Astra H Direksiyon Sorunu

og-me

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Bende 2006 model astra h var. Geçen gün aynı aracın 2005 modeline bindim ve benim aracımın direksiyonunun aşırı sert olduğunu anladım. Normalde dururken kuş gibi olması gereken direksiyon çok sert. Servise gittim. Akü ölçümü yaptır dedi. Akü normalden 1 v düşük çıktı sadece. 13 çıktı galiba. Sizce neden olabilir? Hidrolik yağıda tam. Direksiyonu çevirirken cızz diye ses geliyor içinden.
Not: Araç LPG li. ve aracı 20 gün önce ikinci el olarak 100 bin kilometrede aldım.

Aynı sorunu yaşayanlar varsa ve tecrubelerini paylaşırsa sevinirim.

erdem_umut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence direksiyon pompasında sorun araç ısındıktan sonra seste azalma ve direksiyonda yumuşama oluyor mu

og-me

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence direksiyon pompasında sorun araç ısındıktan sonra seste azalma ve direksiyonda yumuşama oluyor mu

Araç sıcak ve soğuk farketmiyor. Ve şimdi fark ettim sola dündürürken cızzz sesi haricinde çok ufak bir çıt çıt sesi geliyor. Sağa döndürürken sadece cızz sesi geliyor o normal ama diğeri farklı gibi. Bugün 2012 modeline baktım aynı aracın, onda da ağır ama bende bir tık daha fazla ağır. Fakat dediğim gibi 2005 modelinde yağ gibi serçe parmağınla çevir.
Elektrohidrolik direksiyonun normalde çok hafif olması gerekir dururken diye biliyorum. Kafam iyice karıştı. Sorun pompa veya direksiyon kutusu ise masraf büyük. İnşallah değildir. Özel servise götürdüm onlarda tam bir yorum yapamadı.

SerkanV

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç lastik ölçüleri nedir?

SerkanV

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şöyle bir seçenekte var. Direksiyonu hafif olan aracın lastik tabanı ince olabilir. 1 boy bile ufalsa direksiyon hafifleyebilir.

sdtgnc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam o bindiğiniz araç büyük ihtimalle ids plus özellikli olan bir araçtı ve ids plusta eletronik destekli direksiyon var bu yüzden onlarda direksiyon daha yumuşak oluyor yanı aracınızda sorun yok. o tık tık dediğiniz sesde ya z rottandır yada airbag sargısı yapıyordur

og-me

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam o bindiğiniz araç büyük ihtimalle ids plus özellikli olan bir araçtı ve ids plusta eletronik destekli direksiyon var bu yüzden onlarda direksiyon daha yumuşak oluyor yanı aracınızda sorun yok. o tık tık dediğiniz sesde ya z rottandır yada airbag sargısı yapıyordur

Evet 2012 model olanın lastik yanakları dahi benimkinden ince. z-rot sağ saol yeni değişti. Ama o çıt sesi direksiyondan geliyor gibi bir plastiği tırnağınızla ufaktan çekin öyle bir çıt sesi. Ses kaba değil çok yumuşak bir pır pır sesi gibi. Direksiyonda inşallah bir sorun yoktur dediğiniz gibi. Çünkü aracı aldım ama masraf yapmaya bütçe kalmadı :)

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra H ların direksiyonunu ben de beğenmedim. Kuzenim 20 gün önce sıfır astra h classic aldı. Örneğin sokak dönüşlerinde direksiyon kendini kolayca toplayamıyor ve gerçekten çok sert. Bunun nedeni ne olabilir?