Astra j 1.3 dizel devir düşmesi

k3nans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2012 Astra j 1.3 dizel aracimda 2 gündür rampa cikarken devir düsme sorunu yasiyorum(boş devir çeviriyor,hızlanmıyor ve cruise Kontrol devreden çıkıyor),ayni sorunu yasayan yada bilgisi olan varmidir?^

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Astra j 1.3 dizel devir düşmesi

Yeni başladıysa yakıt kaynaklı olabilir. Dpf sorunu olabilir. Filtreler ile ilgili sıkıntı olabilir. Bu zamana kadar ben hiç yaşamadım 70bin oldu araç nerdeyse.

k3nans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2000km oldu araci alali daha once 20.000km dizel corsa d kullandim bir sorun yasamadim,musait zamanda gostericem..
Tesekkurler.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sizden önce ki sahibi kaynaklı olabilir. Bakımlarda kötü malzeme vs kullanılmış olabilir. Siz gösterin olmadı güzel bir bakım yaptırın :)

k3nans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Almadan 1000km once bakim yapilmis Nisan ayinda özel opel servisinde mazot filtresi degismemis faturasi mevcut,tanidik onceki sahibi,avrupa yakası onerebilecegin ozel servis varmidir?

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

k3nans' Alıntı:
Almadan 1000km once bakim yapilmis Nisan ayinda özel opel servisinde mazot filtresi degismemis faturasi mevcut,tanidik onceki sahibi,avrupa yakası onerebilecegin ozel servis varmidir?

İstanbulda oturmuyorum maalesef. Opel odak için iyi diyorlar yetkili servis osnuçta. Mazot filtresi değiştirin siz hemen. Parça kalitesine bakın dandik parça takılmış olabilir.

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

Bosch Car Service lere gidebilirsiniz. Ben garanti bittikten sonra orada yaptırıyorum periyodik bakımları.

berbut@gmail.com

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

k3nans' Alıntı:
2000km oldu araci alali daha once 20.000km dizel corsa d kullandim bir sorun yasamadim,musait zamanda gostericem..
Tesekkurler.

İyi günler corsa d 1.3 cdti ile 1.3 cdti j astra cekişi arasında cok fark varmı.
Teşekkürler

k3nans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sabah ariza icin cihaza baglattim krank sensoru arizasi verdi,temizletip taktik düzelmedi.Fırat opel servise goturdum onlarda baski balata dediler kafa iyice karisti.
Mazot filtresini degistiiricez bakalim..

berbut@gmail.com' Alıntı:
k3nans' Alıntı:
Tesekkurler.

İyi günler corsa d 1.3 cdti ile 1.3 cdti j astra cekişi arasında cok fark varmı.
Teşekkürler
Astra agirligindan dolayi 1.vites biraz agir kaliyor ama cok abarti bi fark yok acikcasi,corsadan daha konforlu acikcasi..

k3nans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mazot filtresi değişti sorun düzelmedi,krank-devir sensörü sipariş ettim bakalım bekliyoruz..