Astra H GTC'ye Maxtrac 35 mm Spor Yay Montajı

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar siparişini vermiş olduğum Maxtrac 35 mm yaylar bugün yaylar geldi ve hemen montajını yaptırdım. Aşırı bir düşme olmasa da beklediğimden iyi sonuç aldım diyebilirim. Önceden çamurlukla lastik arasına üç parmak girerken şimdi iki parmak sıkışarak, zorlanarak giriyor. İdeal bir görüntü oldu diyebilirim.
Fakat ön taraf arkadan daha çok alçaldı gibi, bunun sebebi ne olabilir? Zamanla yay alışınca daha çok iner deniliyor ama doğruluk payı var mı?

Şu an üzerinde 215/55/16 kışlık lastikler ile orijinal jantları var. Yakında 215/45/17'ye geçince çok daha güzel görüntü alacağımdan eminim.

Etraftakiler bu manyak napıyor diye baktıklarından çok fazla foto çekemedim :rolleyes: İlerde daha ayrıntılı fotolar paylaşacağım.

BU ESKİ HALİ
ua0r.jpg

Bunlar da yeni.
x1ks.jpg

xjt6.jpg

w379.jpg

fn2e.jpg

raw9.jpg

npds.jpg

ejq5.jpg

28yc.jpg

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Şahsi fikrim güle güle kullanın, çok hoş olmuş.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba [MENTION=63580]eran[/MENTION] aracın cok şık olmus bu haliyle..maxtrac yayları bende düşünüyordum ancak pek yorum alamadıgımdan güvenemedim ve vogtland aldım..fakat daha montajını yaptırmadım.montaj konusunda dikkat etmemiz gereken bir nokta varmıs.bu yayları hortumlarayak takılması gerekiyormus sanırım.eger takılmazsa ses yaptıgından bahsetmişlerdi. sizin montajınız nerede ve kac liraya yapıldı? birde hortum takıldımı? tekrardan hayırlı olsun

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba [MENTION=63580]eran[/MENTION] aracın cok şık olmus bu haliyle..maxtrac yayları bende düşünüyordum ancak pek yorum alamadıgımdan güvenemedim ve vogtland aldım..fakat daha montajını yaptırmadım.montaj konusunda dikkat etmemiz gereken bir nokta varmıs.bu yayları hortumlarayak takılması gerekiyormus sanırım.eger takılmazsa ses yaptıgından bahsetmişlerdi. sizin montajınız nerede ve kac liraya yapıldı? birde hortum takıldımı? tekrardan hayırlı olsun

Teşekkür ederim. Maxtraclar hakkında dediğin gibi çok fazla yorum yoktu. Fakat adamlar süspansiyon sistemleri konusunda baya uzman. Okuduğum yorumşarın yarısı olumlu yarısı olumsuzdu. Fiyatı da eibach ve h&r'ye göre uygun olunca mantıklı geldi ve aldım. :)
Montajı Otopratik'te 120 tl'ye yaptırdım. Servis 200 tl istedi.
Hortumlama işlemi tam olarak nedir acaba merak ettim şimdi?

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gayet tadında düşmüş bence,yerlerde sürünse sıkıntı,tam kıvamında olmuş.Birde çok aşırı sert değilse,go kart gibi zıplamıyosa sıkıntı yok :) Güle gü
le binin :) Bende astra mı yaylamayı düşünüyorum,yol tutuşundan çok memnunumda çok yüksek duruyo leylek gibi :D Acaba Vectra B den kalma apex car,astra H a uyarmı,bilgisi olan ?

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gayet tadında düşmüş bence,yerlerde sürünse sıkıntı,tam kıvamında olmuş.Birde çok aşırı sert değilse,go kart gibi zıplamıyosa sıkıntı yok :) Güle gü
le binin :) Bende astra mı yaylamayı düşünüyorum,yol tutuşundan çok memnunumda çok yüksek duruyo leylek gibi :D Acaba Vectra B den kalma apex car,astra H a uyarmı,bilgisi olan ?
Konfor olarak hissedilir bir fark olmadı desem abartmış olmam sanırım. Hafif sekme oluyor ama rahatsız edici değil. Bilakis hoş oluyor yahu :)

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Duruşu çok iyi güzel günlerde kullanın.

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konfor olarak hissedilir bir fark olmadı desem abartmış olmam sanırım. Hafif sekme oluyor ama rahatsız edici değil. Bilakis hoş oluyor yahu :)

hafif sekme illaki olur :D Sekmesi çok güzelde aşırı oluncada benim gibi kilolu bi insan rahatsız oluyor her yeri sallanıyor insanın :D :D

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzel düşmüş yaylar biraz daha oturunca çok az daha düşecektir.

200TL takmak için çokmuş ama. En pahallısı 120TL ye takıyor.

Hortuma gelirsek: Kaliteli ve aracınıza uygun yay alırsanız hortuma gerek kalmaz. Eğer yaylar kalitesiz ise veya aracınıza uygun değilse yaya gerektiğinde daha fazla yük biner ve yaylar sıkışır. Bu yüzden esneme payı değişir ve her esneyip sıkıştığında küt-küt diye vurma yapar. Hortum takınca yayın demir yüzeyi değil hortumun plastik yüzeyi birbirine çarptığından ses duyulmaz.

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzel düşmüş yaylar biraz daha oturunca çok az daha düşecektir.

200TL takmak için çokmuş ama. En pahallısı 120TL ye takıyor.

Hortuma gelirsek: Kaliteli ve aracınıza uygun yay alırsanız hortuma gerek kalmaz. Eğer yaylar kalitesiz ise veya aracınıza uygun değilse yaya gerektiğinde daha fazla yük biner ve yaylar sıkışır. Bu yüzden esneme payı değişir ve her esneyip sıkıştığında küt-küt diye vurma yapar. Hortum takınca yayın demir yüzeyi değil hortumun plastik yüzeyi birbirine çarptığından ses duyulmaz.

200 gerçekten pahalı..bende yaylarımı taktırdım Markası Vogtland..hortuma falan gerek yok.ses hiç duymadım ki denizlinin yollarını bilen bilir.opel servis(sigmatürk) sagolsun indirim yaptılar 150 tl aldı...

buradan yaylı haline bakabilirsiniz :)

http://www.opelim.net/forums/uye-otomobilleri/99805-2012-astra-h-opc-line-9.html