astra h ön cama hava gelmiyor..

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba. akşam eve gelmek için arabaya bindiğimde camın buğu olduğunu gördüm ve kaloriferi açtım. buğu yu çözmek için ön cama havayı sadece ön cama verdim. ama ön cama hava vermiyordur. rezistansı açtım yine vermedi ön cama havayı. yönlendirmede sıkıntı var gibi duruyor. birde şu dikkatimi çekti eskiden arabaya bindiğimde kapak otomatik kapanıp açılırken sesi ben çok rahat duyardım şimdi ses de çıkmıyor. acaba dişliler mi sıyırdı? yağsız mı kaldı? bu sorunu yaşayan yada tecrübeli arkadaşlardan yorum beklemekteyim.. şimdiden teşekkürler..

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
kalibrasyon ve yağlama ile çözülür mü sorunumuz ?

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
tamir ve onarım işini kendisi yapanlara imreniyorum.

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
şükrü beyin yaptığı biraz daha büyük bir arıza sanırım. benim olayım irkaç kişinin başına gelmiş ve tech2 cihazı ile kalibre edip yağlama ile geçmiş ama merak ettiğim bir konu var. kalibrasyonu tuşlarla da yapabiliyormuşuz. bile bir arkadaşım hangi tuşlara basmamız gerektiğini söyleyebilir mi?

commigere

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Yönlediricide sorun var...Kontak açinca ECO ve AUTO düğmesine uzunca basın ses gelecektir kaibrasyon için bir deneyin belki sorun çözülür

Forumda bu bilgi var. Umarım işinize yarar.

gulnare

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Benimde havayı ayaklara vermiyor sadece. En solda veriyor ama en sağdaki sadece ayaklara plan kısım çalışmıyor.

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
hocam eco düğmesi bizim araçlarda yok ??

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar geçenlerde kendi kendine tak tuk seslerden sonra düzeldi ve hava vermeye başladı ama şimdi değiştirmeye korkuyorum inanın ki :)

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kalibrasyon Tech2 cihazı ile yapılıyor. Op-com'da var mı bilen arkadaşlar yazar.

Yani diagnostik cihazı olmadan yapılmıyor malesef.

Tavsiyem, en kısa zamanda servise uğrayıp bi kalibrasyon yaptırıp, yağlatmanız. Dişliler zaten sıyırmaya araç fabrikadan çıktıktan sonra başlalıyor bile :) Tasarım hatası var, Şükrü Beyin blog'unda detaylar olması lazım.

Kışın ön cam buğusunu çözmek için yönlendirme en çok kullanılan şeylerden.

Şimdi dönüp bakıyorum da, vakti zamanında kullanırken çok göze batmıyordu ama Astra H'da hakikaten öldürmeyen ama can sıkan küçük küçük çok fazla sorun vardı :)