Astra H direksiyon tepkimeleri ve diğer tespitler

GroupPolicy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2010'den sonra Astra Classic III olarak üretilen H kasalar malzeme kalitesi, yalııtım ve küçük detaylar açısından daha geride.

O zamanki 2011 model 30 bin km'deki Classic III Essentia konfor paketli aracımdan inip, arkadaşımın 2007 model 100 bin km'yi devirmiş Astra H enjoy aracını sürdüğümde çok şaşırmıştım. Kapı kapanması, yol yalıtımı çok daha iyi iyiydi 2007 model olanda.

Hocam şirket araçlarımızda Opel Astra J ler var inanın onları kapı örtülme hissiyatından bile daha iyiydi 2013 model Corsa D aracımın kapı hissiyatı :)

aderinkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkür ederim hocam. Sanırım dediğiniz gibi direksiyon biraz fazla hisli. Bu nedenle de hem yoldaki olumsuzlukları çok fazla iletiyor hem de çukurlarda ve tırtıklı zeminde bu tür oynamalar yapıyor

Aynen öyle yumuşak direksiyon hissiz olur hisli direksiyon yoldan geleni direksiyona iletir. Hepsi bir arada olanı yok bunun :) Ayrıca güvenli sürüş tutuşu 9:15 yada 10:10 dur tek elle veya farklı tutuş biçimleri pişman edebilir. güvenli keyifli sürüşler. :)

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
_

Arkadaşlar merhaba,
aranıza 2011 1.3 CDTI ile yeni katıldım. Bazı konularda sorum olacak, ayrıca yorumlarım da var.

1- Öncelikle Astra H nin direksiyon tepkileri bana çok enteresan geliyor. Biraz bozuk veya aracın sağa sola aşağı yukarı yaylanma hareketlerini direksiyon anında hissettiriyor ve direksiyon kendi kendine sağa sola kaçıyor. Astra H lerde doğal bir durum mudur bu?

Videosunu da buldum netten. Sorun veya durum aşağıdaki gibidir.

astra h - Dailymotion video

2- Özellikle 1 den 2 ye geçişler ses yapıyor. Güp güp gibi ama rahtsız edici bir ses olmayabilir bir çok kişi için, bu doğal mıdır?

3- Aracın direksiyonu kamyon direksiyonu sertliğinde maşallah. Bu konudan şikayetçi değil misiniz ? :)

4- Aracın içerisinde bırakın bozuk para koymayı, telefon koymaya yer bulamıyorum :) bu durumu nasıl çözüyorsunuz.

5- vites geçişleri çok kemikli ve yukarıda da belirttiğim gibi sesli geçiyor. Bu normal midir?

bunların dışında araçtan gayet memnunum, isteyerek aldım. Aracın performansına laf söyleyenleri de anlamıyorum. Kırmızı ışıkta seri kalkıp ileri de damalı bayrağı mı görmek istiyorlar bilmiyorum ama motor hacmini kanıksayan birisi bundan şikayet etmemeli. Zira özellikle uzun yolda araç çok iyi gidiyor. laf eden çarpılır.

Astra genel anlamda biraz kemikli araçtır, kaportası filan da taş gibidir, sağlamdır. Ama direksiyon konusunda ben de rahatsızdım, bundan dolayı aküyü de ölçtürmüşlüğüm vardı :) Direksiyon konusunda yapacak birşey yok alışacaksınız.

GroupPolicy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra genel anlamda biraz kemikli araçtır, kaportası filan da taş gibidir, sağlamdır. Ama direksiyon konusunda ben de rahatsızdım, bundan dolayı aküyü de ölçtürmüşlüğüm vardı :) Direksiyon konusunda yapacak birşey yok alışacaksınız.

Hocam Aynı şeyi mi yaşıyorsunuz videodaki? Videoyu izlediniz değil mi? Benim aracımdaki tam olarak o videodaki gibi, yani direksiyon kasis, çukur ve parke yollarda anlık olarak dönme eğilimi gösteriyor

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
_

Hocam Aynı şeyi mi yaşıyorsunuz videodaki? Videoyu izlediniz değil mi? Benim aracımdaki tam olarak o videodaki gibi, yani direksiyon kasis, çukur ve parke yollarda anlık olarak dönme eğilimi gösteriyor

Ben sadece sertlik anlamında memnun değildim, öyle bir problem yaşamadım hocam. Özellikle dar otoparklarda filan manevra yaparken kamyon direksiyonu gibi pek hoş olmuyordu.

GroupPolicy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben sadece sertlik anlamında memnun değildim, öyle bir problem yaşamadım hocam. Özellikle dar otoparklarda filan manevra yaparken kamyon direksiyonu gibi pek hoş olmuyordu.

Anladım. Bu sorunu araştırdığımda bir çok astra h sahibinin benzer soruna sahip olduğunu fark ettim. Gerçekten ilginç bir durum

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
_

Anladım. Bu sorunu araştırdığımda bir çok astra h sahibinin benzer soruna sahip olduğunu fark ettim. Gerçekten ilginç bir durum

Malesef öyle, şu an kullandığım peugeot kaporta kasa anlamında opel in yanından geçemez, kapı filan oyuncak gibi. Ama bir direksiyonu var pamuk.

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Bende 2007 vardı direksiyon kesinlikle ağır değildi ve yol şartlarına göre sağa sola kaçma yapmazdı.

Biraz sert süspansiyonu var ama abartı değil, benim tek şikayetim tekerlek sesiydi ve GSI dan fazla tekerlek sesi alıyordu

easytronic olarak milletin bahsettiği şikayetleri de yaşamamıştım

GroupPolicy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende 2007 vardı direksiyon kesinlikle ağır değildi ve yol şartlarına göre sağa sola kaçma yapmazdı.

Biraz sert süspansiyonu var ama abartı değil, benim tek şikayetim tekerlek sesiydi ve GSI dan fazla tekerlek sesi alıyordu

easytronic olarak milletin bahsettiği şikayetleri de yaşamamıştım

Arkadaşlarım dahil kaç kişi ile konuştuysam yoldaki bozuk zemine göre direksiyonun verdiği anlık dönme tepkimeleri onlarda da mevcuttu. Buna artık alıştım ben :)

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlarım dahil kaç kişi ile konuştuysam yoldaki bozuk zemine göre direksiyonun verdiği anlık dönme tepkimeleri onlarda da mevcuttu. Buna artık alıştım ben :)

Bilmiyorum

Bende direksiyon gerçekten hiç şikayet edilemeyecek kadar iyiydi