astra h soğutma suyu değişimi

apollo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar 1.6 benzinli 2012 model aracımın soğutma suyunu değiştirmek istiyorum kendim yapsam nasıl olur ilk önce radyatör temizleyici kullanıp radyatörden suyu boşaltayım dşyorum suda kireç var bunu yapsam temizleyici bir yeri patlatırmı kalorifer hortumu lpg ve radyatör girişlerinde terleme var sorun yaratırmı

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam ben hiç radyatör temizleyici kullanmadım. Kullanan arkadaşlar hemen doldur boşalt yapmıyorlar ilaçla bir kaç gün binmek gerekiyor diye biliyorum.Birde yağ soğutucusu patlamadıysa suda yağ yoksa radyatör temizleyici kireci söker mi orası net değil. genelde bu ürünler yağ soğutucusu patlaması sonrası kullanılıyor. ama illaki temizliğe de katkısı vardır. Ben ilaçsız sistemi temizledim. Öncelikle aracın radyatörün altında boşaltma tahliye tapası var söküp bütün suyu boşatın. akabinde temiz içme suyu ekleyip, aracı sıkıştırın bu arada kaloriferide açıp , kalorferdeki suyuda sisteme dahil edin. bu işlemi 2 defa uygulayın son doldur boşalttan sonra , shell g12 organik antifirz ve saf su ekleyin.antifiriz markası değişebilir kaliteli olduktan sonra diğerleride kullanılabilir. bende 3 yıldır falan suyun renginde bir değişme olmadı. Zaten antifirizide bir kireç sökücü olduğu için sistemi temizliyor. tabi burada sizin aracın kondsiyonuda önemli , hiç antifiriz kullanılmayan bir araçta dediğim işlemi yaparsanız , kalorifer kazanı dahil tüm sistem patlayabilir, sızdırabilir. araç yorgun kullandıysa antifiriz miktarını 3 litre değilde 1,5 litre kullanmakta fayda var.

apollo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla hocam aĺrac antifirizli kullanıldı ama pas var birde kalorifer hortumlarinin girdiği yerde nemerme var eksiltme yok birde kalorifer hortumu ortadan kesilip lpg regulatorune giden hortum t ile bağlanmış korkum temizleyici kullanınca bir yerlerden patlaması birde bir kaç defa şu eklemiş her bakımda ustalar antifiriz azalmış birde Araç 2012 acaba hortumları da degistirsemmi diyorum