Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

ulkm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

Pazar günü Samsundan dönerken, Sivas suşehrini geçtim polis durdurdu. Rutin kontrol, önce evraklarımı istedi verdim sonra da aracınızdan memnunmusunuz yakıtı falan nasıl diye uzun uzun sordu. Baya bir sohbet ettik polis'de de Opel hayranlığı olduğu ortaya çıktı. Corsa  cdti varmış benim yakıt değerlerini öğrenince şaşırdı :) ona ortalamayı gösterdim 5.2 gözleri fal taşı gibi açıldı. ֖nce abarttığımı düşündü sonra  002tuhaff  bravoo

Ona astra almasını tavsiye ettim. Sonra gelirken de acaba elimde bir Astra cdti olsa kaç yakardı dedim :)

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

5ltler falan nedir arkadas :) dizel uzun yolda 4,5 lt yakiyor. Bosuna mi dizel aldik?!

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

8.6 ile geçtim bende bu bayramı uzun yolda memnun kaldım tüketimden.

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulkm link' Alıntı:
Pazar günü Samsundan dönerken, Sivas suşehrini geçtim polis durdurdu. Rutin kontrol, önce evraklarımı istedi verdim sonra da aracınızdan memnunmusunuz yakıtı falan nasıl diye uzun uzun sordu. Baya bir sohbet ettik polis'de de Opel hayranlığı olduğu ortaya çıktı. Corsa  cdti varmış benim yakıt değerlerini öğrenince şaşırdı :) ona ortalamayı gösterdim 5.2 gözleri fal taşı gibi açıldı. ֖nce abarttığımı düşündü sonra  002tuhaff  bravoo

Ona astra almasını tavsiye ettim. Sonra gelirken de acaba elimde bir Astra cdti olsa kaç yakardı dedim :)

Abi bence polise değilde Opele bu değerleri gönderin AS şanzuman ile arkadan birisi itmediği sürece heleki yaz ayında 5.2L tek kelime ile mükemmel bi değer :) opelin bile uzun yol fabrika verisi 5.4L. Acaba yol bilgisayarı ile aldığınız yakıtı çakıştırıp Litre hesabı yaptınız mı? AS ile yaz ayında klima açık 6L altına inmek bence çok zor. Yada AS şanzumanın Doğan, Ulaş ve bana garezi var :)

ßeta®

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bayramda Ankara-Yozgat arası yolculuk ettik arabada 5 kişi, bagajda 2 tane valiz ,ufak tefekde posetler yozgata vardığımda ortalamam 4.8'de kaldı.Dönüşde ise 5.4 ile geldim hızım sürekli olarak 97 de sabit kaldı.Bence çok iyiydi :)

ulkm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DarthWider link' Alıntı:
Abi bence polise değilde Opele bu değerleri gönderin AS şanzuman ile arkadan birisi itmediği sürece heleki yaz ayında 5.2L tek kelime ile mükemmel bi değer :) opelin bile uzun yol fabrika verisi 5.4L. Acaba yol bilgisayarı ile aldığınız yakıtı çakıştırıp Litre hesabı yaptınız mı? AS ile yaz ayında klima açık 6L altına inmek bence çok zor. Yada AS şanzumanın Doğan, Ulaş ve bana garezi var :)

Bu arada arabam 15000 bakımdan yeni çıktı. Ayrıca motor biraz sıkıydı geçen ay, Bolu otobanında 200- 210 yaptım ( o gün yol bilgisayarı ortalama 7 -10 lt gösteriyordu ) baya bir 1 saat 1.5 saat bastım aracın motoru baya bir rahatladı sanırım.

Ayrıca, yol bilgisayarı verisiyle depoyu karşılaştırıyorum, aldığım benzinlerde çakışıyor yani yol bilgisayarı tutarlı... :) 
Ama şu da var ben genel de aşırı sakin kullanıyorum ve arkamdan 1 saat gelebilen daha çıkmadı :) hemen sıkılıp geçiyorlar...

Uzun yolda atıyorum cruise, 95km hızla termosta çayım kahvem hazır, resmen keyif yaparak geliyorum...  Ayrıca benzin cimriliği yapmıyorum, aracı test ettim her halini bilmek istiyorum...  Nazar olacaz ama bu yakıt konusuyla...  special_Little_thongue_man

Selamlar

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

DarthWider link' Alıntı:
benimki uzun yolda basmayınca üzmüyor kuşadası susurluk arasını gidiş dönüş araç klima açık bagaj ful hatta içeridede bagaj olacak şekilde iki kişi cc  açık 90km  sabit ile yol yaptık ortalama 6.7 lt yi gördüm :)

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
benimki uzun yolda basmayınca üzmüyor kuşadası susurluk arasını gidiş dönüş araç klima açık bagaj ful hatta içeridede bagaj olacak şekilde iki kişi cc  açık 90km  sabit ile yol yaptık ortalama 6.7 lt yi gördüm :)

Aynı şekilde bende istanbul-çorum arası cc 90km hız ile 6.6L yakmıştım, en sağ şeritten kamyoncu ruhuyla az yakıcam diye kasmaktan psikolojim bozulmuştu :) Valla ֜lkem bu yakıt değerlerini Doğan okuduğunda seni bilmem ama kendi arabasına çok pis nazar değeceği kesin :)  Benim arabada 6L nin altına düşme ihtimalim Paris Hiltonun beni öpme ihtimalinden daha düşük :)

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

DarthWider link' Alıntı:
Aynı şekilde bende istanbul-çorum arası cc 90km hız ile 6.6L yakmıştım, en sağ şeritten kamyoncu ruhuyla az yakıcam diye kasmaktan psikolojim bozulmuştu :) Valla ֜lkem bu yakıt değerlerini Doğan okuduğunda seni bilmem ama kendi arabasına çok pis nazar değeceği kesin :)  Benim arabada 6L nin altına düşme ihtimalim Paris Hiltonun beni öpme ihtimalinden daha düşük :)
valla benzinin 1 tl ye düşme ihtimali benim aracın 6lt ortalama yakma ihtimalinden daha çok :)

ulkm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DarthWider link' Alıntı:

Doğan beyin bunları görmemesi sevindirici... :))