Astra H 1.6 rolantide tekleme ve gösterge ışıklarının titremesi

MemzA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar aracım Astra H 1.6 easytronic LPG li, aracımda çözemediğim bir problem var. Yapmadığım değiştirmediğim birşey kalamdı ama vites değişimlerinde, rolantide, dörtlülerde, frene bastığımda vs gösterge ışıkları ve yol bilgisayarı ekranında göz kırpmalar var özellikle rolantide motor alıp alıp veriyor gibi (çok hafif bir tekleme) var bunu yaparken rolanti çok az dalagalanıyor ve bununla birlikte gösterglerde de alıp alıp verme oluyor kırpma gibi.

Yapılanlar:

Üst kapak açıldı subaplar yapıldı
Yağ ve tüm filtreler değişti
Map sensörü değişti
Gaz kelebeği temizlenip adaptasyon yapıldı
Emme manifoldu temizlendi conta değişti
Hava hortumları değişti
LPG ayarı yapıldı
Katalizör takıldı
Bujiler değişti
Akü ölçüldü (Araç çalışırken 14.0 seviyelerinde)

Ama sonuç aynı rolantide tekleme hafif azaldı ama yine var var ve ışıklardaki titreme devam ediyor frende olsun vites değişimnde olsun rolantide olsun. Yardımlarınızı bekliyorum.

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar aracım Astra H 1.6 easytronic LPG li, aracımda çözemediğim bir problem var. Yapmadığım değiştirmediğim birşey kalamdı ama vites değişimlerinde, rolantide, dörtlülerde, frene bastığımda vs gösterge ışıkları ve yol bilgisayarı ekranında göz kırpmalar var özellikle rolantide motor alıp alıp veriyor gibi (çok hafif bir tekleme) var bunu yaparken rolanti çok az dalagalanıyor ve bununla birlikte gösterglerde de alıp alıp verme oluyor kırpma gibi.

Yapılanlar:

Üst kapak açıldı subaplar yapıldı
Yağ ve tüm filtreler değişti
Map sensörü değişti
Gaz kelebeği temizlenip adaptasyon yapıldı
Emme manifoldu temizlendi conta değişti
Hava hortumları değişti
LPG ayarı yapıldı
Katalizör takıldı
Bujiler değişti
Akü ölçüldü (Araç çalışırken 14.0 seviyelerinde)

Ama sonuç aynı rolantide tekleme hafif azaldı ama yine var var ve ışıklardaki titreme devam ediyor frende olsun vites değişimnde olsun rolantide olsun. Yardımlarınızı bekliyorum.
Saej dinamosunu olcturdunuz mu?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

MemzA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok ölçtürmedim ama akü çalışırken ölçüldü araç çalışırken 13.6-14.1 arasında şarj dinamosunuda ölştürmek gerekiyormu

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok ölçtürmedim ama akü çalışırken ölçüldü araç çalışırken 13.6-14.1 arasında şarj dinamosunuda ölştürmek gerekiyormu

şase kablosunuda temizletin bağlantı noktasından söküp. hatta bir tane daha şase kablosu bağlatın.birde depo havalandırma hortumu olması lazım emme manifolduna giren onu bi elinizle yumuşak kısmından sıkıp hava geçmesini engelleyin belki açık kalmıştır valfi. rolantide o valf daimi olarak açık kalırsa rolantiyi bozuyor. gerçi arıza vermesi gerekir fakir karışım diye ama bir deneyin zor bişey değil sonuçta... hortum hava filtresinin arkasından çamurluğun içinden çıkıp emme manifolduna gidiyor olması lazım...

MemzA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şase kablosunuda temizletin bağlantı noktasından söküp. hatta bir tane daha şase kablosu bağlatın.birde depo havalandırma hortumu olması lazım emme manifolduna giren onu bi elinizle yumuşak kısmından sıkıp hava geçmesini engelleyin belki açık kalmıştır valfi. rolantide o valf daimi olarak açık kalırsa rolantiyi bozuyor. gerçi arıza vermesi gerekir fakir karışım diye ama bir deneyin zor bişey değil sonuçta... hortum hava filtresinin arkasından çamurluğun içinden çıkıp emme manifolduna gidiyor olması lazım...

Cevap için teşekkürler.

Bu depo havalandırma hortume nerde bulamadaım resim ekleme şansınız varmı acaba.

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızın sentesi 1 diş kayık o yüzden alıp verme yapıyor rolentide calışırken hır hır hır ses yapar ve içerde oturduğunuzda sanki ileri geri oynarsınız koltukta.senteyi yanlış takıyorlar.. ben cok aradım coook

MemzA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızın sentesi 1 diş kayık o yüzden alıp verme yapıyor rolentide calışırken hır hır hır ses yapar ve içerde oturduğunuzda sanki ileri geri oynarsınız koltukta.senteyi yanlış takıyorlar.. ben cok aradım coook

Trigerden olsa LPG dede yapmaz mı? Aracı LPG aldığımda tekleme yok denecek kadar az ama benzinde aynen sizin dediğiniz gibi oluyor ileri geri nefes alır gibi.

Bugün bir ustaya daha gösterdim oda enjektör yada pompadan olabilir dedi