Astra H Şanzıman Vites Sorunum

occan

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi pazarlar konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum forum siteleri nasıl kullanılır fazla bilmiyorum hatam varsa affola. Astra h 2012 a16xer 115hp aracım var daha yeni aldım abi 3 4 ay oluyor aracı 2 ci vitese atarken zor geçiyor cartlama felan Yok ama sanki aracın hızı varken 1. Ci vitese biraz nazlı geçer ya aynı onun gibi ayriyeten 2 ci viteste ses geliyor araba devirlendikce bu ses de artıyor sanki turbo doldurmaya başlıyormuş gibi bir ses 5.ci viteste de gaza basınca hafif Bir uğultu geliyor ayağımı gazdan kesince ses de kesiliyor.
Başına bi benzeri gelen oldumu sıkıntı nedir ne kadar tutar tahmini çok teşekkür ederim

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer ki şanzımandan ses gelmeye başlamışsa fazla vakit geçirmeden şanzımanın açılıp bilyelerin değişmesi gerekebilir.

Km yazmamışsınız.

Liqui Moly Gear Protect diye bir katkı var.
Şanzıman yağını değişip, yeni yağa bundan eklerseniz bir süre daha götürebilir.
Şanzıman yağı olarak da Motul 75w-90 gayet iyidir.

kaanelo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İstanbul'a gidebilirseniz ismail usta var çok iyi derecede anlar bu işten. videolarını da izleyebilirsin youtube da bulabilirsin direk ismail usta yazıp bu sorunların temel sebeplerini tek tek açıklayıp gösteriyor. ona göre de ankara'dasınız sanırım oradaki iyi bir ustaya söyleyince yapar. çok farklı nedenlerden olabilmekte.

occan

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Eğer ki şanzımandan ses gelmeye başlamışsa fazla vakit geçirmeden şanzımanın açılıp bilyelerin değişmesi gerekebilir.

Km yazmamışsınız.

184 bin km de hocam ustaya götürmek şart oldu Ankara sanayisinde kandırılmak istemiyorum aklımda en azından bir fikir oldu sorun hakkında öyle giderim

occan

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Km yazmamışsınız.

Usta yolu gözüktü bana hocam
İstanbul'a gidebilirseniz ismail usta var çok iyi derecede anlar bu işten. videolarını da izleyebilirsin youtube da bulabilirsin direk ismail usta yazıp bu sorunların temel sebeplerini tek tek açıklayıp gösteriyor. ona göre de ankara'dasınız sanırım oradaki iyi bir ustaya söyleyince yapar. çok farklı nedenlerden olabilmekte.