu" diyor her gördüğünde  011zaa 011zaa

Aslınd iç mekan kalite olarak çok iyi görünüyor ama en dikkatimi çeken fazla tıkırtı ve erken aşınan direksiyon / vites topuzu deri aksamları, araç henüz 10.000 km ye gelmedi.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga direksiyon falan aşınmış o kadar umrumda olmazda arabada mekanik ses oldumu beni cinler basıyor. Hele en ufak tümsekte langur lungur olunca kaldır at.

O

ozzy34

Bilgi Girilmemiş

7700 kusur oldu benimki eger kasarsam 8.9lt sallamazsam 12 ltlerde.

kazimgenc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

henüz 1400 km oldu ve yakıt tüketimim şu an için ortalama 10.6 lt. sürekli olarak şehir içinde kullanıyorum ve yol müsait olduğunda da çekinmeden gaza yükleniyorum.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Evet sevgili arabam çok yaktığını yine yeni yeniden gözüme sokmaktan çekinmedi. Bugün trafiğe girmeksizin sakin sakin gittiğim halde çeyrek depo ile 117 km yaparak beni sat, beni vur, beni burdan şarampole yuvarla mesajlarına gark etti. Sürüş dinamiklerimiz sükunetten hazzeden kayınpederim ile süratten acaip rahatsız olan kayınvalidem gibi 8 radar gücünde olan akrabalarımın takdirini 10/10 kazanırken (ki bu sürüş keyfimin -12/10 olması anlamına geliyor) arabanın spor araba tadında yakması benim en cinai hislerimi kazandı, şu an inip arabayı anahtarla çizesim var. (:)

EmreCan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Evet sevgili arabam çok yaktığını yine yeni yeniden gözüme sokmaktan çekinmedi. Bugün trafiğe girmeksizin sakin sakin gittiğim halde çeyrek depo ile 117 km yaparak beni sat, beni vur, beni burdan şarampole yuvarla mesajlarına gark etti. Sürüş dinamiklerimiz sükunetten hazzeden kayınpederim ile süratten acaip rahatsız olan kayınvalidem gibi 8 radar gücünde olan akrabalarımın takdirini 10/10 kazanırken (ki bu sürüş keyfimin -12/10 olması anlamına geliyor) arabanın spor araba tadında yakması benim en cinai hislerimi kazandı, şu an inip arabayı anahtarla çizesim var. (:)

Bu mesajdan sonra iyiki dizel almışım diyorum :)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Her guzelin bi kusuru var doğan.
Bosver arabada 4 kisi yokusta kalmaktansa
klimayi acip deli gibi sallanip stop etmektense
Debriyaj derdiyle ugrasmaktansa yok gacirdadi yok balata siyirdi derdi olmaktansa.
Bosver biraz fazla yaksin
1.6 dizel gelmedikten sonra hic dusunme bile.