astra h kasa aracımda garip ses

h.necati.orten19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba öncelikle aranıza yeni katıldım 67.000 küsürde 2013 astra h kasa aracım var yaklaşık bir senedir kullanıyorum son zamanlar da bagajdan mı desem arka etkerlerden mi desem cik cik ses geliyor araba sallandıkça ses yapıyor ötüyor bazen kesiliyor bazen ses devam ediyor kaynağını halen bulamadık çözüm önerisinde bulunursanız sevinirim
bir de klimayı açtığımda araba 2000-3000 devirlerde motordan garip ses geliyor sanki turbo sesi geliyor sanayuide normal dediler sizce durum nedir bir yardımcı olun ALLAH rızası için

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
klimayı açınca vınnn diye öter ve ses turbo sesi gibi gazladikca ses artar ara ara gazini boşaltıp 4 5 yılda bir içersine yağ basmak gerekli sorun çıkarmadan ses fazla artmadan kullanırsınız sesi süspansiyon sistemine göz atın kampana varsa o öter durur ara ara demir demire sürtüyor gibi ses yapar ha bide benzin depo kilidi var onun motoru arıza yaparsa yada yerinden oynarsa ihtimal bu sedan da halat yok direk depoya bağlı motoru hatcback de halatlıdır onlara bir bakın derim bu şekilde başkada ses yapacak yer aklıma gelmiyor arka poryaya bakılmalı

• Beğen
Tepkiler: h.necati.orten19

h.necati.orten19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klimayı açınca vınnn diye öter ve ses turbo sesi gibi gazladikca ses artar ara ara gazini boşaltıp 4 5 yılda bir içersine yağ basmak gerekli sorun çıkarmadan ses fazla artmadan kullanırsınız sesi süspansiyon sistemine göz atın kampana varsa o öter durur ara ara demir demire sürtüyor gibi ses yapar ha bide benzin depo kilidi var onun motoru arıza yaparsa yada yerinden oynarsa ihtimal bu sedan da halat yok direk depoya bağlı motoru hatcback de halatlıdır onlara bir bakın derim bu şekilde başkada ses yapacak yer aklıma gelmiyor arka poryaya bakılmalı
Teşekkür ederim hocam ilginiz için hafta içerisinde sanayiye gidebilirsem çözümünü buraya eklerim iyi günler

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocan yedek lastik tarafına baktınız mı? Bir de bizim pandizot sağolsun rahat durmuyor. oralara da bakmanızı tavsiye ederim. Arka koltuğu hiç oynattınız mı? oynattıysanız oradan da gelebilir.. Klima açık biraz yüksek ses gelmesi normal olabilir çünkü aracın devri eil klima kasnağının devri aynı sesi dinlemek lazım..

h.necati.orten19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocan yedek lastik tarafına baktınız mı? Bir de bizim pandizot sağolsun rahat durmuyor. oralara da bakmanızı tavsiye ederim. Arka koltuğu hiç oynattınız mı? oynattıysanız oradan da gelebilir.. Klima açık biraz yüksek ses gelmesi normal olabilir çünkü aracın devri eil klima kasnağının devri aynı sesi dinlemek lazım..
Teşekkür ederim dediğiniz yerler hiç aklıma gelmemişti oralara da bakıp kaynağını bulursam buraya yazarım bir de bu satılan trim sesi giderici vs.ler var alaam faydası olur mu önerir misiniz ?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
olmaz onlar yağ anlık keser bu seferde aralarda yağ lanır pislenme yapar zaman la

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim dediğiniz yerler hiç aklıma gelmemişti oralara da bakıp kaynağını bulursam buraya yazarım bir de bu satılan trim sesi giderici vs.ler var alaam faydası olur mu önerir misiniz ?
Hocam ben bu aracı sıfır aldım. bizim araçlarımızın plastik aksamlarının çoğu birbirine geçmeli. bu yüzden maalesef trim sesi var. Ayrıca aklınızda olsun şöför tavan lambasının olduğu yer de ses yapar.. Kış vakti sabah özellikle araba ısınına kadar göğüsten de ses gelir. Ben sıfır aldığımda servis getir bakalım dedi ama ben aracın orasını burasını söktürmek istemedim artık sesleri duymuyorum..

