Astra H Rölantide Titreme/Göstergeler

MemzA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar aracımda 10 gündür çözemediğim 2 sorunum var,

1- Araç rölantideyken inanılmaz bir titreme vibrasyon var direksiyon ön konsol ayaklarımın altı vs. Gaza hafif dokunduğumda kesiliyor. (LPG de aynı titreme) Arabanın ne çekişinde nede başka bir şey var.
-Gaz kelebeği temizlendi
-Manifold temizlendi
-MAP değişti
-Bujiler değişti
-Filtreler değişti
-Motor kulakları değişti

2- Araçta vites değişimlerinde(Easytronic) yada frene bastığım zaman göstergeler(Yol bilgisayarı özellikle) göz kırpıyor.
-Akü ölçüldü normal çıktı
-Şaseler kontrol edildi normal

Araçta arıza kodu olarak P0130 ve P0135 veriyor O2 sensörü sanırım bu neden olabilir mi? Usta bu titremenin normal olduğunu söylüyor am bana normal gelmiyor çünkü iç döş ve kaportada titriyor hiisedilir derecede. Yardımlarınızı bekliyorum.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar aracımda 10 gündür çözemediğim 2 sorunum var,

1- Araç rölantideyken inanılmaz bir titreme vibrasyon var direksiyon ön konsol ayaklarımın altı vs. Gaza hafif dokunduğumda kesiliyor. (LPG de aynı titreme) Arabanın ne çekişinde nede başka bir şey var.
-Gaz kelebeği temizlendi
-Manifold temizlendi
-MAP değişti
-Bujiler değişti
-Filtreler değişti
-Motor kulakları değişti

2- Araçta vites değişimlerinde(Easytronic) yada frene bastığım zaman göstergeler(Yol bilgisayarı özellikle) göz kırpıyor.
-Akü ölçüldü normal çıktı
-Şaseler kontrol edildi normal

Araçta arıza kodu olarak P0130 ve P0135 veriyor O2 sensörü sanırım bu neden olabilir mi? Usta bu titremenin normal olduğunu söylüyor am bana normal gelmiyor çünkü iç döş ve kaportada titriyor hiisedilir derecede. Yardımlarınızı bekliyorum.

arıza lambası yanan motor toleranslı ve sabit değerdeki beyin yazılımıyla çalışır ve sarsıntı vb şikayetlere sebep olması normal bir durum... arıza ışığı yanar bir şekilde kullanmak sağlıklı değildir... bence önce arızaları çözmeye çalışın...