Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

turbonet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

Arkadaşlar moralinizi bozmak gibi olmasın ama yeni rekorum 6.6 :) Evden çıkmadan önce yol bilgisayarını sıfırladım. E5 ten beylikdüzünden çengelköye gittim geldim. Toplam 3.5 saat yolda geçirdim. Kişi sayısı 3 yetişkin 1 çocuk.  dancee

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

turbonet link' Alıntı:
Arkadaşlar moralinizi bozmak gibi olmasın ama yeni rekorum 6.6 :) Evden çıkmadan önce yol bilgisayarını sıfırladım. E5 ten beylikdüzünden çengelköye gittim geldim. Toplam 3.5 saat yolda geçirdim. Kişi sayısı 3 yetişkin 1 çocuk.  dancee

Daha ne rekorlar bekliyor sizi,  bu daha başlangıç  011zaa

engin9103

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Vallahi her gün 20 km işe git-gel yapan ve bu 20 km'nin 12 km'si köprü trafiği olan biri olarak aracımda 12.3 lt'nin altını göremiyorum. Ne zaman işe arabayla gitmezsem birkaç hafta o zaman 11 litreleri görebiliyorum.

HajHaj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Araba henüz 550 km'de 8,4'e dayandı, sanırım açıldıkça düşer. Şehiriçi kullanıyorum genelde.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HajHaj link' Alıntı:
Araba henüz 550 km'de 8,4'e dayandı, sanırım açıldıkça düşer. Şehiriçi kullanıyorum genelde.
8,4'e dayandı derken exclaim Zaten bu ortalama bu mevsimde en alt seviye şehir içinde.

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

turbonet link' Alıntı:

Bende sizin moralinizi bozmak istemem ama :D

Bizim yol bilgisayarı biraz değişik. Mesela uzun süre yüksek viteste sabit hızda kullanıp daha sonra şehir içi sıkışık bir trafiğe girerseniz bir Benzin göstergesinin yer çekimine nasıl karşı koyamadığını görebilirsiniz :D Bir anda düşmeye başlıyor mesela kalan km 100 falan gösterirken anında 70-60 km seviyelerine düşebiliyor.. Yol bilgisayarından ziyade pompa verilerinize dikkat edin daha sağlama alırsınız..

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MuratS link' Alıntı:

Bizim yol bilgisayarı biraz değişik. Mesela uzun süre yüksek viteste sabit hızda kullanıp daha sonra şehir içi sıkışık bir trafiğe girerseniz bir Benzin göstergesinin yer çekimine nasıl karşı koyamadığını görebilirsiniz :D Bir anda düşmeye başlıyor mesela kalan km 100 falan gösterirken anında 70-60 km seviyelerine düşebiliyor.. Yol bilgisayarından ziyade pompa verilerinize dikkat edin daha sağlama alırsınız..
ben de kesinlikle pompa verilerine itibar edilmesi taraftarıyım. Dediğin gibi menzil birden bire 20-30 km düşebiliyor sıkışık trafikten dolayı, tabi tersi de mümkün, uzun yola ve sabit hıza çıkınca araç rahatlayınca menzil artabiliyor. benim tespitlerime göre pompa ile b.sayar verisi arasında 0,5-0,7  arası pompa aleyhine bir durum söz konusu. Yani daha az yaktığını iddia ediyor ama pompa onu doğrulamıyor ve yalancılıkla ithanm ediyor. Cebimden çıkan parayı b.sayar verisi değil de pompa belirlediğine göre istemeyerek de olsa pompaya inanıyorum  kahka536

turbonet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MuratS link' Alıntı:

Sizin bahsettiğiniz o anki yakıt tüketimi le ne kadar gidebileceğiniz kısım. Evet o kullanıma göre değişebiliyor. Ama moralimi bozacak bişi yok. Her 100 liralık benzinle 350 km yol yapıyorum. Bazen 10 km fazla bazen az ama veriler net yani :)

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

turbonet link' Alıntı:
Sizin bahsettiğiniz o anki yakıt tüketimi le ne kadar gidebileceğiniz kısım. Evet o kullanıma göre değişebiliyor. Ama moralimi bozacak bişi yok. Her 100 liralık benzinle 350 km yol yapıyorum. Bazen 10 km fazla bazen az ama veriler net yani :)

Aslında mantıklı bende 300km yapıyorum AS ile ama ben manuel kullanıyorum daha şimdiye kadar hiç otomatik kullanmadım aracı kendim ayarlıyorum devirleri.. Hem daha zevkli hem kontrol bende oluyor... Bu arada ortalama hız 36km nin altına düşmemesi lazım 300km yapabilmem için.. Bazen sadece ş.içi kullanıyorum kısa mesafelerde ve 250km gidiyor kafadan 50km oynuyor hatta çok sıkışıksa trafik 200km bile gittiği oluyor kış aylarında :)