Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

Az önce depoyu 95 oktan Shell e doldurdum, araç 700. km deyken 208 liralık benzinle full doldu.

Ortalama 7.9 olan ekranı sıfırlayınca 8.0 dan başlayıp 5.5 e kadar düştü (araçta tekim, sürüş normal klima açık latikler 30Psi)

Akçay da birkaç yere uğradım genelde 2. viteste gittim şuan ekran 6.7l/100 km de.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Az önce depoyu 95 oktan Shell e doldurdum, araç 700. km deyken 208 liralık benzinle full doldu.

Ortalama 7.9 olan ekranı sıfırlayınca 8.0 dan başlayıp 5.5 e kadar düştü (araçta tekim, sürüş normal klima açık latikler 30Psi)

Akçay da birkaç yere uğradım genelde 2. viteste gittim şuan ekran 6.7l/100 km de.
Gel istanbula bakiimmm onlari gorebiliyomusun

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bulent_tnt link' Alıntı:
Gel istanbula bakiimmm onlari gorebiliyomusun

Kanka sen arabayı geç buranın yerlileri 85-90 seneden aşağı yaşamıyor şartlardan dolayı anlatabildim mi?  ;)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kanka sen arabayı geç buranın yerlileri 85-90 seneden aşağı yaşamıyor şartlardan dolayı anlatabildim mi?  ;)
Tabiii yaaa senin yerinde olmak isterdim

yildirim451

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tas7035 link' Alıntı:
Herkese merhaba,

Megane 3 dizel aracımı satıp astra 1.4t otomatik almak istiyorum. hergün köprü trafiğine gireceğim İstanbul'da. Lütfen bu araca sahip olanlar tüketim değerlerini yazabilir mi.

Teşekkürler.
:)
53576341843501485649114.jpg

Shot at 2012-06-14

hmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1 ayda 380 km oldu genellıkle sakın surdum yakıt tuketımı 11.4 bu aralarda araba keyıflı gercekten yakıtı hıc dokunmuyor gozume

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bizim arabaların ortalama ekranları sıfırlandıktan sonra belli bir müddet çok değişken. Dün 7.9 la sıfırlayıp depoyu doldurmuştum, 5.5 e kadar inmişti ş.içinde dur kalkla 6.7 olmuştu.

Sabah klimayla çalıştırdım ama park yerinden çıkamadım, cuma günü evin etrafında pazar kuruluyor, araba durduğu yerde ortalamayı 6.7 den 8.1 e yükseltti  :) ordan iş yerine gelene kadar tekrar 6.7 kadar geriledi, tahminen 100. km den sonra belli bir rakam sabit kalacak.

Yalnız 95 oktan Shell in 1.4T Astra için iyi bir seçim olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

srd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bizim arabaların ortalama ekranları sıfırlandıktan sonra belli bir müddet çok değişken. Dün 7.9 la sıfırlayıp depoyu doldurmuştum, 5.5 e kadar inmişti ş.içinde dur kalkla 6.7 olmuştu.

Sabah klimayla çalıştırdım ama park yerinden çıkamadım, cuma günü evin etrafında pazar kuruluyor, araba durduğu yerde ortalamayı 6.7 den 8.1 e yükseltti  :) ordan iş yerine gelene kadar tekrar 6.7 kadar geriledi, tahminen 100. km den sonra belli bir rakam sabit kalacak.

Yalnız 95 oktan Shell in 1.4T Astra için iyi bir seçim olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

abi daha önceden opet'i hiç denedin mi? denemediysen bir seferde bir 100 liralık almanı öneririm. hem 100 lira ile ne kadar gittiğini hesaplarsın shell'e göre. ben opet kullanıyorum shell'den daha fazla gidiyor km olarak.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

srd link' Alıntı:
abi daha önceden opet'i hiç denedin mi? denemediysen bir seferde bir 100 liralık almanı öneririm. hem 100 lira ile ne kadar gittiğini hesaplarsın shell'e göre. ben opet kullanıyorum shell'den daha fazla gidiyor km olarak.

Peki Shell e göre aracın hızlanma isteği, gaz pedalına yanıt hızı nasıl?

Dizel aqraçlarımda Shell + performans - menzil demekti ama Astra da tüketimi de rahatlatıyor hızlanmayı da..