Astra J 1.4 140hp Turbo Yakıt Tüketimi Hakkında

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Evet baya zor oluyor :) Aracı sürekli eşim kullanıyor, oğlumuzu kreşe götürüp getiriyor. Mecburen arabayla çıkıyoruz. Yoksa araca ihtiyacımız yok :) Kapının önünde dinlendireceğiz kendisini...

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Nedense Lpg olayına ben yıllardır sıcak bakamadım,ne lpg li araçlara baktım nede aldım...(Şahsi düşüncem tabi :) )...Yani şöyle,Lpg taktırınca belirli bir masraf oluyor,ve bakımıda gördüğüm kadarıyla biraz külfetli..Yani genel anlamda en çok sorun lpg de çıkıyor(Forumlardaki şikayetler göre yazdım)..Kapalı otopark sorunuda var..Gerçi bir kanun çıkacak diyorlar ama belli değil...Şimdi şöyle düşünmek lazım..Bu masrafı yaptıktan sonra aracı kaç yıl kullanıcam..Bu sürede aracım benzinli olsa lpg ye göre nekadar daha fazla yakar...Bu fark lpg kitini taktırdığım fiyatı ve çıkacak sorunlardaki masrafları tölere edermi...Gibi..Yani kısaca ben taktırmayın derim...

• Beğen
Tepkiler: Mtunc ve Hasip

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Aracina,lpg taktirirsan satarken lpg maliyetini uzerine eklemen gerekir. Aracina gidip atiker lavato gibi markalarda lpg taktirmak yerine landirenzo prins brc gibi lpg kitleri taktirirsan sorun yasamazsin. Cekis problemi zaten olmuyo benzinde nasil kullaniyorsan lpgdede oyle kullaniyorsun. Gunumuz,sartlarinda bu arac cok yakiyor ustune benzin fiyatida aldi basini gidiyor. Hem cebini, hemde psikolojik olarak rahatlamak istiyorsan lpg tavsiyemdir.

b.arat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracını sürekli ve çok km yapacak şekilde kullanan için lpg şart gibi duruyor. Alternatifi dizel... Motorinin lt fiyatı da aldı başını gitti. Tasarruf oranı düşmüş durumda. @Hasip Bey gibi az yol yapıyorsanız benzinle devam etmek mantıklı. Ama çok yol yapan için lpg olası masraflarına rağmen halen en iyi alternatif...

Duncan021

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba.1 hafta önce 2014 astra sedan araç aldim.65 bin km de araç.simit depo takılı.lpg de ful depoyla 255 km felan gitti sehirlerarasinda.ortalama 120 km ile kullandim.yakiti çok fazla tupde diye dusunuyorum.yaptirmam gereken bi bakim değişim felan var mi?yakıtı normal mi?

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
lpg nekadar aldigin yerde depon nekadara doldu kac litre

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Anladigim kadariyla 32 34 litre arasi yakit aliyo diye dusunuyorum. 32 litre ise muhtemelen 3.06 lpg fiyati
0.38 kurus yakiyo araciniz uzun yolda bu degeri goruyorsaniz araciniz cok yakiyor. uzun yolda aracinizin 0.27 kurus ve altini yakmasi gerek. ama sehir icinde 0.38 kurus yerine gore degisir kullaniminiz cok dur kalkli ise 0.36 degil ise 0.32 kurus yakmasi gerek.
Aracinizda nezamandir lpg var ? lpg markasi ne? Enjektor bakimi yapildimi enjektorlerinde iseme olabilir? arac ekraniniz ortalama yakit degerini kac gosteriyor 7.8 7.9 un uzerindeyse bir problem olabilir

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Kendi aracim 190 tl lik lpg ile 700 km yapiyo uzun yolda 120 hizla siz uzun yolda 98 tl lik lpg ile 255 km diyosunuz. Benim aracimda 2012 otomatik astra j sedan landrenzo sistem simit tankli

Son düzenleme:

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Elinizde mini obd cihazi elm327 varsa motor sicakken bi surus yapin long tirim bank 1 ve short trim bank 1 degerlerine bi goz atin araciniz zenginde calisiyor olabilir degerlerin +10 -10 disinda ucuk rakamlar gosteriyormu. ona gore bi yorum yapalim