Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

Şansa bak yahu, ben aracımı alırken otm. seçeneği yoktu, olsaydı onu da düşünebilirdim.

Muhtemelen test etmem de pek zor olurdu!

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sabah 97. km de depoyu tekrar doldurdum, çok yavaş doldurduğum depo 7. litreyi alırken benzin tabancası durdu.  Buna göre kabaca 7l / 100km lik bir ortalamam var ve bir süredir kısa mesafede ş.dışı şartlarda tüketimim bu şekilde.

Daha önceki benzinli araçlarımla benzer rakamlar elde ediyorum ancak Astra daha ağır ve daha güçlü bir araç + henüz 2600km de ve gerçek verileri için ideal km ye ulaşması gerek..

E

esadsari

Bilgi Girilmemiş

sn Conqueror55

şimdi istanbuldan kocaeliye ailemin yanına geldim 1.4 t otomatik kullanıcısı olarak içiniz rahat olsun diyorum uzun yolda oto-manuel arası gerçekten çok fazla önemsenecek bir fark olmaz ki otobanda daha evvel aynı yolu manuel benzinli başka araçlarlada gittim değerler aynı gibi çok fazla değil yakıt farkı ama şehir içinde şöyle bir durum var gözle görülür bir yakıt artışı oluyor ben 1 haftadır istanbulda kadıköy-caddebostan-üsküdar-göztepe mevkilerinde dolaştım çoğuda trafikte ışıklardan kalkışta veya trafik içinde ilerlerken ani hızlanmalar kalkışlar vs çok kez yaptım hatta bir gece otobana çıkıp araba yük olarakta tam doluydu diyebilrim yüksek hızlara çıkarttım 15-20 dk 200 lü kmlerle yol aldık netice şu ilk depomla 400 km anca gidebildim. bu elbetteki çok ama dediğim gibi gaz pedalında öyle bir nokta varki o andan sonra koltuğa yapışıyorsunuz ve bende sürekli olarak yüklendim gaza.. motorun alışması ve daha sakin kullanımlarda 550-600 km hatta istanbul dışı şehirlerde daha fazla şehir içi yol alabiliceğinizi düşünüyorum.. eğer sıkılmazsanız manuel kullanımı tercih edin hem serilikte hemde devir ayarlamasında daha başarılı sonuçlar alırsınız şimdiden hayırlı olsun aracınız..

Conqueror55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

esadsari link' Alıntı:
sn Conqueror55

şimdi istanbuldan kocaeliye ailemin yanına geldim 1.4 t otomatik kullanıcısı olarak içiniz rahat olsun diyorum uzun yolda oto-manuel arası gerçekten çok fazla önemsenecek bir fark olmaz ki otobanda daha evvel aynı yolu manuel benzinli başka araçlarlada gittim değerler aynı gibi çok fazla değil yakıt farkı ama şehir içinde şöyle bir durum var gözle görülür bir yakıt artışı oluyor ben 1 haftadır istanbulda kadıköy-caddebostan-üsküdar-göztepe mevkilerinde dolaştım çoğuda trafikte ışıklardan kalkışta veya trafik içinde ilerlerken ani hızlanmalar kalkışlar vs çok kez yaptım hatta bir gece otobana çıkıp araba yük olarakta tam doluydu diyebilrim yüksek hızlara çıkarttım 15-20 dk 200 lü kmlerle yol aldık netice şu ilk depomla 400 km anca gidebildim. bu elbetteki çok ama dediğim gibi gaz pedalında öyle bir nokta varki o andan sonra koltuğa yapışıyorsunuz ve bende sürekli olarak yüklendim gaza.. motorun alışması ve daha sakin kullanımlarda 550-600 km hatta istanbul dışı şehirlerde daha fazla şehir içi yol alabiliceğinizi düşünüyorum.. eğer sıkılmazsanız manuel kullanımı tercih edin hem serilikte hemde devir ayarlamasında daha başarılı sonuçlar alırsınız şimdiden hayırlı olsun aracınız..
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Uzun yol olarak bende 350 km. kadar gittim ve dediğiniz gibi yakıt olarak çok fazla bir fark olmuyor (manuel le arasında). Ancak biraz fazla da yaksa önemli değil, otomatiğin keyfi gerçekten çok başkaymış. Ben sıkı bir manuel taraftarı biri olarak ne kadar yanıldığımı anlıyorum. Bundan sonra da manuel araç alacağımı sanmıyorum. Zaten çok fazla kullanan biri değilim. Yıllık en fazla 10.000 km. yapıyorum. O yüzden yakıtı çok ta dert etmiyorum.

Sipiralli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Depoyu fulledikten sonra 200 km yaptım ve şuanda yol bilgisayarı 10.5 lt/100km gösteriyor.İzmir şehiriçi ve görece agresif kullanım.Bakalım yarın akşam izmir-susurluk arası 230 km yol yapacağım.Karma tüketim değeri ne olacak ben de merak ediyorum.

Sipiralli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sipiralli link' Alıntı:
Depoyu fulledikten sonra 200 km yaptım ve şuanda yol bilgisayarı 10.5 lt/100km gösteriyor.İzmir şehiriçi ve görece agresif kullanım.Bakalım yarın akşam izmir-susurluk arası 230 km yol yapacağım.Karma tüketim değeri ne olacak ben de merak ediyorum.
Evet geldim an itibariyle.Ortalam 8.3 oldu.İdare eder. 038byes

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam dediğin güzergahta aynı araçla (tekil şahıs halimle ama !) 1.5litre az yakıyorum.

Aslında yakıt vs konularına hiç ilgim yoktur ama forumlar sağolsun  :mad:

Sipiralli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Esmerce link' Alıntı:
Hocam dediğin güzergahta aynı araçla (tekil şahıs halimle ama !) 1.5litre az yakıyorum.

Aslında yakıt vs konularına hiç ilgim yoktur ama forumlar sağolsun  :mad:
Ben de yakıt konusunda pek hassas değilim ama arada böyle atraksiyonlara girmek hoş oluyor.
Bu arada yukarıda verdiğim 8.3 lük değer karma tüketim değeri.Daha önceden şehiriçinde 10.5 olan ortalamayı sıfırlamadan direk uzun yola çıktım.Haftaya dönüşte yola çıkmadan sıfırlayacağım bakalım uzunyol tüketimi ile karma tüketim arasında nasıl bir fark var.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

depoyu fulledikten sonra sıfırladım. ş.içi tüketim

1001453j.jpg

Y

yaramaz06

Bilgi Girilmemiş

halil abi bugun yenı benzın aldım bakalım ortalama kacı yakalayabılecegım hedefım 12.6 dan 9 lara ınmek insallah basarırım  ;D