Astra h uzun far

Readerps

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Merhaba Astra h aracımın uzun ampulü değiştiricem nasıl sökülüyor fazla da zorlamak istemedim kırılır diye

• Beğen
Tepkiler: Tuncg

Tuncg

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bu sorunun cevabını ben de arıyorum. Kaputun içinden kapağı söktüm soketi çektim soket geldi ampul yerinde kaldı. Biraz uğraştım ama aksilik yaşamamak için zorlamadım. Çevirerek mi çekmeliyim yoksa başka bir yolu mu var?

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
ön çamurluk içindeki kapağı sökün farlara ancak oradan ulaşabilirsiniz. ya da komple tamponu sökmeniz gerekiyor. astra biraz sıkıntılı bu far ampulü değişiminde.

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay

Readerps

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Bu sorunun cevabını ben de arıyorum. Kaputun içinden kapağı söktüm soketi çektim soket geldi ampul yerinde kaldı. Biraz uğraştım ama aksilik yaşamamak için zorlamadım. Çevirerek mi çekmeliyim yoksa başka bir yolu mu var?
Uzunlara alt davlumbaz dan ulaşılmıyor sağ taraf hava filtresini sökünce gayet geniş alan açılır işçilik rahatça yapılabilir sol taraf aküyü sökersen rahat iş yaparsın ama en rahatı tamponu indirip farları çıkarmak olur ampulü de 2 tane tel tutuyor yaylı şekilde üst tarafa takılı elinizi attığınızda anlarsiniz zaten

• Beğen

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
izlemeni tavsiye ederim

• Beğen
Tepkiler: Tuncg ve 06Berkay

Tuncg

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
ön çamurluk içindeki kapağı sökün farlara ancak oradan ulaşabilirsiniz. ya da komple tamponu sökmeniz gerekiyor. astra biraz sıkıntılı bu far ampulü değişiminde.
Kısa çamurluk içinden değişiyor kısaları değiştirdim ancak uzun ile park kaputun içinden değişiyor ve çok zor.

Tuncg

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Uzunlara alt davlumbaz dan ulaşılmıyor sağ taraf hava filtresini sökünce gayet geniş alan açılır işçilik rahatça yapılabilir sol taraf aküyü sökersen rahat iş yaparsın ama en rahatı tamponu indirip farları çıkarmak olur ampulü de 2 tane tel tutuyor yaylı şekilde üst tarafa takılı elinizi attığınızda anlarsiniz zaten
Tel dediğiniz H3 sis ampulündeki gibi birşey mi? Ampul değişimi için tampon indiren var mı gerçekten biraz abartı geliyor bana hem de benim kabiliyetim dahilinde değil 😄

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ben, hem kısa hem uzun ampülleri ve parkları (sağ ve sol her iki taraf) değiştirdim. Tamponu falan sökmeye gerek yok Sadece hava filtresi kurusunu söktüm. 20 dakikada işlem bitti.

• Beğen

huseyinbudus06acz208

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Kısa çamurluk içinden değişiyor kısaları değiştirdim ancak uzun ile park kaputun içinden değişiyor ve çok zor.
Sağ taraf ise hava filtresini en üstündeki bir tane tornavida alyan ile sökülen vidayı sökerek daha kolay ulaşım saglayabilirsin lambaya, önce o daha önce cikardigin musuru çıkar ve daha sonra lambanın üzerinde bir tane mandal gibi birşey olduğunu göreceksin onu aç ve lamban çıkar yeni lambayı da aynı şekilde o mandalin geçeceği bölme üste gelecek şekilde kolayca takabilirsin.

• Beğen