Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

ray55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

harunhoca link' Alıntı:
Istanbul şehir içi 560- 600 km arası yazın gidebiliyorum. Uzun yolda en 985 gidebildim sonra yolda kalırım diye korkup benzin aldim 57 litre.

1 depo benzinle?
nasıl kullandınız hız ne idi harun hocam:)

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ray55 link' Alıntı:
1 depo benzinle?
nasıl kullandınız hız ne idi harun hocam:)
İstanbul Gaziantep arası 100 km ortalama hız araçta dört kişi.  Hiç bir şekilde gaza yuklenmedim . Yol açıktı 80-110 arası gittim. Klima kapalı idi. 59 litre almisligi var deponun.  Yolda kalacagimdan korkmasam bin km yapacakmisim. Benzinli bir araçla hele de bir buçuk tonluk 140 hp lik bir araçla bin km yapabilmek güzeldi.  Ancak benim için çok da anlamlı değil,  çünkü 11 ay şehir içinde kullanıyorum.

ray55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
İstanbul Gaziantep arası 100 km ortalama hız araçta dört kişi.  Hiç bir şekilde gaza yuklenmedim . Yol açıktı 80-110 arası gittim. Klima kapalı idi. 59 litre almisligi var deponun.  Yolda kalacagimdan korkmasam bin km yapacakmisim. Benzinli bir araçla hele de bir buçuk tonluk 140 hp lik bir araçla bin km yapabilmek güzeldi.  Ancak benim için çok da anlamlı değil,  çünkü 11 ay şehir içinde kullanıyorum.

tbrkler..
sizdeki sıkıntının aynısı ben dede var.. arabayı ilk aldığımda LPG takmayı hiç düşünmüyordum..
ama şimdi bakıyorum ev kira araç kıredisi vs. tek maaş zorlamaya başladı..
büyük ihtimalle tüp taktırabilirim:( istemeyerekde olsa..

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ray55 link' Alıntı:
tbrkler..
sizdeki sıkıntının aynısı ben dede var.. arabayı ilk aldığımda LPG takmayı hiç düşünmüyordum..
ama şimdi bakıyorum ev kira araç kıredisi vs. tek maaş zorlamaya başladı..
büyük ihtimalle tüp taktırabilirim:( istemeyerekde olsa..
Lpg taktırmayın nasıl derim tamamen duygusal olaylar haklısınız.  Ancak ben direnme konusunda kararlıyım.  Bütçemin elverdiği kadar kullanmaya çalışıyorum.

ray55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Lpg taktırmayın nasıl derim tamamen duygusal olaylar haklısınız.  Ancak ben direnme konusunda kararlıyım.  Bütçemin elverdiği kadar kullanmaya çalışıyorum.

kesinlikle dediğiniz gibi duygusal.. bu fiyatlar devamlı düşeceğini bilsem hiç taktırmam...
ama bu hükümet hiç güven vermediği için yarın ne olur bilemeyiz..

engin9103

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.4 J otomatik-benzinli turbo Astra'm felaket yakıyor arkadaşlar. 12.5/100 km'nin altına inmiyor. İşe giderken ve dönüşte sağlam köprü trafiği çekiyorum evet ama bu değerler normal mi? Ne yaptırmak lazım bir yardım eli arıyorum :)

Trafikle boğuşan arkadaşlar var ise ve araç özellikleri benim dediklerim ile uyuşuyorsa değerlerini belirtip yardımcı olabilir mi acaba?

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

engin9103 link' Alıntı:
1.4 J otomatik-benzinli turbo Astra'm felaket yakıyor arkadaşlar. 12.5/100 km'nin altına inmiyor. İşe giderken ve dönüşte sağlam köprü trafiği çekiyorum evet ama bu değerler normal mi? Ne yaptırmak lazım bir yardım eli arıyorum :)

Trafikle boğuşan arkadaşlar var ise ve araç özellikleri benim dediklerim ile uyuşuyorsa değerlerini belirtip yardımcı olabilir mi acaba?
A/S dir yakar, normal, endişeye mahal bir durum yok bildiğim kadarıyla. Benimki düz vites çok temiz bu soğuk havalarda 10,5 litre yakıyor o dediğiniz şartlarda. A/S affetmez.

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
A/S dir yakar, normal, endişeye mahal bir durum yok bildiğim kadarıyla. Benimki düz vites çok temiz bu soğuk havalarda 10,5 litre yakıyor o dediğiniz şartlarda. A/S affetmez.

Harun Hocam doğru söylüyor benimde yazın 6-7lt olan değerlerim şu anda 10lt ye çıktı hava soğuk trafik çoğaldı... bakımını aksatmadıysanız fren balataları diske sürtmüyorsa ve debriyaj balatanız sağlamsa sorun sizde değil :D

engin9103

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bakım biraz aksadı açıkçası, tamam active select ama fazla yahu, herkeste böyleyse sorun yok zaten kabul ederek aldım ama sorun var ise çözdürmek benim derdim. Sağ olun :) :D

talha batu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Hocam çaktırmadan tüp mü taktırdın?