Astra J 1.4 Turbo Debriyaj sertliği

sahincem27

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba

Aracım astra j 1.4 turbo sedan 2012 model. Aracı yenı aldım araç şuan 82 bin de debrija biraz sert geldi bana diger araçlar ile de kıyasladım gerçekten ser
eşim çok şikayet ediyor. Sizde debriyaj seti değişmeli mi ? debriyaj seti ile birlikte bilya değişmeli mi ? ikiside biraz pahalı geldi bana
400 tl debriyaj seti / 400 tl de bilya
Sadece debriyaj setini değiştiresem yumuşar mı debriyaj ?

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yani şart değil ama değişmesi önerilir...Bu arada sizin debriyaj ne kadar sert bilmiyorum ama değişimden sonra çokta yumuşak olmasını beklemeyin...Bizim araçların debriyajı biraz serttir...Set olarak(Baskı balata+Volant+Bilye)Daha 2 ay oldu değişeli,hala bana sert geliyor..

sahincem27

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Yani şart değil ama değişmesi önerilir...Bu arada sizin debriyaj ne kadar sert bilmiyorum ama değişimden sonra çokta yumuşak olmasını beklemeyin...Bizim araçların debriyajı biraz serttir...Set olarak(Baskı balata+Volant+Bilye)Daha 2 ay oldu değişeli,hala bana sert geliyor..
cevap için tşk ederim dostum... volantta değişmesi gerekiyor mu ?

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
cevap için tşk ederim dostum... volantta değişmesi gerekiyor mu ?
Volant sık değiştirilen bir parça değil...Ses gelmiyorsada değiştirmeye gerek yok ama yinede baskı balata söküldüğünde el ve gözle kontrolü yapılabilir...Sizinde büyük bir ihtimal oynar(hareketli)volanttır..Bu volantta elle kontrolde çok hafif bir boşluk olur ama o boşluğun iyi bir usta normalmi fazlamı olduğunu anlar ona göre sizi yönlendirir...