Astra H kalorifer kutusu

commigere

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba.
Astra H kasa 1.3 cdti 2009 Elegance model elektronik klimalı aracım var.
5-10 gün önce kaloriferi hava soğuk olduğu için Hi konumuna getirdim ve kaloriferin ısıtmadığını gördüm.
Klima (soğuk) oldukça iyi çalışıyor, eco modda da devamlı dışarıdaki serin havayı veriyor.
Bugün servise giderek kontrol ettirdim ve kalorifer kutusu/kazanının değişmesi gerektiğini söylediler. Parçaya 2.100 lira işçilik hariç fiyat verdiler.
Acaba bunu daha ucuza halletmemiz ya da tamir etmemiz mümkün mü ?
Bilgi sahibi arkadaşlardan yardım veya tecrübe rica ediyorum, malum önümüz kış çok lazım olacak.
Şimdiden yardımlarını esirgemeyen herkese teşekkür ederim.

Saygılar...

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba.
Astra H kasa 1.3 cdti 2009 Elegance model elektronik klimalı aracım var.
5-10 gün önce kaloriferi hava soğuk olduğu için Hi konumuna getirdim ve kaloriferin ısıtmadığını gördüm.
Klima (soğuk) oldukça iyi çalışıyor, eco modda da devamlı dışarıdaki serin havayı veriyor.
Bugün servise giderek kontrol ettirdim ve kalorifer kutusu/kazanının değişmesi gerektiğini söylediler. Parçaya 2.100 lira işçilik hariç fiyat verdiler.
Acaba bunu daha ucuza halletmemiz ya da tamir etmemiz mümkün mü ?
Bilgi sahibi arkadaşlardan yardım veya tecrübe rica ediyorum, malum önümüz kış çok lazım olacak.
Şimdiden yardımlarını esirgemeyen herkese teşekkür ederim.

Saygılar...
özel servise uğrayın yönlendirici motor arızasıdır.tech2 ile test ederler anlarlar yada sıcak soğuk arası değişim yaptıklarında motor sesini dinlesinler çalışıp çalışmadığına baksınlar... o kadar para tutacak bi iş değil 10 birine max halledilir muhtemelen

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Eğer klape kırıldıysa maalesef kutu değişiyor .

commigere

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Eğer klape kırıldıysa maalesef kutu değişiyor .
Evet klape kırılmış dediler ama çok kontrol etmeden anlaşılır mı kırıldığı ? Başka bir sebep olabilir mi musluk, termostat falan ?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vay arkadaş bi klape iiçin o kadar masrafda koyar adama... uygun fiyata bi çözümü yokmuymuş?

commigere

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Bir anda soğudum arabadan gerçekten. Satmayı bile düşünüyorum uygun fiyata bir çözüm bulamazsam.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Bir anda soğudum arabadan gerçekten. Satmayı bile düşünüyorum uygun fiyata bir çözüm bulamazsam.

Alana söyledikten sonra satmakta sorun yok :cool:

bunu yaşayan araç sayısı az olmakla birlikte var. Özellikle 2008-2010 model araçlarda gördüm.

Konsol sökülüp klima kutusu dışarı alındığında belki kutu değişmeden bir şeyler yapılabilir. Ucuz ve idarelik yolu, şoför tarafındaki plastik alt kapak söküllüp klapeye ulaşıp yazın soğuk kışın sıcak tarafına el ile çevirebilirsiniz. 2000 tl den iyidir ama sonuçta ECC olan araçta iklim kontrolü devre dışı kalıyor ...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Eşek yükü ile para ver araba al kıytırık bir malzemeden dolayı da dünya kadar para iste... Tövbe birdaha ...

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et