Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

MuratS link' Alıntı:
1500Km yi Devirdim.. Ankarada oturanlar bilir yeni açılan AOև bulvarını kullanıyorum işe git gel yaparken. Günde 50km yol yapıyorum ve 30km şehir Dışı, 20Km şehir içi olarak düşünebiliriz. Artık iyice tavan performansına ulaştığını düşünüyorum nitekim 2 depo bitirdim 1 ayda ve ilk depoda 600Km, İkincisinde 700Km ve bu son Depoda Kalan yakıt 800Km gösteriyordu.. Ortalama Hız 37Km ve 100Km/Lt. de 7.0 ile 7.1 arasında seyrediyor. Belki çok gaza gelirsem günde bir iki kere kalkışlarda hafif performanslı kullanıyorum onun dışında gayet sakin kullanırım. Araç gayet uygun bir yakıt tüketimine sahip en azından benim beklentimi karşılıyor birde şu benzin fiyatları 4TL falan olsa tadından yenmez :) Zira aracın çok yakması değil benzinin pahalı olması bizim belimizi büken :)

1.4t Sport AS Sedan aracım bu arada..
Murat Bey, değerleriniz şehir içi tüketim için son derece güzel. Ben istanbul şehir içinde manuel olmasına rağmen o değerleri yakalayamıyorum. 9,5 litre ortalaması ile kullanıyorum. Bir depo ile 610 km yaptım ş.içi şimdiye kadar. Aracınızın kıymetini bilin, kazasız belasız sürüşler dilerim.  general_Applause

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Murat Bey, değerleriniz şehir içi tüketim için son derece güzel. Ben istanbul şehir içinde manuel olmasına rağmen o değerleri yakalayamıyorum. 9,5 litre ortalaması ile kullanıyorum. Bir depo ile 610 km yaptım ş.içi şimdiye kadar. Aracınızın kıymetini bilin, kazasız belasız sürüşler dilerim.  general_Applause

Teşekkür ederim Harun Bey.. şehir içi-Dışı karışık olduğu için bu kadar yaktığını düşünüyorum. Sadece şehir içi 50Km yol yapsam ki Allah göstermesin :) bu değerlerin yanına bile yaklaşamam. İstanbulun trafik çilesini bilirim bir Beşiktaş Taraftarı olarak sık sık geliyorum :) Gezmek için ise Genelde okulların kapandığı ve Herkesin İstanbulu tatil için terk ettiği yaz aylarını tercih ediyoruz. Allah İstanbullulara sabır versin ne diyeyim..

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MuratS link' Alıntı:
Teşekkür ederim Harun Bey.. Şehir içi-Dışı karışık olduğu için bu kadar yaktığını düşünüyorum. Sadece şehir içi 50Km yol yapsam ki Allah göstermesin :) bu değerlerin yanına bile yaklaşamam. İstanbulun trafik çilesini bilirim bir Beşiktaş Taraftarı olarak sık sık geliyorum :) Gezmek için ise Genelde okulların kapandığı ve Herkesin İstanbulu tatil için terk ettiği yaz aylarını tercih ediyoruz. Allah İstanbullulara sabır versin ne diyeyim..
Eyvallah sağolasın, arcın hayırlı olsun tekrar.

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Ne astraymış be, resmen yıldırmış seni  kahka536

:D gazın yarısı sensin yarısı pedal benim için hocam :D arada foruam girip seni taki pederek rahatlıyorum yoksa brc bayii bekliyor beni 4 gözle :D:D

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

wave61 link' Alıntı:
:D gazın yarısı sensin yarısı pedal benim için hocam :D arada foruam girip seni taki pederek rahatlıyorum yoksa brc bayii bekliyor beni 4 gözle :D:D
Bana uyarsan hayatta LPG işine giremezsin, bakma bana. Neticede çıkan para senin cebinden çıkıyor, benzinin bitince ben doldurmuyorum depoyu. Bakma bana.  047shakee

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

:) eyvalah hocam yook lpg işi zor benim için çoluk çocuk varken bagajımda bomba gibi birşey hissetmek bana göre değil...