Astra H Kısa far ampul değişimi

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Arkadaşın arabasının far ampulu patlamış, gittik yeni ampul aldık coolblue serisi ama takamadım. öyle bir yerde ki kapağı elim kolum girmiyor içeri. Bu değişim işini nasıl yapıyoruz acaba? Tamponu sökmek zorundammıyım nasıl yapayım?

Bir de H7 aldık ama ampulleri, doğru almış mıyız acaba?

ahmsino

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işi bilen bir elektrikçi rahatlıkla o kapaktan ampulü değiştirir. bence sakın tamponu söktürmeyin!
kısa farlar H7 uzun farlar H1 ampuldür

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
kapağın oraya el girmiyor ki! yoksa değiştirme işini yapmakta bişi yok da, acaba başka bir yerden ulaşma imkanı falan mı var diye sordum. benim aradaba kolayca değişiyor farın arkası açık ama astra h de arkasında sigorta kutusu mu ne bişi duruyo

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Donanımhaber forumlarında şöyle bir bilgi buldum ama, tam çözemedim. Davlumbazın altında kapak mı var?

Değiştirmek gayet dolay.Kısa ampüller için çamurluk altındaki davlumbazdan yapıyorsun. Uzun içinse motor kaputunu açıp oradan yapıyorsun, ancak uzun ampülleri değiştirmek çok zor mümkünse ufak elleri olan biri takmalı.

ahmsino

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah iyiliğini versin :D bende ilk mesajda kapağa elim girmiyo deyince davlumbazdaki kapağı kastettin zannettim. evet kardeşim davlumbazda kapak var. o kapağı açınca farın arkasına rahatlıkla ulaşabilirsin :)

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Allah iyiliğini versin :D bende ilk mesajda kapağa elim girmiyo deyince davlumbazdaki kapağı kastettin zannettim. evet kardeşim davlumbazda kapak var. o kapağı açınca farın arkasına rahatlıkla ulaşabilirsin :)
Yanlışlık olmuş :) Çok teşekkür ederim yardımlarınız için...

EpiNeFRiN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biraz geç oluyor :) o kapaktan el içeri giriyor ama ampül baya sıkı duruyor orada.değiştirmek için ne yapmak gerekiyor... komple sağa veya sola mı döndürecez... ?

danger16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Farin vidalarini sokun 2 tanesini fari hafif öne alin takabliiceksiniz

cankazanci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
xenon taktırırken tamponu söktürdüm 4 tane vidası var zaten çok buyuk br sorun deil sökmek 15 dk işçilik temiz oluyor beyınler açıkta kalmadı şaseye montalattım

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende far kapagını acmaya calısmısdım cok sıkışık duruyor acamamısdım , bu bılgılerı ogrendıgım ıyı oldu :)