Astra j 1.4 turbo rolantide vuruntu…

Koymat

Kayıtlı Kullanıcı
67-Zonguldak
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar,aracımda özellikle LPG’de iken rölantide vuruntu oluyor,benzine aldığımda hiç yok gibi ,kime gitsem ayrı konuşuyor,en çok söylenen sübaptan diyorlar,bu arada buji ve bobin yeni değişti,sizce ne olabilir..

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Benzinde hiç yoksa önce LPG ayarını yaptırın. Devam ederse LPG parçalarını kontrol ettirin. (Enjektör, regülatör vs.) Benzinde olmuyorsa subap değildir sanırım.
LPG ayarım bozulduğunda motor baya sarsıntılı çalışıyordu. Kendim ayarladım düzeldi.
Yine birkeresinde vuruntu yaptı. Ayar da düzeltemedi. LPG ayar programı içinde enjektör testi oluyor. Her birini sırasıyla tek tek devredışı bırakınca 1 tanesinde vuruntu kesildi. Ben de toptan hepsini değiştirdim.

• Beğen
Tepkiler: Koymat

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
LPG ayarında sorun olabilir ya da daha önce hiç bu sorun yoksa eğer bilmediğiniz bir yerden gaz aldıysanız ondanda yapabilir bazı gazlar tabiri cayizse pis gaz olarak geçiyor. Ayarda sorun yoksa gazdan da kaynaklanabilir bilginiz olsun

• Beğen
Tepkiler: Koymat

Koymat

Kayıtlı Kullanıcı
67-Zonguldak
Siteyi ziyaret et
Benzinde hiç yoksa önce LPG ayarını yaptırın. Devam ederse LPG parçalarını kontrol ettirin. (Enjektör, regülatör vs.) Benzinde olmuyorsa subap değildir sanırım.
LPG ayarım bozulduğunda motor baya sarsıntılı çalışıyordu. Kendim ayarladım düzeldi.
Yine birkeresinde vuruntu yaptı. Ayar da düzeltemedi. LPG ayar programı içinde enjektör testi oluyor. Her birini sırasıyla tek tek devredışı bırakınca 1 tanesinde vuruntu kesildi. Ben deTeşekkür ediyorum tecrübe için
Yine birkeresinde vuruntu yaptı. Ayar da düzeltemedi. LPG ayar programı içinde enjektör testi oluyor. Her birini sırasıyla tek tek devredışı bırakınca 1 tanesinde vuruntu kesildi. Ben de toptan hepsini
Yine birkeresinde vuruntu yaptı. Ayar da düzeltemedi. LPG ayar programı içinde enjektör testi oluyor. Her birini sırasıyla tek tek devredışı bırakınca 1 tanesinde vuruntu kesildi. Ben de toptan hepsini değiştirdim.
Teşekkür ediyorum tecrübelerinizi aktardığınız için,LPG servis cihaza bağladı sorun yok dedi ama benzinde problem olmaması sübap ihtimalini azaltıyor gibi,başka bir servis LPG gitmekte fayda olur sanırım..

Koymat

Kayıtlı Kullanıcı
67-Zonguldak
Siteyi ziyaret et
LPG ayarında sorun olabilir ya da daha önce hiç bu sorun yoksa eğer bilmediğiniz bir yerden gaz aldıysanız ondanda yapabilir bazı gazlar tabiri cayizse pis gaz olarak geçiyor. Ayarda sorun
LPG ayarında sorun olabilir ya da daha önce hiç bu sorun yoksa eğer bilmediğiniz bir yerden gaz aldıysanız ondanda yapabilir bazı gazlar tabiri cayizse pis gaz olarak geçiyor. Ayarda sorun yoksa gazdan da kaynaklanabilir bilginiz olsun
Teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

AliDrmz

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Araci alali 3 ay oldu ilk defa bu olayi yasiyorum