Astra H Triger Kayışı

ERSİN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. 2000 model vectra 1,6 comfort aracım 84.000 km.de. 2005 yılında 58.000 km.de triger degişmiş. Forumda okuduklarımdan sonra 5 yılın sonunda 26.000 km. geçmesine rağmen bugün gittim triger setini değiştirdim. Orijinal GM triger seti ve V-kayışı 210 TL. 70 TL. de ustama verdim, 280 TL.ye hallettik. Yani koptuğu zaman 2000-2500 TL. vermektense verin 300 TL.yi 4 sene kafanız rahat olsun derim ben...

ilkem07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
30 binde triger felan degismez , ne zaman 60 bin yaparsan o zaman degis, kullanılmıyan kayış hiç bir zaman aşınmaz ve yıpranmaz , paranı almak için öyle derler, ( mevzuata göre lastiklerini de degismen lazım ) ama için rahat etmiyecek illaki degisecem dersen dışarda 225 -300 arası degistirirler, serviste 425 ten aşağı değismezler,

benim araba 2003 45 bin ve ben degistirmedim.

Yapma ya , arkadaşım şaçmalama sadece mekanik ömre göre trigermi değişir , zaman aşımıda çok etkili lütfen bilmeden yorum yapmayın , kesinlikle 4 yılı aşmış trigerlerinizi değiştirin sonradan çok pişman olursunuz.

ilkem07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben araba aLıcam 4 sene garajda dursa gidip ilk iş trigeri mi değiştirmek olucak?bence bu yanlış bişey. o zaman lastiklerinide değiştirmen gerek ne kadar aşınmamış olsada.Bence ticari bişey bu tamam triger koptuğunda büyük hasar oluyo ama Opel diyoruz Alman markası diyoruz dayanıklı araba diyoruzda ben diğer araç sahiplerinde bu Opelciler kadar tirigerden korkan görmedim bu kadar adi mi bu Opelin tiriger grubu??Babamda 1994 model toyota corolla var 184.000 km. de en son 90 binde tiriger değişti dahada taş gibi!!!Ben değiştirmeni tavsiye etmem 60.000 e kadar yolu var bence..

Arkadaşım birinci garajda yatıracaksan neden araba alıyosun ,ikincisi opeli başka markalarla kıyaslama motor yapısı olsun motor suyu sıcaklığı olsun , diğer araçlardan farklı , emin ol türkler kandırır fakat almanlar kandırmaz adamların vardır bir bildiği , milleti zarara sokmayalım zamanı geldiyse ilk iş triger değiştirmek olsun.

hasanustun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
son kullanma tarıhı yazmıyor ya bu kayısın.bır mal durdugu yerde eskıyorsa arabaları da degıstırelım sureklı ozaman.degısıme gerek oldugunu dusunmuyorum.fabrıka cıkısı yapılıp satılmayan araclar var bır yıl boyunca.bu araclarınkı de durduguyerde eskımıyor yada yıpranmıyor sanırım.calısan aracın kayısı yıpranır.durduk yerde ekstra bır durum yoksa kayısa bır sey olmaz.bır kemer aldıgınızı dusunun pantolonunuz ıcın.haftada bır takıyorsunuz rengıne gore.bu kemer sımdı takılmıyor dıye sureklı takılan kemerler aynı anda mı eskıyecek.basıt ve duz bır mantık..

franzferdinand

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her ama her urunun bir kullanim omru vardir ve bunlar ortalama degerlerdir bir kayis 90.000km gider digeri 30.000 risk almaya deger mi siz karar verin gerci turk insani onceden onlem almayi sevmez o yuzden kopana kadar devam kopunca mi? allahkerim.

matqap

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
30 binde triger felan degismez , ne zaman 60 bin yaparsan o zaman degis, kullanılmıyan kayış hiç bir zaman aşınmaz ve yıpranmaz , paranı almak için öyle derler, ( mevzuata göre lastiklerini de degismen lazım ) ama için rahat etmiyecek illaki degisecem dersen dışarda 225 -300 arası degistirirler, serviste 425 ten aşağı değismezler,

benim araba 2003 45 bin ve ben degistirmedim.

aracım 2002 model ve 50 bin km de triger kayışını degiştirmedim ve ustanın dediğine göre 60 bin bakımında degiştirecem.

efeeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim astranında km 60 bine yaklaştı.Ankara da kime yaptırabilirim,adres verirseniz iyiolur özel veya yetkili servis olabilir

arkadaşlar servis 60.000 diyorsa 60.000 bence değişin koparsa rezilliği yeter, ben yeni değiştim araba 2003, 1400 motor 119.000 de ikinci trigeri yetkili serviste değiştim çıkan parçaları verdiler sıfır gibiydi ama olsun geceleri uykum kaçıyordu gözüm devir saatinden ayrılmıyordu ama şimdi rahatım ve servisin yaptığı da garantili yarın bir gün birşey olursa hesabını sorabiliriz özel servisleri falan boş verin opel club kart ile %25 indirim var 270 liraya uykularım rahatladı her zaman için araba meselesinde ufak masraflardan kaçanlar büyük masrafları göze almalıdırlar. :cool:

SERO 80

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar istanbul aksaray'da yedek parçaciligi yapiyoruz ...
Opel aksaray motorlu araçlar...
Astra h triger seti ortalama 50.000 ile 60.000 arasinda değişiyor ve bizde müşterilerimize bu şekilde değiştirmelerei konusunda bilgi veriyoruz ustalarimizin doğrultusunda....
Ama triger şakaya gelmez aman arkadaşim...

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 yılında 63bin de değişmiş benim triger ilk olarak ve ikinci olarakta bu şubat ayında 6 sene ve 50 bin km sonucu 113binde değişti bir ses vardı çalıştırınca triger değişince gitti kafamda rahat şimdi.

orhaninho

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra h z16xep motor için trigerin set fiyatı 190 tl geçen bana özel serviste 310 bize maliyeti 75 te işçilik dediler .
OLAY BUDUR ENAYİ DEĞİLSEN OPEL YEDEK PARÇA SATAN YERDEN ORJİNAL GM TRİGER SETİ AL USTADA CÜZİ BİR MİKTARA DEĞİŞTİRSİN FİYAT 190 TL
OPELPARÇACI OPELGM GİBİ SİTELERDEN DE FİYATLARA BAKABİLİRSİN.
BENİM ARAÇ 2006 ASTRA H Z16XEP MOTOR TWİNPORT 30700 KM DE SENEYE DEĞİŞTİRECEĞİM NE OLUR NE ÇOK PİMPİRİKLİ OLMAMAK LAZIM .