Astra h triger zinciri değişim zamanı hakkında

|Mehmet|

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

2007 model 147500 km bir astram var ve bu aracın triger zinciri şuana kadar değişmemiş. Aldığım sahibi zinciri 150000 km kadar kullananlar var zincirden ses gelene kadar kullanmaya devam edebilirsin demişti. Ama 1 aya kadar uzun yola gidicem nasipse ve ilk uzun yolculuğum olacak. Aracımın bir sorun çıkarmasını istemiyorum. Bu triger zincirinin değişip değişmemesi gerektiğini nasıl anlarım ? Sizce değiştirmelimiyim ?

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Ben sizin yerinizde olsam değiştirirdim sonuçta 2. El aldınız ve triger seti aracın canıdır.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: Astra h triger zinciri değişim zamanı hakkında

yavuzozkan link' Alıntı:
Ben sizin yerinizde olsam değiştirirdim sonuçta 2. El aldınız ve triger seti aracın canıdır.

Kesinlikle katılıyorum. 2. El alınan arabanın baskı-balata, filtre, triger seti vs'nin kontrol edilmesi ve imkan var ise değiştirilmesi uzun yolda sıkıntı yaşamamanız adına iyi olacaktır :)

|Mehmet|

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

yavuzozkan link' Alıntı:

Değiştirdiğim zaman çıkaracğı masrafı düşündüğüm için biraz kararsızım açıkcası sorun olmazsa biraz daha bu şekilde kullanmak istiyorum ama onuda bilmiyorum  :(

mucahitduran link' Alıntı:
Kesinlikle katılıyorum. 2. El alınan arabanın baskı-balata, filtre, triger seti vs'nin kontrol edilmesi ve imkan var ise değiştirilmesi uzun yolda sıkıntı yaşamamanız adına iyi olacaktır :)

Aracı aldıktan sonra bir 10 bin km bakımına girdi. Gerekli filtreler değiştirdim. Baskı balata ise usta baktı bir sorun yok demişti. Ama şöyle bir sorun var debriyaj çok yukarıda kavrıyor öyle bir yukarıda ki 3 sm sonra zaten debriyaj pedalı boşa çıkıyor  :) Sizce bu normal mi ?

Edit:  şimdi bir usta ile görüştüm normalde 120 bin'de değişmesi lazım ama ses gelmediği sürece sorun yaşamazsın şuan değiştirmene gerek yok diyor. Kararsız kalmamak elde değil  :D

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

[quote='|]

Aracı aldıktan sonra bir 10 bin km bakımına girdi. Gerekli filtreler değiştirdim. Baskı balata ise usta baktı bir sorun yok demişti. Ama şöyle bir sorun var debriyaj çok yukarıda kavrıyor öyle bir yukarıda ki 3 sm sonra zaten debriyaj pedalı boşa çıkıyor  :) Sizce bu normal mi ?
[/quote]

Bence başka bir usta ile tekrar kontrol ettirin hocam :)

|Mehmet|

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Bence başka bir usta ile tekrar kontrol ettirin hocam :)

şimdi bir usta ile görüştüm normalde 120 bin'de değişmesi lazım ama ses gelmediği sürece sorun yaşamazsın şuan değiştirmene gerek yok diyor. Kararsız kalmamak elde değil  :D

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Mehmet bey ses gelme olayı tamamen hikâyeden ibaret. Hepsinin bir süresi var. 2007 ve sonrası araçlarda 120.000km ye kadar triger seti degistirmeyebilirsiniz fakat II. El için ben yine aynı şeyi söylüyorum değiştirin. Yolda kalınca harciyacaginiz para ile bir sandık motor alabilirsiniz. Size kalmış. Bu arada vereceğiniz triger bakim parası 500 u geçmez

|Mehmet|

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

yavuzozkan link' Alıntı:
Mehmet bey ses gelme olayı tamamen hikÖ¢yeden ibaret. Hepsinin bir süresi var. 2007 ve sonrası araçlarda 120.000km ye kadar triger seti degistirmeyebilirsiniz fakat II. El için ben yine aynı şeyi söylüyorum değiştirin.  Yolda kalınca harciyacaginiz para ile bir sandık motor alabilirsiniz. Size kalmış. Bu arada vereceğiniz triger bakim parası 500 u geçmez

O zaman en mantıklı hareket değiştirmek olacak. Ama yeni şöför olduğum için hiç tanıdığım bildiğim özel bir servis yok. Bana bu konuda istanbul avrupa yakasında yardımcı olabilecek sağlam,güvenilir bir özel servis önerebilir misiniz.. ?

harrun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

150 bine yaklaşmış.Bir baktırın, değişmesi gerekiyorsa mutlaka değiştirin.

Debriyaj da değişebilir büyük ihtimal.Birazcık size masraf açar ama en az 4 yıl arkanıza bakmazsınız :)

|Mehmet|

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hrnaltinsoy link' Alıntı:
150 bine yaklaşmış.Bir baktırın, değişmesi gerekiyorsa mutlaka değiştirin.

Debriyaj da değişebilir büyük ihtimal.Birazcık size masraf açar ama en az 4 yıl arkanıza bakmazsınız :)

Doğru tahmin ettiniz valla :) Debriyaj'da değişme aşamasına geldi çok yukarıda kavrıyor.. Bunların bana masrafı ne kadar olur :D