Astra h mercekli far montajı

HAKANCEVİK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Araç orjinal farları ile......

Ön tampon ve krom panjur sökülüyor...Sökülürken çok dikkatli olunmalı...Sekman ve çıtçıtlara dikkat edilmeli.Biri kırılırsa o bölüm tam oturmaz...Farlar montajlanırken farın kendi çizgisi ile yan çamurluk çizgisine dikkat edilmeli...Tampon çıkarken dikkatli olunmalı zira tamponda bağlı bir çok kablo var.Isı sensörü sis farları soketleri vs...

Önce çamurluk içindeki 4 vida,sonra ızagara vidaları sökülmeli..Tampon çıkartılırken en alt çıt çıttan başlanmalı tırnaklar çıktıktan sonra diğer tarafa geçilmeli..Bir diğer kişide sökülen tarafı tutmalı ki yere düşmesin...,yoksa gergiye biner tırnaklar kırılır...Daha sonra far vidaları ve tırnakları halledilmeli.

Araç üzerinde çalışırken eğer titiz birisi iseniz yan çamurluklar için mutlaka bir koruyucu bez veya deri parçası serdirin...

Size komik gelmesin :)Belirteyim. Bu farları takınca park ampulleriniz doğal olarak angeller oluyor...Bu farda park ampulu kısmı yok... :)

Farların montajı bittikten sonra kaput kapağı çok dikkatli bir şekilde kapatılmalı...Zira farın kalıbında herhangibir yamukluk varsa (bu ihtimal dahilinde..) hızlı kapattıgımızda sıfır farımıza zarar verir ve sinir katsayımız alt üst olur...

Neden detaylı anlattık ,çünki bu işi yapan birçok yer var ,ama önemli olan içinize sinmesi,temiz olması.Yoksa tampon sökmek basit iş..Ama tırnak kırıkları ile çok sık karşılaşılıyor.

Bu işlemleri gözünüzde büyütmeyin.Farları alıp kesinlikle kendinizde takabilirsiniz....Yaklaşık 2 saatinizi alır.İnce ayarlar filan...Mecekli Farın soketi ile orjinal farımızın soketi birebir aynı...Eğer kendiniz takarsanız tamponu geri takmadan önce kaputu oturtun...4lüler far motoru dahil olmak üzere aydınlatma sistemini kontrol edin ki bi aksilik olursa tekrar tamponu sökmek durumunda kalmayasınız...

Farlar sarı angelli...Aracın plakası gibi FK marka...Far ayar motoru üstünde...Angeller için yedek ampullerde var(8 adet).

Diğer markalara göre (en azından astra h için) işçiliği çok iyi....Plastik kalitesi çok güzel...

En sevdiğim olay bu...Merceğin ışığı yansıtma kuvveti ile plastikte oluşan görüntü....

Işık kesinlikle tek bir doğrultuda ilerliyor...kırılma ,dağılma yok...Duvara bakarsanız ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız...

Kişisel fikrimiz(araç sahibi ile) xenona gerek yok...Ve bende alırsam kesinlikle taktırmayacağım..

Aydınlatma yeterli düzeyde...

Angeller belirğin.Koyu sarı...Işık homojen bir şekilde dağılmış...

Son düzenleme:

demir-korkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ellerine sağlık Hakan,bayağı uğraşmışsın ama değmiş ben zaten makyajlı kasayada o parlak farları yakıştıramıyordum.Hem Angel hem mercek hemde siyah zeminli far,olay budur...

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler paylaşım için farlarda fk arabanın plakasıda fk...ilginç...emre beyin arabasımı acaba

G

Gökhan_55

Bilgi Girilmemiş
güzel olmuş güle güle kullan...

sakal_25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi ellerine sağlık süper olmuş xenon takmadanda baya süper duruyor belliki, FK marka farları nerden kaça aldınız acaba?

ERGÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel paylaşım bayadır bende araştırıyorum arkadaşlar

ellerinize sağlık bu araçta sadece mercekli angel far var xenon yok ölemi yoksa ben mi yanlış anladım

ERGÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saol aytekin abi
ben belimi doğrultayım taktırcam kesin kararlıyım bun arada perşembe günü muayeneye gidiyorum bakalım nolcak

laedria

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elinize saglık cok güzel olmuş.bende fiyatı merak ettim doğrusu birde dışarıda kaça yapıyorlar bu işi ortalama??