Astra H-Far açıkken Korna ve Kumanda Sorunu

serdarkarahan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Bir akşam eve giderken farları açtım ve ekran parlaklık ayarını arttırdım, bir baktım korna, ses açma-kapama tekerleği ve soldaki yol bilgisayarı tuşları çalışmıyor. Farı kapattım çalışıyor, açtım çalışmıyor. Denerken ekran parlaklık ayarını azalttım ve bu sefer çalıştı, arttırdım çalışmadı. Ertesi sabah tekrar denedim bu sefer problem olmadı, servise götüremedim. Arayıp sorduğumda anlık birşey olabileceğini söylediler, arıza durumunda getirmemi söylediler.
Forumda ve internette yaptığım araştırma sonunda bu sorundan muzdarip bir çok kişi gördüm. Forumumuzda da CİM'in değişmesi gerektiği söyleniyor. Bu hata bende arada bir oluyor.
Acaba bu sorun böyle ara ara başlayıp sonra tamamen mi bozuluyor? bu hata olupta düzelen arkadaşlar sorunu nasıl çözdüler? Sadece CİM değişince sorun tamamen halloluyor mu? Yoksa bir süre sonra tekrar ediyor mu? CİM değişmeden çözen oldu mu?
Buradaki yorumlara göre Ankara Opan'a götürmeyi planlıyorum yarın.
Çok teşekkürler.

B

bülent58

Bilgi Girilmemiş
öncelikle serdar imzanın altına ismini eklemyi unutmadan hemen yaz.
soruna gelince cim değişmeden bu hatayı onaramayacağını bildiririm
bizdeki arkadaşta aynı sorun vardı servise gittik cim değiştirdiler sorun çözüldü,fiyat vs hakkında bilgim yok çünkü biz 2006 ocakta yapmıştık bunu şimdi allah bilir ne kadardır

LvNt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Serdar umarım garantin devam ediyordur. aynı sorun çoğu Astra H kullanıcısının başına gelmiştir. CIM değişimi ile sorunun hallolur...
hatta direksiyonu sağa sola çevirirken radyosunun sesi açılıp-kapananlar bile var. :eek:

serdarkarahan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Garantim devam ediyor. Yetkili servis bu hatanın CİM'den olduğunu bilir mi? Çünkü ben desem bu CİM'denmiş diye kaale alırlar mı acaba?

Salih-18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi merabalar..Sen serwise gittiğinde bu problemin birçok kişide olduğunu ve CIM değiştirdiğinde sorunlarını hallettiklerini söyle ve garantiye sokmaya çalış.Opelde böle sorunlar genelde oluyor..dert etmene gerek yok:)

mysterious

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar... aynı sorunlar bende de vardı..

ilk önce direksiyondan ses geliyodu, götürdüm cim değişecek dediler ve problem ortadan kalktı fakat bu sefer bahsetmiş olduğunuz far, korna ve direksiyon kumanda problemleri başladı...

yaklaşık 4-5 defa daha gittim her seferinde farklı bir şeklide ortaya çıkıyordu problem.. en son ne yaptılarsa 3-4 aydır problem yok...

bu arada bunların hepsi garantiden... yani 5 kuruş almadılar. (istanbul- opel gerçek)

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
isterler se bulsunlar hemen arıza veriyor muş zaten cım modulu
servisin tamir ederek comeyi başarabildigi nadir problemlerden
cok sanslısın...

astram5537

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
korna

3 gün önce o problemi allaha şükür hallettim opiste p 83 diye bir program attılar o dertten kurtuldum aracım astra h 2006

aslan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayni problem bendede var ama far acik kapali hic denemedim araba uzun sure sogukta sicakta yada calismadigi zaman korna calismiyor... sonra yol bilgini degsitirecek tusta calismiyor dahasini da isterseniz korna calismadiginda birkac kere kornaya yuklendigimde radyonun sesi acildi :)...
simdi bu problem CIM den diyen arkadaslar var yazilimdan diyen arkadaslar var hangisidir.... yani benim aracin garantisi devam ediyor ona gore bir hareket edelim