Astra h için Ahl AFL kodlaması

Readerps

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Astra h aracımda dirençli bir şekilde LED kullanıyorum ve bu durumu Ahl AFL kodlaması yaptırarak normal direncsiz şekilde kullanmak istiyorum ustaya sorduğumda her Opel kabul etmiyor bunu dedi daha önce yaptırıpta aracı kabul etmeyen oldumu? Ve yaptıranlar dan da yorum alabilirmiyim?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
AFL kodlamasından kastınız aracınızda orjinal olarak AFL yoksa sonradan ekletemezsiniz, bu özellik aracınızın yük durumu dahil olmak üzere birçok parametreyi takip etmektedir. Örneğin far yüksekliği dikiz aynası içersinde bulunan kamerayla ayarlanmaktadır...

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
AFL kodlamasından kastınız aracınızda orjinal olarak AFL yoksa sonradan ekletemezsiniz, bu özellik aracınızın yük durumu dahil olmak üzere birçok parametreyi takip etmektedir. Örneğin far yüksekliği dikiz aynası içersinde bulunan kamerayla ayarlanmaktadır...
Aynen öyle ahl ve afl kodlamasına bir de buna bağlı olarak en başta beyin takılıyor bu ahl beyni yada afl beyni bunun sayesinde drl mod farlarda devreye giriyor beyin takmazsanız bu sefer sürekli arıza yakacaktır ekranda far amblemi görünebilir ve mutlak cihaza bağlayınca far yükseklik ayarı direksiyon ayarı bir sürü hata verir buda cihazda görünür

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ve bunun yanında ahl ve afl için var sigorta ve röle de olmak zorunda diye hatırlıyorum bu röleler de ort. 100 150 arası

Readerps

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Aynen öyle ahl ve afl kodlamasına bir de buna bağlı olarak en başta beyin takılıyor bu ahl beyni yada afl beyni bunun sayesinde drl mod farlarda devreye giriyor beyin takmazsanız bu sefer sürekli arıza yakacaktır ekranda far amblemi görünebilir ve mutlak cihaza bağlayınca far yükseklik ayarı direksiyon ayarı bir sürü hata verir buda cihazda görünür
https://www.opelim.net/threads/astr...r-icin-direncsiz-led-kullanimi-cozumu.171212/. Bu konuda bahsedilen gibi yapmak istiyorum bende yanlış anlatmış olabilirim

girdap

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Önce AFL Far getirtmeniz lazım bütün olarak Avrupa'dan sipariş geçeceksiniz. Sonra AFL Beyni ve Sensör Takımları gelecek. Ardından eğer aracınızın beyni uygun değilse AFL Destekli Beyin sipariş etmeniz lazım. Kabul etmeme gibi bir durum yok bunları yaptıktan sonra fabrikanın yaptığı şeyleri siz yapmış oluyorsunuz.

girdap

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
https://www.opelim.net/threads/astr...r-icin-direncsiz-led-kullanimi-cozumu.171212/. Bu konuda bahsedilen gibi yapmak istiyorum bende yanlış anlatmış olabilirim
Hocam siz sanırım ledi direkt takıp araya eleman atmadan hata kodunu söndürmeyi planlıyorsunuz onun için illa servise gerek yok Can - Bus işinden anlayan bir elektrikçi bulursanız değerler ile oynayıp hatayı söndürür. Zaten arıza vermesinin sebebi Fabrika çıkış olarak kodlanan voltaj aralıklarını ledin aşması, bu değerleri değiştirirseniz hiç sıkıntı kalmaz. Kabul etmeme gibi bir durum yok diye biliyorum Yönetici olarak değer değiştirilebiliyor Artık Halojen taktığınızda hata kodu alıyorsunuz :D

• Beğen
Tepkiler: Readerps

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ben ahl beyni olmadan merceksiz farda led dirençsiz kullanıyorum ledlerim canbus uyumlu araçta hiçbir hata kodu yok gizli menü den de canbus sistemi ampul arıza uyarısı yok

Son düzenleme:

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ben ahl beyni olmadan merceksiz farda led dirençsiz kullanıyorum ledlerim canbus uyumlu araçta hiçbir hata kodu yok gizli menü den de canbus sistemi ampul arıza uyarısı yok
Aracı cihaza bağlayın orj. Olarak orada verir ve gaz fren yapıp bakabilirsiniz orada vericekmi bu arada kodlama cim beynine de yapıldımı far simgeleri km saatinde çıkıyormu