Astra H Kesici?

metehan5267

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 1.3 dizel aracıma kesici taktırmak istiyorum ama nerden olur, sanayidenmi bunları bilmiyorum. Biraz fiyatı hakkında bilgi verebilirmisiniz?
Dediğim gibi aracım 1.3 Dizel :cool:

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Kesici nedir? Devir kesici ise enjektörlü Tüm Opel araçlar da mevcut.

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesici gaz teli olan araçlarda var diye biliyorum.Kesiciden kasıt dı dı dı dı sesi diye devir kesmesi,elektrik kesmesi denilen olayı söylemiş arkadaş sanırım.Astra H larda gaz kesiyor sabit 6500 dd kalıyor inip çıkmıyor.Nasıl yapılır pek bilgim yok :)

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
kesici gaz teli olan araçlarda var diye biliyorum.Kesiciden kasıt dı dı dı dı sesi diye devir kesmesi,elektrik kesmesi denilen olayı söylemiş arkadaş sanırım.Astra H larda gaz kesiyor sabit 6500 dd kalıyor inip çıkmıyor.Nasıl yapılır pek bilgim yok :)

Her türlü kesiyor. Her enjeksiyonlu araç da var. Telli olması fark ettirmiyor. Ateşleme, elektrik kesmesi deniyor, ama biz dizeliz, biz de kesiliyoruz :) Şu anki şekilde kesme daha performanslıdır, vites kaçırdığınızda, Honda tarzına göre. İlla bu tür bir şey istiyorsanız daha önce tartışıldı forumda araştırın.
Özetle: Vu vu vu istiyorsanız, gerekenler: Standolen Beyin + Tesisat + Yazılım lazım. Yaklaşık 3000tl ye çözülür iş.

metehan5267

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emreciğim, aslında arabamı aldığımdan beri hiç kesici varmı yokmu denemedim. Aldığım arkadaşta benim gibi modifiye meraklısıydı araç resimden belli zaten ;) Arka camdada Team Redline diye bi yazı var kesici varkası diye biliyorum yada kesici :) Fakat hiç son gaz verip denemedim varmı yokmu diye... Kaçıncı devirde girer acaba kesici? Birazdan deneyeceğim :rolleyes:

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
metehancığım, Dizeller benzinlerin aksine üst devre çıktıkça yavaşlarsın, En iyi performansı 3.900 devirde vites atarak, alırsın kalkışlarda. Deneyebilirsin. Devir kesicinin aralığı o kadar sık ki, düz ses gibi duyarsın, iyi kulak verirsen vın vın vını ayırt edebilirsin. 5000 devirde kesiciye girmesi gerek. Evet çok modifiyeli manyak bişi olmuş. İmza resminin boyutunu küçültsen, sayfayı zor açıyoruz.

metehan5267

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim kardeşim güzel yorumların için :) Şuan deneme fırsatım olmadı ilk bindiğimde deneyeceğim :) Tekrar teşekkür ederim... İyi forumlar :)