Astra j 1.3 cdti 0-100: 10 sn

huseyin06671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra j 1.3 cdti 0-100: 10 sn

Tüketim için birşey diyemiyorum yeni taktım henüz, ama yol bilgisayarı chipten sonra doğru ölçmüyor bu kesin. Genel olarak sakin kıllanımda biraz düşer, performanslı kullanımda biraz artar. Bence bu ürün az yaksın diye alınmamalı.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Nerede ve ne kadara takdirdiniz? Race chip taktirip motorunda sorun yasayan birileri yok mu eget sorun cikaran bir uygulama ise simdiye dek sorun yasayan birilerinin olmasi gerekiyor.

huseyin06671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Montajını ben yaptım, takması kolay. Gitti gidiyordaki race chip satıcısından aldım. Ben şuana kadar motoru bozulan arıza yapan duymadım.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Bu race chip gittikçe açılıyor sanırım 1 ay önce 11 saniyeymiş aracınızın 0-100'ü şimdi 10 saniyeye düşmüş. Birkaç aya Porsche yersiniz.

http://opela------strateam.com/index.php?topic=1377.0

"
Hocam ilk fırsatta bende dyno ya sokmak istiyorum. Zararı varmı yokmu bilmiyorum ama suana kadarki deneyimime gore ise yaradigi kesin. Ayni yolda, ayni sartlarda chip takmadan aracin 0-100 ünü ölçtüğümde 13,5 sn gibi birşey çıkmıştı( fabrika verisi 14,5 sn, bunu da anlıyamadım) chipten sonra denedim defalarca aynı yerde sonuç 11 ile 11.3 sn arası değişti. Ayrıca mesela 2. Veya 3. Vitrslerde toparlayamadığı yokuşlarda çok rahat toparlar oldu. Bu arada chipin ayarı 1-1. Farklı ayarlarda denedim fakat en iyi 1-1 oldu. Ve acaba psikolojik olarak mı chipin etkisini hissediyorum diye 2 arkadasla beraber denedik, emin olun ikisidende ilk kalkışta suratlarının ifadesi değişti Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
"

huseyin06671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Bu race chip gittikçe açılıyor sanırım 1 ay önce 11 saniyeymiş aracınızın 0-100'ü şimdi 10 saniyeye düşmüş. Birkaç aya Porsche yersiniz.

http://opela------strateam.com/index.php?topic=1377.0

"
Hocam ilk fırsatta bende dyno ya sokmak istiyorum. Zararı varmı yokmu bilmiyorum ama suana kadarki deneyimime gore ise yaradigi kesin. Ayni yolda, ayni sartlarda chip takmadan aracin 0-100 ünü ölçtüğümde 13,5 sn gibi birşey çıkmıştı( fabrika verisi 14,5 sn, bunu da anlıyamadım) chipten sonra denedim defalarca aynı yerde sonuç 11 ile 11.3 sn arası değişti. Ayrıca mesela 2. Veya 3. Vitrslerde toparlayamadığı yokuşlarda çok rahat toparlar oldu. Bu arada chipin ayarı 1-1. Farklı ayarlarda denedim fakat en iyi 1-1 oldu. Ve acaba psikolojik olarak mı chipin etkisini hissediyorum diye 2 arkadasla beraber denedik, emin olun ikisidende ilk kalkışta suratlarının ifadesi değişti Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. ֜ye Ol ya da Giriş Yap
"
Amacınız nedir anlamadım, evet ozamanki ölçümde öyle çıkmıştı, dün denememde bu çıktı. Kaldıki zaten mesajlarımdada belirttiğim gibi uzun bir aradan sonra yeniden taktım. Ozamanlar araç daha yeniydi, kmsini tam hatırlıyamıyorum ama 3000 km civarı olması lazım, şimdi yaklaşık 20000 de. Kaldıki  benim herhangi birşey ispat etmek yada kendimi tatmin etmek gibi bir amacım yok. Kaldıki iki yazım arasında yaklaşık 1 sn ye var. Bu 1 sn de ağırlık, rüzgar, yakıt kalitesi, lastik, rodaj, araca alışma... vs ile oluşabilecek bir fark. Ama sizin başka amaçlarınızın olduğu belli.
Ayrıca o konu 1 ay önce değil, yaklaşık 1 yıl önce açıldı!!!!

Yasin901

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Böyle videoyla 0-100 ölçen ve inanan sadece bizim millet :)

Gps olan ölçme aleti gerekli, yoksa patinaja düşme aracın tutunmaması vs cok yanıltır

14saniyeden 10düşmk için sadece box yetmez

huseyin06671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ya arkadaş ne olay oldu, tamam yalan söylüyorum ben. Dilerseniz konuyuda silerim. Aracın hız göstergesi 100 ü gösterdiğinde geçen süre yaklaşık 10 sn ye çıktı. Gps hızı elbette farklı olabilir.  İnanmayan karabükte yada ankarada buluşalım, alsın kendi denesin. Burdan tanımadığın etmediğin insanlara laf söylemek ne kadar kolay.

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt:

Sakin olalim arkadaslar. Suphe duyuyorsunuz diye direk yalan demek dogru degil. Arkadas kendiside ufak hata payi olabilir diyor. Lutfen metanetimizi koruyalim. Belki arkadasimiz guvenli bir ortamda yoluda gostererek tekrar bu ivmelenmeyi bizlere sunabilir.

Yasin901

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

huseyin0667 link' Alıntı:
Ya arkadaş ne olay oldu, tamam yalan söylüyorum ben. Dilerseniz konuyuda silerim. Aracın hız göstergesi 100 ü gösterdiğinde geçen süre yaklaşık 10 sn ye çıktı. Gps hızı elbette farklı olabilir.  İnanmayan karabükte yada ankarada buluşalım, alsın kendi denesin. Burdan tanımadığın etmediğin insanlara laf söylemek ne kadar kolay.

Hocam size kimse yalan söylüyorsunuz diyemez, demedkte

Sadece 0-100km ölçme biçiminiz doğru degl, saglklı bir sonuç almk için gpsli cihaz gerekli.

Sadece boxla 4.5 saniye düşse bizde cok mutlu oluruz

huseyin06671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yasin90 link' Alıntı:
Hocam size kimse yalan söylüyorsunuz diyemez, demedkte

Sadece 0-100km ölçme biçiminiz doğru degl, saglklı bir sonuç almk için gpsli cihaz gerekli.

Sadece boxla 4.5 saniye düşse bizde cok mutlu oluruz
Ben direk sizin için demedim zaten, yukarıda başka bir arkadaşta birşeyler demiş. Ölçüm konusunda evet doğrudur ama ben zaten gps ile ölçtüm falan demedim, çoğunluğunda öyle yaptığını düşünmüyorum. Sonuçta aracın hız göstergesi 100 gösteriyor, hata payı illaki vardır. Ama bu demek değilki bu ölçüm tamamen yanlış yada yalan. Bir hızlanma olduğu aşikar. Ha bu 10 sn olmazda 11 olur 11,5 olur.