astra h korna sorunu

baturalpalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba, yine bir kronik astra h sorunuyla karşı karşıyayız :) astra h lardaki "farlar açıkken kornanın çalmaması" problemini biliyoruz. işte bu sorun şimdi benim başımda. uzun bir süre önce bu sorunu yaşadım ve serviste düzeltildi denildi. 1 ay sonra tekrarlayınca cim değişti. ama aradan 1-2 ay geçince problem tekrar baş gösterdi. servisteki arkadaş bu sorunun iç aydınlatmaların ve farların, yüklü bir elektrik akımı çektiğinden kaynaklandığını, o esnada kornayada basınca dahada çok akım çektiği için sistemin kendini korumaya aldığını, bu yüzden kornanın çalmadığını söylemişti. ve buradaki elektrik sisteminde sorunlu gördüğü bölgede bir güçlendirme yaparak sorunu çözmüştü. yaptığı düzeltmenin gerçekten etkili olduğunu test edebilmem içinde, bir kaç hafta iç aydınlatmayı sonuna kadar açarak aracımı kullanmamı istedi. gerçektende yaklaşık 7-8 aydır hiç sorun yaşamadım. ancak bu gün bu sorun yine baş gösterdi. bu arada dün ilk defa follow me home özelliğini kullandım. aracı aldığım 3 yıldan beri aracımda bu özellik olduğunu yeni öğrendim ve sistemi denemek için follow me home yaptım. şimdi, ilk defa kullandığım bu özellik yüzünden cim modülünün kafası karıştı galiba :) neyse , sözün kısası bu sorunu en sağlıklı bir şekilde halledebilmiş bir arkadaş varmı, varsa nerede yaptırdınız bu tamiri. yardımlarınızı bekliyorum...