Astra H Korna & CID ilişkisi...

Heavenguardian

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. Ben 2006 Model 1.4 Opel Astra H Essential sahibiyim. Yaklaşık 15 gün önce aracımın kornasında sıkıntı yaşamaya başladım. Bir çalıyor bir çalmıyordu. Yani kafasına göre bir şeyler yapıyordu. Tam tamire götürüyorum, basıyorum kornaya bas bas bağırıyordu :) . Biraz enteresan ama gerçek. Daha sonra iyice sustu ve ben de bir özel servise gittim antalyada. Usta baktı etti denedi falan, sorun Direksiyonun içinde bulunan CID diye tabir edilen ünitede olduğunu söyledi. Ama öyle bi durumda direksiyon üzerindeki radyo-cd çalar tuşlarının da çalışmaması gerektiğini söyledi. Oysa ki onlarda ufacık bi sorun dahi yoktu. Sonra bilgisayara bağladı cihazı el freninin olduğu yerden bağlantı noktasına ulaşarak. Aracın her yerini genel bi teste soktu hiç bir yerde ufacık arıza çıkmadı (Nasıl Da Hoşuma Gitti :) ) Neyse sonra işte direksiyonu dağıtıp tek tek bakması gerektiğini gerekirse o CID'ın değişmesi gerektiğini söyledi. Ona da 600 lira dedi. Ben de "Sağol abi ben elime bi bisiklet kornası alır onu çalarım camdan" dedim. Bunun üzerine dur bi program atayım dedi... İşe yaramaz falan dedim ama o "Sen anlamazsın bu araçlarda beyin çok enteresan çalışıor" dedi. İyi dedim at. Attı yine çalışmadı :kop: Fakat arabayı bi kere kapayıp açtıktan sonra bir daha çalmamazlık etmedi. Çalar durumda servise götürdüm. Daha kapıda sorunu söylerken CID'dendir dedi hiç bakmadan. :S 200 liraya değişir dedi... Neyse kornam artık çalışıo ama bu servisle özel servis arasındaki hizmet ve fiyat farkı biraz enteresan geldi. Hepsi tam tersi olmalı değil miydi ? :S

xeon_bilis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam geçmiş olsun ama bir yanlış var kornayı etkileyen modul CIM dir CID değil. CID (color info display) yani renkli bilgi ekranı. sorununuz kronik diye bileceğim bir arıza bir çok astra h kullanıcısı karşılaşmıştır. aynısı bende de olmuştu ama garanti kapsamından halledilmişti. özel servis olayına gelince, astra h'ı satınca 2000 model astra g aldık sonrada servis işlerini uygun olur diyerek özel servise yaptırmaya başladık nede olsa garanti yok. fakat fark ettik ki bu özel servisler (sözümüz meclisten dışarı iyileride var tabi) tabiri caizse keyiflerine nasıl eserse öyle geçiriyorlar ve hizmet bazılarında gerçekten kötü olabiliyor . asıl servislerin hemen hemen birbirleriyle benzer fiyat uygulamaları ve hizmet politikaları vardır.

Heavenguardian

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de yazarken CID olmadığını farkettim aslında da kendi kendime de ne alaka dedim. Evet CIM dediğimiz modülde problem olduğunu belirttiler ama program atarak halloldu ben de anlamadım. Neyse dediğiniz gibi bundan sonra bakımlara falan da serviste mi girsem diyorum. Yaa hatta ben kendi bakımımı kendim yapmayı planlıyorum. Altı üstü filtreler yerlerinden çıkacak, yağ boşalacak ve yeni yağ eklenecek :D

xeon_bilis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
garanti yoksa birde elden geliyorsa bu işler kendince yapmak daha güzel olur. arabaya duygusal bağınıda artırır :D .

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk çıkan astra H larda bu problem vardı.Radio,Farlar ve korna gibi bir üçülem içinde ilginç olaylar dönüyordu.İlk çıkan araçların garantisi bitmeden arıza çıkaranlarınkini yetkili servisler ücretsiz değiştirdi ama tabi daha sonra arıza çıkartanlar araç sahiplerinin başına kaldı.Şanssız bir durum lakin makyajlı kasa da bu sorunu gidermişler herhalde pek bu sorundan şikayet edeni duymadım.