astra j 1.4 turbo tüp Taktirmali miyim.

Hüseyin 20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm arkadaşlar aracim otomatik vites 1.4 turbo astra j kasa HB. 13 ağustosta 2015 model aldım. Şu ana kadar 4700km yol yaptım ve ortalama 39 krs yakıt sarfiyatı olmuş. Lpg taktirma konusunda Kararsizim. Taktiran arkadaşlar memnun mu. Lpg kaç krs yakıyor. Bakım masrafi ne kadar oluyor.yillik 13-15 bin km yullaniyorum.manisa opel bayi taktirma diyor. Denizli otomat aracı aldığım yer sıkıntı olmaz garanti devam ediyor. Takalim diyor. Ne dersiniz Şubat tatilinde taktirayim mi değer mi..

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Son yakıt olcumunde 34krs gösteriyor. Acaba 5 bin 7 bin km olunca motor biraz daha az yakar mi

İlla ki yakıt değeri değişecek biraz da hava sıcaklıkları etkiliyor. Yaza doğru yeniden ölçüm yaparsın düşeceği kesin.

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı araçtan iş arkadaşımın da var. yetkili serviste yağlama kiti ile beraber 2650 tl ye taktırdı landirenzo marka. şu ana kadar bi problem yaşamadı. şehir içi 22 kuruş uzun yolda da 18 Krş yaktığını söylemişti LPG de.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bu yağlama sistemleri de bana göre iş değil. Şimdi bu subaplara verilen yağ yandığı için aracın kurum bağlama olasılığı var gibi geliyor bana.

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu yağlama sistemleri de bana göre iş değil. Şimdi bu subaplara verilen yağ yandığı için aracın kurum bağlama olasılığı var gibi geliyor bana.

aslında bu biraz ayara bağlı abi. yağ kutusunun üzerinde 5-6 saniye de 1 damla olacak şekilde ayarlayın diyor ama ben taktırdığımda 10 saniye de 1 damla şeklinde ayarladılar şu ana kadar 9000 km de 300 mililitre eksildi ama burda bence asıl sorun sırf bi küçük yağ deposu ve 50 cm ince hortum için 750 TL almaları. ben atiker de 100 TL ödedim arkadaş landirenzo da 750 tl ödedi :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
aslında bu biraz ayara bağlı abi. yağ kutusunun üzerinde 5-6 saniye de 1 damla olacak şekilde ayarlayın diyor ama ben taktırdığımda 10 saniye de 1 damla şeklinde ayarladılar şu ana kadar 9000 km de 300 mililitre eksildi ama burda bence asıl sorun sırf bi küçük yağ deposu ve 50 cm ince hortum için 750 TL almaları. ben atiker de 100 TL ödedim arkadaş landirenzo da 750 tl ödedi :)

Öpülmeye devam yani hehe lpg taktırmak sadece takan ve satana yarıyor sürücü de psikolojik olarak rahatlık hissediyor o kadar.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm arkadaşlar aracim otomatik vites 1.4 turbo astra j kasa HB. 13 ağustosta 2015 model aldım. Şu ana kadar 4700km yol yaptım ve ortalama 39 krs yakıt sarfiyatı olmuş. Lpg taktirma konusunda Kararsizim. Taktiran arkadaşlar memnun mu. Lpg kaç krs yakıyor. Bakım masrafi ne kadar oluyor.yillik 13-15 bin km yullaniyorum.manisa opel bayi taktirma diyor. Denizli otomat aracı aldığım yer sıkıntı olmaz garanti devam ediyor. Takalim diyor. Ne dersiniz Şubat tatilinde taktirayim mi değer mi..

Senelik yaptığınız km'den yola çıkarsak eğer arabaya 2 seneden fazla binerim diyorsanız taktırın.

- Prins VSI-2 veya daha uygun versiyonu Silverline,
- Lovato OBD II,
- Landirenzo Omegas

İyi bir montaj yapılsın yeter.

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
uzun süreli kullanımlarda araç üzerindeki orjinal sübablara zarar veriyor ve sübapları eritiyormuş. lpg montajından sonra çelik sübap ta takılması gerektiğini okudum bir kaç facebook yorumunda. yağlamalı sistem lpg + çelik sübap =5000tl gibi bir rakamlardan söz ediliyordu. 5bin tl'lik yatırım da nerden baksanız 3-4 sene sonra kâra geçmeniz anlamına gelir.

ayrıca aracınız yeni, biraz km yaptıktan sonra yakıtınız ortalama 1lt düşecektir..