astra h kasa özellikleri neler ?

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Hocam dikkat ederseniz "temiz kullanılmış" dedim.. O konuların büyük çoğunluğu sorunları ucuz olan (yan sanayi) parçalarla çözülmesi sebebiyle o kullanılan yan sanayi parçaların yol açtığı başka sorunların konuları.. Orada temiz kullanılmıştan kastettiğim sorunları orijinal parçalarla çözülmüş bir Vectra yıllarca sıkıntı çıkarmaz.. Yanlışım varsa [MENTION=37765]astraopc[/MENTION] üstadım düzeltsin çünkü kendisi Vectra C konusunda benden daha bilgili.. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Son düzenleme:

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Hocam teknik serviste nerdeyse en fazla arıza başlığı vectra altında açılmış siz adama tavsiye ediyosunuz :D

Benim de çevremde vectra alıp mutlu olan yok, hepsi sanayicilerle akraba oldu :))

Ben gayet mutluyum . Bakarsan bağ bakmazsan dağ olur demişler .

Yan sanayi parça , ne yaptığını bilmeyen usta ve sanayi esnafı bu araçların adını lekeliyor . En çok sorulan soru TPMS çalışmıyor , araba airbag lambası yakıyor , far ayarı çalışmıyor gibi basit elektrik arızaları gel görki ustalar sallıyor .

TPMS çalışmıyor , abi iptal edelim bunlarda kronik ,

Airbag yandı , abi koltuk sensörü sorunlu gel diyot atalım .

Far ayarı bozuk , beyin gidik 3000 TL . Ulan far ile motor beyninin ne alakası var .

ABS lambası yanıyor . Beyin gidik tamir 650 TL , çıkması 1500, sıfırı 7000 . Kablo su almıştır 50 TL :)

Esnaf ölümü gösterip sıtmaya razı edince kimse mutlu değil ;)

Bu sevilmez mi ? Şuna bak sana .

74242143e275d59d2708f5c3141765dd.jpg

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Hocam dikkat ederseniz "temiz kullanılmış" dedim.. O konuların büyük çoğunluğu sorunları ucuz olan (yan sanayi) parçalarla çözülmesi sebebiyle o kullanılan yan sanayi parçaların yol açtığı başka sorunların konuları.. Orada temiz kullanılmıştan kastettiğim sorunları orijinal parçalarla çözülmüş bir Vectra yıllarca sıkıntı çıkarmaz.. Yanlışım varsa [MENTION=37765]astraopc[/MENTION] üstadım düzeltsin çünkü kendisi Vectra C konusunda benden daha bilgili.. :)

Estağfurullah .

+1907 der geçerim :)

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam teknik serviste nerdeyse en fazla arıza başlığı vectra altında açılmış siz adama tavsiye ediyosunuz :D
Benim de çevremde vectra alıp mutlu olan yok, hepsi sanayicilerle akraba oldu :))
4 yıldır üçüncü c kasa vectra kullanıcısıyım ben mutluyum sanayii e ustalarla çay içmeye gidiyorum sadece çok şükür memnun kaldığım en iyi arabalar olduğunu düşünüyorum

Sony Z5 cihazımdan gönderildi

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
_

Herkesin hobisi sizin gibi opelim nette takılmak değil arkadaşlar, herkes arabadan bu kadar anlamak zorunda da değil, onun için tavsiye verirken daha düşünceli olmanızı öneririm. Temiz vectra bulmak samanlıkta iğne aramaktan farksız. Siz memnunsunuz diye arabanın SIKINTILI araba olmadığını iddia etmeniz yanlış, icabında söküp kendiniz yapıyosunuz. Ustaların dediğini sıralamışsınız, ustaların alakasız cevaplarla araç sahiplerini öptüklerinden bahsetmişsiniz, siz biliyosunuz ama sıradan vatandaş bilmez bunları. Yan sanayiyi her araç sahibi kullanıyor ama şikayetler ağırlıklı olarak vectradan. Kısacası arabanın temizi az, ustası yok. Aha bu da 21 Ekimdeki teknik servis başlığı...... vectralara işaret attım 15ten 11 i vectra

