Astra H-Far açıkken Korna ve Kumanda Sorunu

serdarkarahan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar... aynı sorunlar bende de vardı..

ilk önce direksiyondan ses geliyodu, götürdüm cim değişecek dediler ve problem ortadan kalktı fakat bu sefer bahsetmiş olduğunuz far, korna ve direksiyon kumanda problemleri başladı...

yaklaşık 4-5 defa daha gittim her seferinde farklı bir şeklide ortaya çıkıyordu problem.. en son ne yaptılarsa 3-4 aydır problem yok...

bu arada bunların hepsi garantiden... yani 5 kuruş almadılar. (istanbul- opel gerçek)

Benim merak ettiğim bu arıza sizde devamlı mı oluyordu yoksa arada bir mi oluyordu? Çünkü bende arada bir oluyor ve bir müddet sonra düzeliyor. Haliyle servise gidemiyorum. Sizde de önce arada bir olmaya başlayıp sonra mı devamlı olur hale geldi yoksa başladı ve geçmedi mi?

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar artık onunda tamiri mümkün ama size baya uzakk:(.servisimizde kornası ötmeyan aracların cım modüllerini tamir etmeyi başardık.artık onunda tamiri var

aslan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracin garantisi varken cim modulunu tamir etmek yerine degistirmek daha mantikli degilmi

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tabiki daha mantıklı..ama genede takılan parca garantisi bitince ve bitmeden gene arıza yapıcak.ama bizim yaptığımız işlemde eğer ki takan arkadaş dikkatli takarsa bidaha sorun çıkmıyor.ama tabiki garantili raclar değiştirme yoluna gidicek

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
:alkis: :good: :rock
tabiki daha mantıklı..ama genede takılan parca garantisi bitince ve bitmeden gene arıza yapıcak.ama bizim yaptığımız işlemde eğer ki takan arkadaş dikkatli takarsa bidaha sorun çıkmıyor.ama tabiki garantili raclar değiştirme yoluna gidicek

furkantever

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim de aynı problem wardı...Kornaya bastıgımda müziğin sesi açılıyordu filan + far açıkken korna çalışmıyordu...Macaristan'la görüşüp onlardan yeni bir yazılım aldılar...Yalnız bu yazılımla da bazen far açıkken korna çalışmıyoo...ama kornaya bastıgımda artık müziğin sesi açılmıyo Allah'tan...tekrar verip herhalde CIm modülünü değiştirmeyi düşünüyorum da bakalım...

scuba1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede var arkadaşlar.
peki bu cim modülü kaç lira bilen yokmu??

teoman tuna

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok para ..
yazılımla belki hallollur..
ah bu cim ahh ahh

ekaran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Modül yetkili serviste 1500 ytl özel servislerde ise 1000 ytl civarında.

Far açıkken korna çalmaması problemi hem benim hem kuzenimin arabasında kısa zaman aralığı ile oldu. Sebep olarak da ya akü değişimi yada aktarma kablosu ile başka bir aküye takviye yapılmasının olduğu kanaatindeyim. Araçların ikiside Astra H 2005 yetkili servise gittik Cim modülünü tamir edersek 170 tl civarında bir işçilik alırız olmaz ise modül 1500 tl ye değişir dediler. Bizde direksiyonun üzerindeki plastik kapağı açıtık. Direksiyona üstten baktığınızda sol tarafta birçok kablonun girdiği bir soket var o soketi çıkartıp taktık ve sorun çözüldü. Şimdi farlar da korna da aynı zamanda çalışıyor. Yetkili serviserin ve özel servislerin her söylediğine inanmamanızı tavsiye ederim.

Son düzenleme: