Astra J 1.3 Ecoflex Cosmo alındı, ilk izlenimler

muh28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.3 Ecoflex Cosmo alındı, ilk izlenimler

hayırlı uğurlu olsun. allah kaza bela vermez inşallah.

hosta1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hayırlı olsun....

paşa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tekrar hayırlı uğurlu olsun.

turkeril

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkürler arkadaşlar, özellikle Karabük grubu ile görüşmek isterim güzel de olur :)

Yakıt konusunda dediğim gibi biraz bekleyelim, çok yaktıran biri değilim araçlarıma, hatta tam tersi olması lazım ama dediğim gibi henüz erken, bi bakım yapılması da gerekiyor.

3. bakımı olacak. Normalde 500-600 gibi herhalde ama aracı bayiden aldım ve 400 tl'ye yaparız sözü aldım, ne dersiniz, garanti bitmiş. Değer mi?
Gerekirse servis bakımı devam eden araçlarda iyi niyet garantisi kapsamında değişiklikler yaptırabiliyoruz dedi servis müdürü. Git gel 500 tl'yi bulacak, ne yapsam?

huseyin06671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

turkeril link' Alıntı:
Teşekkürler arkadaşlar, özellikle Karabük grubu ile görüşmek isterim güzel de olur :)

Yakıt konusunda dediğim gibi biraz bekleyelim, çok yaktıran biri değilim araçlarıma, hatta tam tersi olması lazım ama dediğim gibi henüz erken, bi bakım yapılması da gerekiyor.

3. bakımı olacak. Normalde 500-600 gibi herhalde ama aracı bayiden aldım ve 400 tl'ye yaparız sözü aldım, ne dersiniz, garanti bitmiş. Değer mi?
Gerekirse servis bakımı devam eden araçlarda iyi niyet garantisi kapsamında değişiklikler yaptırabiliyoruz dedi servis müdürü. Git gel 500 tl'yi bulacak, ne yapsam?
Karabük grubu olarak küçük bir buluşma yapabiliriz greatt
Yakıt konusunda ise uzun süredir sıfırlamıyorum, arada uzun yollarda var( uzun yolda 130 un altına inmem pek), şuan 5,7 ortalamam var. Ayrıca ben az yaksın diye bir çaba sarfetmiyorum, normal kullanıyorum. Uzun yolda biraz sakin kullanarak 4,5 civarı değerler yakaladığımda oldu.
Bakım için 400 uygun bir fiyat gibi duruyor, ama git gel garantisi dolmuş bir araç için değmez bence. Ayrıca tümar servis konusunda pek hazetmediğim bir servis. Garanti için ise millet aracı garantideyken çoğu şeyi yaptıramıyor, iyi niyet garantisi ile hiç birşey yapmıyacaklarını düşünüyorum.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam servis kalitesini bilmem ama iyi niyet kapsamı önemli. Zaten 30bin bakımı gibi olcak 2.yıl bakımı dışarda ki fiyatı 300 lira civarı olucak. opelgm.com adresinden alırsanız gm parçalarını biraz daha pahalı oluyor. Bence bildiğiniz iyi bir usta var ise ve güvenirseniz özel serviste yaptıran ancak dikkat edin önceden bizim araçların bakımını yapmış biri olsun yoksa mazot filtresini arar dizel partikül filtresi var mı yok mu anlamaz. Yoksa bilen bir kişi serviste yaptırın hem parçalar garantili oluyor ayrıca müşteri memnuniyeti kapsamında parça değişikliği oluyor.

Ben aracımı getirmedim buluşma olcağını bilseydim getirirdim :(

turkeril

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bakım yapılırken DPF ile ilgili bi işlem var mı? Mazot filtresi farklı bi yerde mi??

huseyin06671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

turkeril link' Alıntı:
Bakım yapılırken DPF ile ilgili bi işlem var mı? Mazot filtresi farklı bi yerde mi??
Dpf ile ilgili bir işlem yok, sadece konan yağın dpf li araçlara göre olması lazım. Zaten alacağınız yağ bunu karşılar. Mazot filtresi içinde özel bir durum yok.

turkeril

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

huseyin0667 link' Alıntı:
Dpf ile ilgili bir işlem yok, sadece konan yağın dpf li araçlara göre olması lazım. Zaten alacağınız yağ bunu karşılar. Mazot filtresi içinde özel bir durum yok.

Hmm anladım teşekkürler...

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam kaleminize sağlık güzel bir değerlendirme olmuş. Bence kesinlikle bakımı serviste yaptırın, satarken servis bakımlı araç satmak önemli ayrıca 400₺ iyi bir rakam bence ve büyük ihtimalle taksitte yaptırabilirsiniz.

Son olarak Karabük buluşmasını duyunca çok kıskandım Safranbolu'da bol fotoğraflı bir buluşma başlığınızı sabırsızlıkla bekliyorum :)