7d1efffe7a2569df3eb4b09e67370bba.md.jpg

h.necati.orten19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam ben bu aracı sıfır aldım. bizim araçlarımızın plastik aksamlarının çoğu birbirine geçmeli. bu yüzden maalesef trim sesi var. Ayrıca aklınızda olsun şöför tavan lambasının olduğu yer de ses yapar.. Kış vakti sabah özellikle araba ısınına kadar göğüsten de ses gelir. Ben sıfır aldığımda servis getir bakalım dedi ama ben aracın orasını burasını söktürmek istemedim artık sesleri duymuyorum..

7d1efffe7a2569df3eb4b09e67370bba.md.jpg
Oralara baktım hocam da bagajı temizledim stepneyi falan kaldırdım komple bir temizlik yapıp yerleştirdim ses kesildi konu dışına çıkıcam da pasta cila olarak ne önerirsiniz yda şöyle sorayım aracınıza ne alıyorsunuz korumak için neler yapabiliriz benzin katkısı vs yada pasta cila gibi genel olarak yaptığınız neler sorabilir miyim ?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
cilayi 2 saate iş yapan yere verme benim kendi aracım astra h dır cilası 6 saat sürdü meguars tabi cilanin yanında işçilik çok önemli cila istediği kadar kaliteli olsun usta atamıyorsa o boş 6 kat işlem oldu maşallah 4 senedir elimle yıkarım fırça hiç vurmam elimden geldikçe güneş olan yerden gün içinde çekerim güneşe maruz bırakmam işi yapan arkadaşım da basınçlı su ve fırçayla yıkama demişti öylede yaparım hayla yıkayınca parlar ve elini boya üzerinde getirince pürüssüz dür burda bana göre işçilik çok önemli kendi aracımıza bu cila işinde sonrasında bütün sıvılarını motul imkan varsa luiqi moil koyun antifiriz şanzuman direksiyon fren ne varsa yağlarını yedek parçada gm dışında takarsanız yerine oturmaz otursada zaten cabuk bozulur şu aralar boya için aklımda şeffaf kaplama var birde ama işte buda aklımda şöyle bir sorun olurmu diye düşündürüyor uzun vadede boyayı yanabilirmi yani boya cilasının yanması değilde boyayı sarartırmı diye sonra aracimizda paspasın altı yani araç halısı komple şefaf kaplı toz kir olmasın diye yapışkanı çok iyi olmayan bantla kapladım bu yapışkan iyi olmaması soker ken halıda jant bakmamsı jant ve lastiği janti direk yağ çözücü özelliği olan ile yıkıyorum balata oluyor hep temizletin bezle lastikleri de lastiği parlatan ama toz tutmayan olarak alıyorum bunları jel olarak burda satıyorlar göğüse markayı unuttum elimde bitti metro alışveriş merkezi var orada bir parlatıcı var onu sürerdim elimde olmayınca mutlak ara ara da yapardım biraz parlatıcı bir süre ise cam sil kullanırdim kirlenmez ve sürekli parlar parlatıcı kullanınca da sorun oluyor çok aşırı kirlenme yapıyor bir süre parlıyor bir süre sonra parlıyor ama kirli duruyor her iç kısımda sildiğim yeri mikrofiber bezle siliyorum tozu az oluyor temiz lik sonrası birde kavunlu yada lavanta parfümüm tamamdır 😁 maşallah mis gibi kokar

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ben arabamı çok yıkamam hocam. Çok yıkandığında bence boya daha çok zarar görüyor. Ayrıca özellikle yaz tatilinde gölge yerde tutar, arada da Sonax Hızlı Cila atarım.. Bunun dışında bence boyaya usta değilseniz yapacağınız uygulamalar zarar verebilir. Şimdilerde benim aracım da pasta cila istiyor ama normal yani 2012 model..