Astra H Kaza

mRt50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı bayramlar. Dün benim biladerin arabayı çarpması sonucu motor kaputunun önü göçtü. Üst panjur kırık. Ön panellerde de biraz yamukluk var farların ayaklarıda kırılmış. Şu an kaput kapanmıyor açık duruyo. Benim sorum tavan lambası sönmüyor sürekli yanıyor ve arabayı ilk çalıştırmada dörtlüler yanıyor. Bu dörtlü uyarısını ve lambayı acaba kaput açık olduğu için mi yapıyor. Birde Airbag lambası yanıyor. Kazada airbaglar açılmadı ama lamba neden yanıyo olabilir ?

ap7f.jpg

Son düzenleme:

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kamyon gıbı bı seyemı carptı aracı? emınıyet kemer kartlarına bakın buyuk ıhtımal onlar acılmıştır aırbag lambasıda ondan yanıyodur.. ıc lambanın yanmasıda buyuk ıhtımal ondandır tavan lambasını sökün bence akım cekmesın..
aracınızda kasko var mı malıyet bıraz yuksek olabılır gorunenden kasko ıle yaptırmanızı tavsıye ederım..

mRt50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok kamyon değil dönerken direksiyonu elinden kaçırmış park halinde duran başka bir araca arkadan çarptı. O araçta hiç bişey yokken bizim araba bu hale geldi nası oldu bende anlmadım. Kaskomuz yok malesef suçlu taraf da biz olduğumuz için sigortadan yararlanamıyorz. Kendi ustamız var ona yaptıracaz. Emniyet kemer kartlarına nasıl bakıcaz açıklarmısınz ?

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta nasıl başarmıs bunu dıger arabada hıc bısey yoken sızın arabın onu pert olmus resmen usta emınıyet kemerlerını taktıgın yer varya oraya bak alt taraflarında sarı plastıkler cıkmıs mı onlar emnıyet kemerı kartı oluyolar.. ayrıca cıhaza baglandıgındada cıkar zatende bıraz daha burun vursaymıs aırbag acarmıs arac ıyı ucuz yırtmıssınız karar genede sızın ama kaputu cıkma sıyah temız bulun bı tane on panelı felan cıkmacılardan boşa fazla paranız gıtmesın hem boya derdıde olmaz temız olur

mRt50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizde aracın değişeni olmasın diye değiştirmeye yanaşmıyoruz. Bizm nevşehirde de çıkmacılarda temiz siyah kaput bulma ihtimalimiz düşük. Ya istanbula gelip orda bakıcaz yada bu şekilde düzelttirecez başka seçenek yok.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun. Öndeki araç Fiat Siena ya benziyor bir Opel böyle bir kaza ile nasıl bu hale gelir çok ilginç. Ben Astram ile öndeki tipo ya çarptım oda benim darbenin etkisi ile önündeki araca vurdu her ikisindede hasar oluştu benim bir tampon kulağı ve üst ızgara değişti o kadar. Tekrar geçmiş olsun

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun öndeki araç siena değil albea olması lazım gerçekten şaşırtıcı bir durum fiatlar o kadar kaliteli arabalar değil böyle bir kazadan o halde kurtulması çok şaşırtıcı gerçekten parça konusuna gelicek olursak tavsiyem arkadaşların dediği gibi çıkma parça bulmanız yönünde olur çünkü opellerin parçaları gerçekten çok pahalı

mRt50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler öndeki araç albea ama galiba arka tampon panellerine felan denk gelmiş ki o aracın tamponu bile düşmemesine rağmen bizim araçta bu hasarın olması düşündürücü. Çıkma bi kaç kaput buldum interntte 150 tl fakat eziği fln var düzeltilip boyanması gerekiyor diyolar boyayla birlkte yine 300-400 ü bulur bi kaput. Bakalm yarın ustaya götürücez o ne fiyat vericek bize. Birde çıkma panjur arıyorum elinde olan arkadaşlarla görüşebilirim.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Ön panjur konusunda şunu diyebilirim orjianllarina baktımda çok pahalı 240 250 lira çıkmaları :/ eğer sıkıntı olmaz diyorsan yan sanayi bir panjur takabilirsin http://bodykit.trfil.net/urun.php?uid=845 bu panjur araca birazda spor bir hava katabilir orjinal olsun diyorsan çıkma panjurlara bakabilirsin

mRt50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkürler Doğukan ama bu panjuru 140 a alana kadar 175 e felan çıkma bulurum diye düşünüyorum bakalım kaput bi düzelsinde panjursuz da binerim farketmez :)