Astra H Klima Sorunsalı

burakalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Benim sorunum klima ve kalorifer ile alakalı. 2008 model Astra aracımın klima panelinde sıcak konuma getiriyorum, fanı açıyorum, klima tuşunu kapatıyorum, yönünü ön cama vermiyorum diğer yönlere veriyorum. Ancak kısa bir süre sonra klima ışığı yanıyor ve kompresör devreye giriyor. Bilen, başına gelen arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
auto düğmesine basıyorsanız klima otomatik devreye girer..

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Benim sorunum klima ve kalorifer ile alakalı. 2008 model Astra aracımın klima panelinde sıcak konuma getiriyorum, fanı açıyorum, klima tuşunu kapatıyorum, yönünü ön cama vermiyorum diğer yönlere veriyorum. Ancak kısa bir süre sonra klima ışığı yanıyor ve kompresör devreye giriyor. Bilen, başına gelen arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.

ön cama yönlendirdiğinizde günümüzdeki çoğu araç klima kompresörünü devreye alır camdaki buğuyu çözmesi için.sorun değil bir özellik bu.
bence bir çok durumda gereksiz yere yakıt sarfiyatı.
trafikte kışın dururken bir çok araçtan kompresör devreye girme çıkma sesi geliyor farketmedikleri için yada bilmedikleri için.

burakalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ön cama vermesem bile klompresor devreye giriyor. Auto tuşu da yok manuel klima.

burakalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilgisi olan yok mu arkadaşlar?

Ysnmz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeşim sorununun çözümünü 2 gün önce yazacaktım ama bi türlü fırsat olmadı, bu sorunu çözmek için servise de gitsen oto elektrikçiye de gitsen boş, kimse bunu tespit edemez, ama ben sana sorunun cevabını vereyim çok basit 7.5 amperlik bi mini sigorta alıyosun, bagajınızda sol tarafta sigorta kutunuz var onu açıyosunuz, sol üstte 25 amperlik bi sigorta olacak, onun hemen 3-4 cm sağında 3 tane yanyana mini sigorta girecek yer var, evet 2. Yer ya boş, yada o sigorta ölmüş, onu değiştiriyosun yeniyi takıyosun sorun düzeliyor, sonra da bi dua ediyorsun

burakalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hangisi acaba benim sigorta kutusunda öyle bi yer bulamadım.

Ysnmz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5535397487 watsaptan ulaş arka sigorta kutusunun fotosunu çek gönder