astra H kasa yol bılgısayarı

opelci98

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaslar h kasa 2013 yol bilgisayarındakı yakıt tuketımı cok fazla değişiyo yakıt 11,8 litreyede cıkıyorr 7,9 ada iniyor sızce bu normalmıdır arac henuz 1 binde bile değil 2013 model yorumlarını beklıyorum sımdıden tesekkurler :)

Vectra92

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaslar h kasa 2013 yol bilgisayarındakı yakıt tuketımı cok fazla değişiyo yakıt 11,8 litreyede cıkıyorr 7,9 ada iniyor sızce bu normalmıdır arac henuz 1 binde bile değil 2013 model yorumlarını beklıyorum sımdıden tesekkurler :)

Sanırım daha bir depo bile bitirmemişsin bile.Yapılacak adımlar çok basit aslında.
1-Depo boğaza kadar fullenir.
2-Güzelce gezilir.
3-Sonra aynı yerden tekrar aynı şekilde fullenir.
4-Sonra hesaplanır..
5-Sonra çoksa çok denir ve lpg ye geçilir.
6-Yok çok diill güzel güzel dersende yol bilgisayarını kafaya takmassın biner gönlünce zevk yaparsın :)
:)

opelci98

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımı daha 0 aldıgım gun bayıden cıkar cıkmaz fulledım sonra yaklasık 2 hafta gezdım daha sonra istanbuldan edırneye gıttım 230 km hıza yaklastım motor acılmısmıdır yada acıldıgında yakıt tuketımı değişirmi ?

Vectra92

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımı daha 0 aldıgım gun bayıden cıkar cıkmaz fulledım sonra yaklasık 2 hafta gezdım daha sonra istanbuldan edırneye gıttım 230 km hıza yaklastım motor acılmısmıdır yada acıldıgında yakıt tuketımı değişirmi ?

Motor açmaya falan çalışma.Sen arabanı keyfince sür.....Yakıtın düşeceğini herkes söyler ama bence biraz hurafe gibi.Zamanla aracın ekonomik sürüş şeklini öğreniyorsun ve gaza ona göre basıyorsun dolayısıyla daha az yakıyor.Takma kafana derim.

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

öncelikle hayırlı olsun bir h kasa daha katıldı aramıza :) 1,6 manuel sanırım aracınız..benim aracımda 7 binde.yakıtı bu kadar takmayın daha hesaplamak için bile cok erken :) benim ortalama oturmaya basladı uzun zamandır 9,7 civarı gidiyor..sizde 9 lt altına düşebileceginizi cok düşünmeyin derim..

crestfallen85

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Son model arabalarda, özellikle rodaj yani motor açma denilen olayın olmadığı söylenir. Gerek yok, bu zaten açık deniyor denir. Halbuki, rodaj demek metalin birbirine alışması demek... O nedenle, hangi teknolojide yaparsalar yapsınlar, rodaj hep var olacaktır. Motoru açmanın bikaç şekli vardır, şu şekil bu şekil diye söyleyenler olacaktır. Ancak ben fabrikanın belirli km lere kadar verdiği devir aralıklarını aşmamanızı öneririm. Bunun dışında bir sıkıntı olmayacaktır. E be kardeşim, o kadar yazdın, hiç mi tavsiye yok? Elbette var. Motor bileşenleri birbirilerine alışırlarken sürtünmeden kaynaklı küçük parçacıklar dökerler... Bunlar karterde ve yağın içinde olur. O nedenle tek tavsiyem, aracınız 1000 (bin) km ye geldiğinde, gidip serviste yağını ve filtresini değiştirmeniz olur...