Astra H Triger Kayışı

copcu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabayi 35 binde servis yaptim trigeri sormustum daha cokk var demisti astra h 2005 cdti

geographer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
triger önemli bir parça. ancak opelin triger değişimi için verdiği sürenin ticari olduğu kanaatindeyim. ben 55 bin de değitirdim. ama çevremde peugeot, ford, volkswagen kullanan arkadaşlara sorduğumda 90 bin 120 bin km gibi sayı telaffuz edince opelin neden 60 bin yada 4 yıl ısrarı var bana pekte inandırıcı gelmiyor. servisler para kazansın amacı ağır basıyor. tabi bu benim fikrim.

eRaGoN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben araba aLıcam 4 sene garajda dursa gidip ilk iş trigeri mi değiştirmek olucak?bence bu yanlış bişey. o zaman lastiklerinide değiştirmen gerek ne kadar aşınmamış olsada.Bence ticari bişey bu tamam triger koptuğunda büyük hasar oluyo ama Opel diyoruz Alman markası diyoruz dayanıklı araba diyoruzda ben diğer araç sahiplerinde bu Opelciler kadar tirigerden korkan görmedim bu kadar adi mi bu Opelin tiriger grubu??Babamda 1994 model toyota corolla var 184.000 km. de en son 90 binde tiriger değişti dahada taş gibi!!!Ben değiştirmeni tavsiye etmem 60.000 e kadar yolu var bence..

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
30 binde triger felan degismez , ne zaman 60 bin yaparsan o zaman degis, kullanılmıyan kayış hiç bir zaman aşınmaz ve yıpranmaz , paranı almak için öyle derler, ( mevzuata göre lastiklerini de degismen lazım ) ama için rahat etmiyecek illaki degisecem dersen dışarda 225 -300 arası degistirirler, serviste 425 ten aşağı değismezler,

benim araba 2003 45 bin ve ben degistirmedim.

arkadaşım böle saçma sapan birşey olamaz.. eğer bildiğinizden tam emin değilseniz lütfen arkadaşları yanıltmayın... benim servis trigerimi değiştirmeyi unuttuğu için(km'si az diye kontrol etmemişler) araba 35bin kmde triger kopardı 6 veya 7 yaşındaydı araba... 2002-2003 arasında bir zamanda bana çıkan masraf 1500 lira civarıydı. eğer triger koparda subaplar eğilir pistonlarda zarar görürse çok ciddi masraf çıkar hiç riske atmaya ve yolda kalıp rezil olmaya gerek yok 4 yılı doldurduğunda değiştirmek en mantıklısı... aynı şekilde lastiğinde 4 yıldan sonra içindeik kauçuk oranından dolayı kimyası değişir ve sertleşir.. sertleşen lastiğin yere tutunması daha zorlaşır ve araba daha kolay kayar hale gelir... sizede en kısa zamanda trigerinizi değiştirmenizi öneririm. şimdiye kadar kopmaması kopma riskinin çok yüksek olmadığı anlamına gelmez... böle hayatı malzemelerin güvenlik kat sayısı çok yüksek olmasına rağmen 300 lira için 3bin liralık riske girmeye değmez...

o_kavuk

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teknik olarak degistirmen gerekiyor ama trigerin sakasi olmaz..ileride buyuk sorun olursa cok basin agrir, ben fazla zorlamadan biraz kullanirim dersen tamam. zaten triger kendini belli eder eger zincir degilse..tekrar soyluyorum fazla zorlama =)

Son düzenleme:

athlon2800

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu zincir tip triger sadece dizellerde mi oluyor yoksa diğer yeni model astra benzinlilerde de varmı.?

ayrıca bende 1,4 astra var yeni kasa 2005 model 45000 bakımı geldi bu konuda bilgisi olan varmı neler değişiyor kaç lira ?

Bemimkide 1.4 benzinli 2006 triger kayışı seti varmı bilgisi olan değiştiren varmı
67.000km deyim patlıcan kebap acele cevap

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel olsun VW olsun her araba triger kayisi icin 90000km, veya 120000km der ama bazi istinalar oldugundan opelin bunu tekrar 60000km indirdigini bilirim ,dierlerini bilmem,kayisi yapan firmalar hep aynidir bunu unutmamak gerek..cünkü opelde Almanyada bazi istisnalar yüzünden müsterilerine bilgi yollamistir 60000km degistirin diye.kopanlar oldugu icin,.Unutmamak gerek triger kayisiin sakasi olmaz ihmale gelmez, 200-300 lira yerine 2000 liradan olamayin...

mirza1873

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim astranında km 60 bine yaklaştı.Ankara da kime yaptırabilirim,adres verirseniz iyiolur özel veya yetkili servis olabilir

izmircarlos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu nasıl iştir arkadaşlar bende anlamıyorum. Triger değiştirme zamanı geldi.. Yada gelmedi!!
Bunu bildirecek bir sistem olmalı... Galeriden aldım 2000 model 1.6 astra 118000 km de
Triger değiştimi ne zaman değişti ben değiştirmelimiyim nasıl nerden anlarım kim bilir... "Bu nasıl iştir arkadaşlar ya" kapalı kutu ver usta arabayı bastır parayı sorma gerisini Allaha emanet " yok böyle bir şey" haksızsam haksızsın deyin lütfen..