Astra F hatası çözülemiyor

hasan20

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, 2005 H kasa yarı otomatik aracım 12 gün önce F hatası verdi ve oldugu yerde kaldı.
Çekici ile bu işin ehli diye yönlendirilen bir beyin + şanzıman ustasına götürüldü. İşletme ağzına kadar araç dolu, herkes Bu şehirde ondan iyisi yok dedi.
Neyse araç gitti , ertesi gün telefon geldi, abi debriyaj yağı azalmıs onu ekledim kücük fincan kadar bir yağdır dedi. Devamında , beyinde problam oldugu ve değişeceği söylendi.
Toplam maliyet 3500 civarı olacağı konusuldu ve tamam dedim değişsin. Sonraki gün, beyini değiştirdiğini ama yine F hatasının cıktıgını yani beyin değiştirmeye gerek kalmadığını söyledi. Buna sevindim tabiki, devamında aracı götür abi test et denildi, eve götürdüm park ettim tekrar kontak cevirdiğimde yine F cıktı.
Ertesi sabah bastıgımda F geldi ekrana ama sonradan N ye döndü ve calıstı, götürdüm tekrardan o arkadaşa.
Tabi bu arada aramıyorum pek, o zaten aramıyor.
Dün tekrar gittim, sigorta kutusunu komple değiştirdiğini ve aracın denenmesi gerektiğini söyledi.
Maalesef benzinlikte yine F ile kaldı araç ve orada bıraktım.
Kontağı cevirdiğimde F yazıyor 3-4 saniye sonra benzin göstergesi dibe vuruyor.
Gerçekten çok sıkıldım bu durumdan , 12 gündür git gel yapıyor araba.
Bu arada şanzuman beynine bakmış , araç beyni sorunsuz , sigorta kutusu sorunsuz. Şaştım kaldım ne yapacağımıda bilemiyorum. araç halen benzinlikte, sinirimden yanına gidesim yok.
Ne tavsiye edersiniz ?

imperio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam öncelikle geçmiş olsun. F hatası easytroniklerin belasıdır. Ben şahsen birkere vites seçicisi bir kere beyin olmak üzere toplamda 7bin masraf yapmıştım. İnsanı arabasından soğutan bir durum haklısınız ama öncelikle sakin olun ve küçükten büyüğe doğru gitmeyi deneyin. Araç marş alınca F'ye düşüp gaz verseniz dahi boştaymış gibi mi hareket ediyor veya daha öncesinden vites geçişlerinde bir sertlik veya vurma var mıydı?

hasan20

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et
Hocam öncelikle geçmiş olsun. F hatası easytroniklerin belasıdır. Ben şahsen birkere vites seçicisi bir kere beyin olmak üzere toplamda 7bin masraf yapmıştım. İnsanı arabasından soğutan bir durum haklısınız ama öncelikle sakin olun ve küçükten büyüğe doğru gitmeyi deneyin. Araç marş alınca F'ye düşüp gaz verseniz dahi boştaymış gibi mi hareket ediyor veya daha öncesinden vites geçişlerinde bir sertlik veya vurma var mıydı?
Teşekkür ederim, evet lanet bir bela imiş başına gelince anlıyor insan. Sanki 1 den 2 ye geciste bi sertlik var gibiydi, aracı yeni aldığım için bilemiyorum bu yarı otomatiklerin vites geçişleri nasıl olur. Ama o his vardı , 2 de bi sallıyordu.
Araç ertesi sabah kontak açtığımda F oluyor çalışmıyor, ikinci kontakta F te calısıyor , üçüncü kontakta uyarı sesi gelince boşa geçiyor araç. ya da vitese geçiyor.
Dün ugradım yanına , meğersem şanzıman beyni değişmemiş daha önce, abi şanzıman beyni ve bujiler değişti, bir daha denenecek dediler. Bujileri 1 ay önce değiştirdim dedim , bosch ya da gm bujiler sıfır olsa bile hatalı cıkabiliyor böyle böyle deneyip bulacagız dediler.
Bugün öğleyin alıp deneyeceğim yine aracı. Umudum yok ama yapacak biseyde yok.

hasan20

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim, evet lanet bir bela imiş başına gelince anlıyor insan. Sanki 1 den 2 ye geciste bi sertlik var gibiydi, aracı yeni aldığım için bilemiyorum bu yarı otomatiklerin vites geçişleri nasıl olur. Ama o his vardı , 2 de bi sallıyordu.
Araç ertesi sabah kontak açtığımda F oluyor çalışmıyor, ikinci kontakta F te calısıyor , üçüncü kontakta uyarı sesi gelince boşa geçiyor araç. ya da vitese geçiyor.
Dün ugradım yanına , meğersem şanzıman beyni değişmemiş daha önce, abi şanzıman beyni ve bujiler değişti, bir daha denenecek dediler. Bujileri 1 ay önce değiştirdim dedim , bosch ya da gm bujiler sıfır olsa bile hatalı cıkabiliyor böyle böyle deneyip bulacagız dediler.
Bugün öğleyin alıp deneyeceğim yine aracı. Umudum yok ama yapacak biseyde yok.
Ayrıca bu değişimler ellerindeki cıkma parçalar ile yapılıyor, yine F olunca benim eski parçalar geri takılıyor. Şimdilik çok bir para ödemedim daha.
Yani esnaf arkadaşı kötüleyecek bir durumda yok, ellerinde bu araçlar için çıkma beyinler var , şanzuman beyinleri var vs vs .

imperio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Var mı bir gelişme hocam?

hasan20

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et
Var mı bir gelişme hocam?
Maalesef var. Aracı cumartesi öğleyin teslim aldım, abi denemelisin dediler.
10 dk sonra alt köprü geçidinde kaldım. Çekici geldi, araç viteste olduğu için acemi çekici arkadas 3 defa tampon üzerine cekicinin arkasına düşürdü. en son şanzımandan kriko koyup kaldırıp çekiciyi öne çektiler, o sekilde bile yan düştü araç.
Yağ akıtıyor, su akıtıyor, tampon hasarlı vs vs vs.
Araçtan soğudum.