Ekli dosyalar

• vectraaa.jpg
    vectraaa.jpg
    94.1 KB · Görüntüleme: 8

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Herkesin hobisi sizin gibi opelim nette takılmak değil arkadaşlar, herkes arabadan bu kadar anlamak zorunda da değil, onun için tavsiye verirken daha düşünceli olmanızı öneririm. Temiz vectra bulmak samanlıkta iğne aramaktan farksız. Siz memnunsunuz diye arabanın SIKINTILI araba olmadığını iddia etmeniz yanlış, icabında söküp kendiniz yapıyosunuz. Ustaların dediğini sıralamışsınız, ustaların alakasız cevaplarla araç sahiplerini öptüklerinden bahsetmişsiniz, siz biliyosunuz ama sıradan vatandaş bilmez bunları. Yan sanayiyi her araç sahibi kullanıyor ama şikayetler ağırlıklı olarak vectradan. Kısacası arabanın temizi az, ustası yok. Aha bu da 21 Ekimdeki teknik servis başlığı...... vectralara işaret attım 15ten 11 i vectra

Siz önce bir kasa farkı nedir onu öğrenin .

A kasa VECTRA nın en genç olanı 25 yaşında .
B kasa VECTRA keza öyle .

Gelelim verdiğiniz fotoda bizim önerdiğimiz C kasa VECTRA nın arızalarına . Biri tampon sormuş , biri kol dayama biri de 16xe motoru biride bilgi ekranı . Allah aşkına tampondan arıza mı olur [emoji16] yapmayın adamın tamponu çalınmış oraya madde olarak ekleyip ne yapmaya çalışıyorsunuz ?

Eeee şimdi yönlendirme yaparken kim yanlış yönlendirme yaparak modeli karalıyor . Bence sizde aynı şekilde ustalar gibi yapmaya çalışıyorsunuz .

Bir çok VECTRA araca retrofit yaptım, kullandım ve TR de ki eşsiz makinelerden birine sahibim . Siz ve sizin gibi araçları forumlara açılan konulardan takip edenler yüzünden bu araçlar karalanıyor .

Öncelikle A , B ve C kasalar nedir onu öğrenin . Sonra tartışırız .

Arkadaşın yerinde olsam km si çok olmayan güzel bir 2.0, 2.2 yada 2.8 VECTRA alır en az 10 yıl binerdim . Hele ki şöyle bir 3.0cdti signum Cosmo bulursa TR de satıldığı paralara binilecek daha iyi araba bulamaz

Hadi kolay gele .

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
_

Siz önce bir kasa farkı nedir onu öğrenin .

A kasa VECTRA nın en genç olanı 25 yaşında .
B kasa VECTRA keza öyle .

Gelelim verdiğiniz fotoda bizim önerdiğimiz C kasa VECTRA nın arızalarına . Biri tampon sormuş , biri kol dayama biri de 16xe motoru .

Eeee şimdi yönlendirme yaparken kim yanlış yönlendirme yaparak modeli karalıyor . Bence sizde aynı şekilde ustalar gibi yapmaya çalışıyorsunuz .

Bir çok VECTRA araca retrofit yaptım, kullandım ve TR de ki eşsiz makinelerden birine sahibim . Siz ve sizin gibi araçları forumlara açılan konulardan takip edenler yüzünden bu araçlar karalanıyor .

Öncelikle A , B ve C kasalar nedir onu öğrenin . Sonra tartışırız .

Arkadaşın yerinde olsam km si çok olmayan güzel bir 2.0, 2.2 yada 2.8 VECTRA alır en az 10 yıl binerdim . Hele ki şöyle bir 3.0cdti signum Cosmo bulursa TR de satıldığı paralara binilecek daha iyi araba bulamaz

Hadi kolay gele .

Tam da bundan bahsediyordum, bilgiye boğuyorsunuz, sizinle araba konusunda tartışamam...... Ustalar bile karalıyorsa bana çok görmemek lazım. Ben olsam almam

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Tam da bundan bahsediyordum, bilgiye boğuyorsunuz, sizinle araba konusunda tartışamam...... Ustalar bile karalıyorsa bana çok görmemek lazım. Ben olsam almam

Tamam sen alma bence :) alacak olan o zaten.

Kusura bakma kasa farkını bilmeyen biri zaten araba bile almasın [emoji16]

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Konu sahibi arkadaş aynı paraya daha premium araçlara binilsin diye uğraşıyoruz.. Bu yaptığımız düşüncesizlikse başkada birşey demiyorum.. Attığınız ekran görüntüsünde 11 tane Vectra konusundan 8 tanesi A ve B kasa (yani sizin anlayacağınız şekilde eski kasa) Vectra konusu bu arada.. ;)

Son düzenleme: